Раждане в Пловдив-цени

  • 6 174
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 503
Здравейте,след около 2 месеца ми предстой раждане(здраве и живот)и ми е интересно колко ще ми излезе цялата процедура.Колебая се м/у частна клиника(където мисля ,че отношение,обстановка и всичко друго ще е на ниво)и държавна болници(Весела или ВМИ).Хубавото на частната клиника е ,че всичко ти е осигурено в пакетната цената(даже и присъствието на тати,а и запис  newsm78),а ако трябва да раждам в държавна болница трябва да си нося и абокат май #Cussing out.
Та,моят въпрос е : Какви са цените за самостоятелни стаи,епидурална упойка,присъствие на таткото и доктор по избор(ако някой се сеща и за още нещо и знае ориентировачна цена ,нека допълни)???
Благодаря ви Hug

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз родих лятото във ВМИ,нищо не съм си носила,освен личния багаж.Бях с уговорка с лекар,платих 200лв и 100 лв за ВИП стая,стоях 5 дни.Таткото щеше да присъства,но му казали да се разходи 1 час и да се върне,а аз през това време вече бях родила  LaughingИначе мисля,че няма проблем да присъства таткото вече,за запис незнам.Това е,общо 300 лв.Доволна съм от престоя си там.Една приятелка ще ражда скоро в Торакс,там всичко е около 1400 лв пакетна цена

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Аз също родих юли месец в ВМИ(Хирургиите). Аз също платих 200 лв на доктор с който се бях разбрала предварително. Но спокойно мога да кажа, че там можеш да родиш без да платиш и един лев. Страхотен екип са. Когато аз отидох на никой не казах че имам уговорка с доктор. Поеха ме, акушерките непрекъснато ме насърчаваха, питаха как съм. Дежурните доктори също бяха много мили. Тъй като се наложи по-дълго да поседя в предродилна зала(отидох с 1 см разкритие поради изтичане на водите) се смениха две смени. Моят доктор се беше обадил и разбрал за състоянието ми и дойде малко по-късно (когато вече бях с 5 см разкритие). Всичко мина нормално. Стоях 3 дни - всички бяха страхотни в грижите за мен и детето и не поискаха по никакъв начин пари. Носехме само 10 пампарса за бебето и легнин за нас - това е. Бих препоръчала тази болница на всеки. Дано съм била полезна.
Успех на всички бъдещи майки!

# 3
  • Мнения: 1 503
radost24 -има впредвид Торакс.Там секциото е 1100,а нормално 800.Затова се чудя newsm78.Ти при кой ражда във ВМИ

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Раждах във Весела. Струваше ми 30 лв за 3 дена престой във ВИП-стая. Това е Grinning
Епидурална там струва около 100 (90 и няколко).
Присъствие на таткото нямам идея, мисля, че не е регламентирано официално, може би 'дарение' около 100 лв? Да каже който знае, моя мъж отказа категорически да присъства.
Доктор по избор - 250-300 лв.
Акушерка по избор - 100 лв.
(последните две са неофициални цени, т.е. договарят се с човека, не минават през официални документи)
Аз избрах акушерка по избор, защото там всички лекари са с добра репутация - и не съжалих за избора си. Акушерката ми беше до мен през цялото време и се погрижи нищо да не ми липсва и всичко да протече добре. Родих бързо и лесно и пак ще отида там да раждам някой ден второто, живот и здраве Simple Smile
Родих при екипа на смяна - д-р Топалова и акушерката Светла (моята беше акушерката Ф. Димитрова).

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
radost24 -има впредвид Торакс.Там секциото е 1100,а нормално 800.Затова се чудя newsm78.Ти при кой ражда във ВМИ

Ако искаш да се уговориш с лекар,пиши на лични,ше ти дам координатите на моята докторка.
Забравих да пиша,че родих с форцепс и епизиотомия,в момента няма и помен дори от белег,нищо не си личи.Искам да кажа,че докторката се справи перфектно.

# 6
  • Мнения: 1 489
Аз също раждах във Весела.Вип стаята е 10 лв. на ден.На доктор се плаща при уговорка с него предварително.На мен ми иска 250 лв.1,но аз взех да раждам,когато той беше на почивка и трябваше да родя при друг лекар,когато отидох се оказа че акушерката е съученичка на майка ми и тя ме пое и сидя до мен,така че на нея дасох 100 лв.Както е писала Бу и аз някой ден второто там пак ще го родя,защото има много специалисти.

# 7
Здравейте,
аз съм се насочила към Окръжна болница - Пловдив.
Някой раждал ли е там скоро.
Знаете ли какви са цените са избор на личен лекар за нормално раждане и за секцио?

# 8
  • Мнения: 1 645
Аз раждах във ВМИ.
Вип стая не ползвах,защото нямаше свободна(а така исках Confused)
На доктора ми му дадох 200 лв(това е само за раждането),но той не ми е определял никаква цена.
Ако имах възможност щях да му дам повече Wink(той ми води цялата бременност)
Епидурална не съм ползвара.
В болницата бях си взела доста антураж(мъжо ми ги донесе),при условие че ми искаха само памперси.Никой не ми направи забелешка за това Wink

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
В болницата бях си взела доста антураж(мъжо ми ги донесе),при условие че ми искаха само памперси.Никой не ми направи забелешка за това Wink
Embarassed аз отидох да раждам с куфар...не успях да намеря подходящ сак и айде...с куфар. В приемната втрещих сестрите  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 934
Аз раждах в Торакс раждането нормално струва-800лв. секциото струва-1100лв.
в това влиза всичко.За заснемането незнам. Осигуряват ти всичко отиваш да раждаш само с лични принадлежности.В цената са включени и едномесечен патронаж за майката и детето.

# 11
  • Мнения: 2 047
 
Здравейте,
аз съм се насочила към Окръжна болница - Пловдив.
Някой раждал ли е там скоро.
Знаете ли какви са цените са избор на личен лекар за нормално раждане и за секцио?


  Зависи от уговорката с доктора. Иначе си е безплатно. Стаите са хубави, не се допускат външни хора вкл. таткото.

Общи условия

Активация на акаунт