Фисури

  • 2 878
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте!
Знам че има подобна тема, дори изчетох всичко почти, но тъй като вече не издържам от болка реших да ви помоля за съвет. Проблема при мен е следния... страдам от хемороиди - вътрешни и външни. Преди няколко месеца започнах да ходя в Юнионклиник при д-р Русев. Чрез банд лигиране ми отстраниха вътрешните хемороиди(общо 4 на брой). Беше останал само външния да се премахне. Преди 5 дена обаче започнаха нечовешки болки след поредния запек. Днес се престраших да отида в клиниката на преглед и се оказа че имам 2 фисури Sad Изобщо не знам как са се появили, знам само че не мога да спя, не мога да стоя от болка, не мога дори да се изпишкам... постоянно боли! Както и да е... доктора ми даде някакво билково кремче с което да се мажа и някакво прахче, което да разтварям сутрин с вода за запека.И така след 1 месец ако няма подобрение - операция. Въпроса ми е има ли смисъл да чакам 1 месец, ако не виждам подобрение. не е ли по-добре да премина направо към операция при положение че нищо не ми помага и не издържам вече.Мазах се с една камара мехлеми и кремове през тия дни и ... НИЩО! Не знам вече какво да правя, за да спре тази болка. Моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 753
Почети малко в хомеопатията.Бих препоръчала малко Арника за болките.
Моите хемороиди си ги оправих/поне не съм имала грижи/ след като взех Аескулус.

# 2
  • Мнения: 10
 Здравейте отново. След повече от 2 седмици ходене по мъките, все пак решиих да споделя какво се случва покрай мен и ако има някой минал по този път нека сподели своя опит.
 Оказа се че фисурата е хронична и че няма оправяне без операция. Изпробвах всички кремчета от аптеките, свещички и какво ли не. Няма оправяне. Преди 3 дена ми правиха колоноскопия с пълна упойка и след това докторката каза че фисурата е хронична и се налага операция , която се прави с някакъв ушивател и струва 1300лв, като заедно с фисурата ще ми бъдат отстранени и външните хемороиди който имам. Само че доколото знам с този ушивател не се ли премахват вътрешни хемороиди по принцип? Ако има някой по запознат моля да пише.

# 3
  • Мнения: 650
Здравейте момичета, ще ви споделя какво аз научих от моето ходене по мъките, дано съм ви полезна:) Всичко започна преди 4 5 години от запек разбира се, имах хемороиди, след това се появи и една анална фисура, болката беше ужасна, както знаете, не можех да си седя на четирибуквието, да ходя на лекции, даже не можех да спя от болка. Ходих по какви ли не доктори, хирург- проктолог, гастроентеролог и др. изписваха ми всякакви лекарства- кремове,  мазила, свещички, локални антибиотици и всичко беше временно.  Фисурата ми разбира се е хронична, което означава, че без операция няма мърдане, но не и хемороидите. Имах вътрешни, външни и сега ще ви споделя кое много ми помогна- тетрата, но трябва да сте много упорити. Седящи вани, тампони с тетра, аз използвах и свещички- цикатридна.
 За аналната фисура, а и за хемороидите ще ви препоръчам д-р Матев (Стара Загора) голям специалист е, само с това се занимава, аз ходих на преглед при него,  нуждая се от операция, но след като родя ще се подложа. Помнете, че не лекувана фисурата става хронична и няма спасение с кремове и мазила, а операцията не е толкова страшна. Аз докато бях при гореспоменатия доктор, хората се оперираха, ставаха и заминаваха с усмивка Simple Smile   

# 4
  • Мнения: 10
BellaBarli благодаря ти за отговора. Аз също използвам цикатридина от 2 седмици, благодарение на което успях да оправя малко външните хемороиди, а те бяха тромбозирали и боляха страшно ... Сега ми остава само тази фисура, която е хронична и не се повлиява от каквито и да било мехлеми. Единствения изход е операцията, която доктора казва че се прави с някакъв ушивател. Не знам защо но това малко ме стряска.
 BellaBarli ти мислила ли си за операция и ако да каква е тя по-точно?

# 5
  • Мнения: 650
Мила, разгледай това : http://fisura.bg/%D1%84%D0%B8%D1%81%D1%83%D1%80%D0%B0.html
Аз ще се оперирам, след като родя, но много ми помагат тампони с тетра, слагам си преди да си легна и спя с него. Иначе от доктор знам, че за фисура е добре да правиш баните с топла вода, а не със студена, както е при хемороидите. Цикатридината мисля, че доста ще ти помогне, а има и едно кремче Хепороид Зенитива и то помага. Все пак без операция за фисура мисля, че няма да се размине, при мен е зараснала самата фисура, но всичко е временно, 1 месец нямам проблем, след това пак се появява, така че смятам да сложа край на тези мъки, един път за винаги!  Но виж за хемороидите и аз бях мноооого зле преди време, но някак си отшумя без оперативна намеса. С риск да се потретя започвай с тетра, много помага. Ако има нещо може да ми пишеш на лични, ще ти отговоря и ще помогна с каквото мога, знам колко е неприятно и през какво преминаваш, но горе главата, това са бели кахъри Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3
Не съм чела назад темата, но ще го направя след като напиша моето мнение. При мен се появи проблем зимата. Търпях страшни болки. По цял ден се чудех как да легна, за сядане дума не можеше да ства въпрос. Доиде момент обаче, в които нито смрадлика нито мазила не помагаха, не можех и да спя дори. Реших се да ходя на лекар, но не при хирург, а направо при проктолог. Добре, но в околността има само във Варна.  Няма да споменавам името на клиниката, за да не бъда набедена, че правя рекламка. Още преди прегледа ми беше обеснено, за хроничните заболявания и как " работят" при отделните случаи. Изключително внимателни и подробни. Не ми е отказано да ми се даде каквато и да е информация. Не са ме лъгали за нищо. Така... след прегледа след 4 дни бях на операция. Бях готова на всичко само да се наспя и да не ме боли. В болницата отново много отзивчиви. Самата операция беше с епидурална упойка. До тук добре. Няма да крия това, което последва, НО СИ ЗАСЛУЖАВАШЕ ! След като ме отпусна упойката болеше. Даге много. Прага ми на болка е висок, но наистина болеше. Трябваше да се леги, но си ставах спокойно. Смешно е, но седях в тоалетната на болницата, защото само така не ме болеше. Персонала е инструктиран да те обезболяват, така че се възползвах с пълна силна. А бе гадно си е, но всичко идва от тампонадата, която е направена. Когато марлята падне всичко е ок. На следващия ден се прибрах. Хранех се преимно със супи и мноооого вода + инструкциите на лекаря! Днес съм много щастлива, че отидох. Болката е за 1 ден и след това си като нов човек. Ако бях потърсила по- рано специалист можеше и да не стигна до операция, но всичко е от главата! За това, ако имате проблем препоръчвам Ви да се прегледате по с време ! Успех на всички мами !  Hug

# 7
  • Мнения: 3

Аз писах на лични и после четох  Embarassed и моята е хронична, но ми струва само 50 лева, престоя в болницата и стоп на главоболията! Няма смисъл от излишни процедури!

# 8
  • Мнения: 10
Точно това не мога да разбера... доколото виждам, където и да чета повечето фисури просто се изрязват и до там, проблема е решен. Не мога да разбера защо моята искат да ми я правят по метода на Лонго (с ушивател). Не ме притеснява това, че е в пъти по-скъпа, а дали резултата ще е добър.
Моля ако има някой, който е опериран по този метод или е по-запознат също да пише.

# 9
  • Мнения: 3
Те не се изрязва точно. Премахва се някаква част, за да започне самата раничка да се кравоснабдява и да заздравее сама. Всъщност излекуването зависи от нас след самата операция. Мазане, не допускане на запек!, диарията също не е подходяща  Embarassed
Трябва мястото да се намазва и "разтваря" , защото по- принцип фисурата се води некротирала раничка, а притока на кръв е важен! Въпросът е дали с това "ушиване" или както го зовът ще ти помогне или само ще се замаже проблема. ... А и  Money е малко космическа- не минава лли през здравна каса ?  newsm78

# 10
  • Мнения: 10
И аз това се питах, здравната каса не поема ли поне част от тази операция. Оказа се, че трябва сама да си закупя въпросния ушивател който струва 1300лв и не се поема от касата... добре, така да е... но на всякъде чета, че този метод се използва само за премахване на вътрешни хемороиди и недоумявам защо доктора иска да ми го приложи и с какво ще ми е полезно това...

# 11
  • Мнения: 3
И аз това се питах, здравната каса не поема ли поне част от тази операция. Оказа се, че трябва сама да си закупя въпросния ушивател който струва 1300лв и не се поема от касата... добре, така да е... но на всякъде чета, че този метод се използва само за премахване на вътрешни хемороиди и недоумявам защо доктора иска да ми го приложи и с какво ще ми е полезно това...
Ако не е тайна сподели кой е лекаря и в коя клиника ти предлагат този метод ? Не мисля, че щом няма проблем с хемороиди трбва да продължават да те лекуват за това.

# 12
  • Мнения: 10
Хемороиди имам само външни в момента и ми обясниха,че и те ще бъдат премахнати. Четох доста из интернет за метода на Лонго, дори има и клипчета, но на всякъде пише че е за премахване на вътрешни хемороиди. Явно аз не съм на ясно просто, надявам се доктора да ми обясни всичко преди операцията. Все пак толкова ме боли, че предпочитам да му се доверя в момента.

Общи условия

Активация на акаунт