Стимулиране на лактацията чрез точков масаж

  • 2 832
  • 13
  •   1
Отговори
Защо ли нямах достъп до сайта по-рано? Cry
Четох статия" Как да поставяме бебето на гърдата, колко да го държим и др.",представена в форума от Зори,но не мога да отворя картинката,показваща точките ,които е необходимо да се масажират.Правя отчаяни опити да продължа да кърмя......помогитеееее. Praynig

# 1
  • Мнения: 7 106
ей сега погледнах на сайта от който съм превела статията, но за съжаление са го променили доста и не ги откривам. Имах ги запазени в компютъра си, но при един токов удар "загина" и изгубих много подобна полезна информация. Сега я събирам наново.......

Ще се опитам да потърся подобни тези дни, но на първо време сподели какви проблеми имате, за да се опитаме да ти дадем подходящи съвети.

# 2
  • Мнения: 3 550
Тук едва ли много кърмачки си правят точков масаж. Или поне не са споделяли, или аз не познавам такива. Успешното кърмене зависи от други неща. Какви са проблемите, за да помогнем?

# 3
благодаря за бързата реакция  bouquet
първият проблем е ,че сгреших и дадох АМ по препоръка на педиатъра(за съжаление тогава не посещавах сайта)Никола за моя голяма болка засукваше ,но писваше и отказваше  smile3518ужасно е да гледаш как то гладно реве,не иска да суче,акърмата се разлива smile3518 smile3518 smile3518........изцеждах,ноооооооо намаля многооооооо.Веднъж приятелкарндято кърми го гущна и той си потърси newsm09........и засука ама тварде късно.Сега правя отчаяни опити да възобновя този блян.Може би пак е моя грешката,че не съобразих....имам по 6-7 канала,дали не се е давел.... newsm45 и затова да е отказвал гневно да суче.Не е ли късно вече,дали съм закъсняла? smile3518

# 4
  • Мнения: 7 106
Намерих я все пак, ще отида да редактирам и статията :



Но ти все пак сподели какви приблеми имате.

# 5
  • Мнения: 435
Цитат
Не е ли късно вече,дали съм закъсняла?
Не се притеснявай , не е късно ! Само казваш че искаш и почваш , а ние ще помагаме  Hug  bouquet

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
А изобщо ли не суче вече или първо кърмиш и после дохранваш с АМ, нещо не ми стана ясно newsm78
Принципно, никога не е късно и невъзможно да се увеличи лактацията, но изисква услилия, упоритост и не на последно място желание от страна на бебето, защото ако 5 месечно е пило дълго време само от биберон трудно ще засуче пак от гърдата Rolling Eyes

# 7
Вече суче ,дори се сърди като свърши.Първо го слагам на гърда и после добавка.....не смея га кажа ,но вчера на два пъти остави от добавката по 50 мл.,а той си е лаком-каквото му дадеш не отказва.....Възобнових и нощното кърмене,защото докторът настояваше да има нощна пауза #Cussing outа колко трудно го отказах
Благодаря сърдечно мили мами  bouquet

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Че ти направо си преодоляла нещата вече и със собствени сили Wink Чудесно се справяш - давай така,бебето на гърдата всеки път,когато изглежда гладно и неспокойно и ще видиш как добавката постепенно ще отпадне Grinning

# 9
 newsm03 благодаря за подкрепата
днес напредваме от 9 до 10 в полусънено състояние е сукъл  newsm10 май минахме без добавка newsm53  сега е на активната гимнастика  и играе и май е сит.....повярвайте щастлива съм
ще опитам и да стимулирам с чай и ядки.....въпросче: от къде да намеря кедрови ядки?явно помагат

# 10
  • Мнения: 6 243
Кедрови ядки можеш да намериш в арабските магазинчета около Женския пазар.

Много се радвам за вас!

# 11
а дали мога да заменя биберона с такъв тип накрайник http://www.nuk.de/produkte/mahlzeit/flaschen/zubehoer/flaschen.html

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ми то детенце почти си е на възраст за такъв Wink Спокойно можеш да пробваш Grinning

# 13
той пие вода с него,мисълта ми е:засега добавката да давам с такъв накрайник,за да елиминирам и фактора биберон

Общи условия

Активация на акаунт