Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, знам че е поредната такава тема и ако искат админите да я затворят, но искам да си изплача мъката...

С бюджет от 40 000 Е с мъжа ми от няколко месеца търсим едностайно/маломерно двустайно жилище в младостите/дървеница/мусагеница/широк център - общо взето единствено условие да е на прилично отстояние от спирка на метро в тази част на града. Каква е равносметката - безброй фалшиви обяви и недобросъвестно брокери от интернет, от солидна купчина вестници нищо интересно от частно лице не излезе - предимно силно надути цени за тотални коптори...Разпитвам и всеки който срещна общо взето, дори и такситата, скоито пътивам - отново нищо..

Отначало търсихме предимно частни обяви, понеже брат ми е юрист и е безсмислено да дам 2К на брокер само защото е пуснал обява и ме е завел на оглед! Да не говорим че повечето нормални оферти са от близки на брокерите и реално обслужват техни интереси, не мои - е защо да им плащам комисион? Но както и да е - и с това решихме да се примирим, но уви, струва ми се че пазарът в моя ценови диапазон е толкова свит, че не знам дали има смисъл да продължаваме с търсенето.
Вариантите ми се свеждат до следните:

панелка за около 30-35к - вътре да ти се доплаче. От приятели и форуми като чета коментари грубата ми сметка излиза около 7/8к Е за основен ремонт на жилище около 50квадрата без да има някакви изненади по банята... Тук отново оствава проблема с  неугледния външен вид на общте части - един балкон саниран, под него на тухли, трети няма прозорци, четвърти на винкел, стълбищата не ги коментирам...

Ново строителство на старо - изскочиха няколко прилични студиа/апартаментчета, но все не ми харесва изпълнението и как са го изпълнили собствениците, какви тесни кутийки са и отново отиваме на точка ремонт, може би за по-малка сума, но пак си е ремонт.

Ново строителство от строител на шпакловка и замазка - но в районите в които търся цените на квадрат стигат тези на монолитите в центъра  Shocked И сме отново на 7/8К довършителни работи и обзавеждане, но поне вече по наш вкус. Искам и да попитам, понеже с най нормални цени са Harmony residence до бизнес парка - някой има ли отзиви са изпълнение на строителството? Как е уредено поддържането на общите части? Какви са им цените до ключ? Засега това може би изглежда най добрия ми вариант освен ако не изскочи нещо на много прилична цена от горепосочените?

Съжалявам ако съм отегчила някой, но съм в безизходица, но в текущото положение нещата никак не изглеждат розови. Каво бихте ме посъветвали, как да постъпя, дали да не увеличим бюджета? Или да опитам различн подход към търсенето?

Благодаря ви и слънчева и спокойна неделя Simple Smile

# 1
  • Мнения: 857
А самите Вие пускате ли си сами редовно обява, че сте частно лице и си търсите такова и такова жилище до еди-коя си сума еди-къде си и с предупреждение, че обявата е без да ви се обаждат фирми и разни други посредници?

# 2
  • Мнения: 14
Напълно съм съгласна с теб, цените в тези квартали са неоправдано високи!  Confused

Ние с мъжа ми си купихме апартамент миналия месец. Търсихме 3 години Нашето жилище. Вече познавам ЦЯЛА София като петте си пръста.

Накрая решихме, че искаме апартамента ни да бъде на пеша разстояние от Южен парк и познай какви бяха цените на апартаментите в кв. Иван Вазов, Лозенец и Стрелбище. УЖАС! За някакви порутени апартаменти ни искат над 1000Е на кв.м., няма места за паркиране, а като погледнеш през прозорците виждаш само бетон!  Shocked

И така, предприехме различен подход, но ни е отне години, за да разберем, че не е нужно да живеем в някой от тези квартали, за да бъдем близо до парка. Започнахме да си търсим апартамент в ман. ливади, когато си дадохме сметка, че и този квартал има бърз достъп до парка (въпреки, че почти никой не свързва ман. ливади с южен парк)

Ако позволиш, бих те посъветвала да разгледаш и други апартамент в квартали с достъп до метрото. Ще се изненадаш от цените! И пак ще си до входа на метро… Успех!

# 3
  • Мнения: 4 569
Ако позволиш, бих те посъветвала да разгледаш и други апартамент в квартали с достъп до метрото. Ще се изненадаш от цените! И пак ще си до входа на метро… Успех!
  Peace
Разгледай и другите квартали по линията на метрото.

Аз бих предпочела старо строителство пред ново.

Напиши лично съобщение на Не се сърди човече. Ако може, ще ти помогне жената.  Peace

# 4
  • Мнения: 520
от любопитство следя точно този сегмент и приблизително в този район.
използвам сайта, който и Вие гледате / 100 % / и който дава възможност да маркираш обявата за промяна на цената.
 И какво се получава, имот който с месеци е стоял на тезгяха, сваляли са му цената няколко пъти, изведнаж му искат по висока цена.

Ето копия от съобщенията от последните 20 дена
Има промяна в цената на наблюдаваната от вас обява ххх от 33990 EUR на 36000 EUR.
 преди 3 дни
Има промяна в цената на наблюдаваната от вас обява ххх от 34200 EUR на 34400 EUR.
 преди 4 дни
Има промяна в цената на наблюдаваната от вас обява ххх от 34500 EUR на 34200 EUR.
 преди 4 дни
Има промяна в цената на наблюдаваната от вас обява ххх от 26900 EUR на 28900 EUR.
 08.07.2013
Има промяна в цената на наблюдаваната от вас обява ххх от 29999 EUR на 28999 EUR.
 28.06.2013
Има промяна в цената на наблюдаваната от вас обява ххх от 34870 EUR на 33990 EUR.
 27.06.2013
Има промяна в цената на наблюдаваната от вас обява ххх от 34400 EUR на 35899 EUR.
 17.06.2013
Има промяна в цената на наблюдаваната от вас обява ххх от 34890 EUR на 34870 EUR.
 17.06.2013
Има промяна в цената на наблюдаваната от вас обява ххх от 30500 EUR на 31500 EUR.
 17.06.2013


Несигурността в БГ и нежеланието на собствениците да продадат на реална цена води до това изкривяване.
Както казах и по горе - не са продали на ниската цена, но се надяват да вземат повече.
Ами да им пожелаем успех - но пазара определя цената, а и демографията вече е от значение.
Малко търпение и ще намерите подходящия имот.
Въпроса е да не бързате.

успех

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако държите на метрото, не виждам защо се ограничавате само в Младост-Мусагеница, където са високи цените. Като квартали съществуват и преките на Т. Александров, Западен парк, Люлин, които са на същото отстояние от центъра, както и гледаните от вас. Там цените са значително по-евтини, а инфраструктурата е подобна (специално Люлин).
Ако търсите имота с инвестиционна или спекулативна цел, тоест след това ще гоните бърза и скъпа продажба, то тогава това не е вариант за вас. 

# 6
  • Мнения: 520
Като квартали съществуват и преките на Т. Александров, Западен парк, Люлин, които са на същото отстояние от центъра

Ясно е защо са непредпочитани тези райони - прекалено е голяма близостта им с Татарли, Баталова воденица, Факултета и други известни квартали

# 7
  • Мнения: 1 629
Аз наскоро излезнах от цикъла с търсенето на жилище, но по същия начин реагирах. Ние търсихме в Красно село, Борово, Бъкстон, Павлово и Славия. В Красно село имаше една гарсониера миналия месец лукс 45 квадрата за 40хил евро. Иначе продават действително пълни катакомби за по 55-60хил евро (3-стаен) в тези квартали. Дори имах случай, в който намерихме един за 50 хил евро, на който след два дни му вдигнаха цената на 56 Shocked

Прилични цени има в Овча купел. Нещото , което можеш да направиш е да видиш как върви плана за строеж на Метро, защото след 2 години ще има станция в Красно село, и около 3-4 станции в Овча купел.

А идеята на брокера е не само да ти намери жилище, но и да ти провери имота за тежести, да ти свери документите и тн, защото измамите са много. Ние за щастие имахме прекрасен брокер, който бих препоръчвала с две, три и всякакви ръце.

Фалшивите обяви също са често срещано явление, като само те чакат да звъннеш и те нападат брокери от където се сетиш.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 990
Като квартали съществуват и преките на Т. Александров, Западен парк, Люлин, които са на същото отстояние от центъра

Ясно е защо са непредпочитани тези райони - прекалено е голяма близостта им с Татарли, Баталова воденица, Факултета и други известни квартали

Зависи в коя част. Ако човек проверява редовно, изпадат и читави предложения, които са далече от циганските махали. Мисълта ми беше да разшири търсенето по линията на метрото, защото от Младост до Люлин е около 25 минути и е бързо.
Преди 3 години, когато търсехме апартамент, така се бях концентрирала върху определен квартал. След като не намерих нищо, което да отговаря на изискванията, зададох по-общи параметри и започнах да пробирам. И така си намерихме жилището, което купихме.

# 9
  • Мнения: 6 992
Прилични цени има в Овча купел.
Peace
Скъпи са районите, в които търсиш.
Аз търсех в старата Овча купел и по линията на трамвай 5, защото работя в Павлово.
Взехме 88кв м от 98 година в старата част на Овча купел, съвсем обитаем, не сме правили ремонт, за 41500 евро с мебели и уреди.
Метро обаче не знам дали и кога ще има.

# 10
  • Мнения: 46 508
Като квартали съществуват и преките на Т. Александров, Западен парк, Люлин, които са на същото отстояние от центъра

Ясно е защо са непредпочитани тези райони - прекалено е голяма близостта им с Татарли, Баталова воденица, Факултета и други известни квартали

Зависи в коя част. Ако човек проверява редовно, изпадат и читави предложения, които са далече от циганските махали...

Абсолютно. Близостта на Христо Ботев до Гео Милев, например, също е голяма, но не виждам да има някакъв проблем  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 021
Още по- голяма е близостта до кв.Слатина  Mr. Green но пак няма проблем  Peace

# 12
  • Мнения: 46 508
Още по- голяма е близостта до кв.Слатина  Mr. Green но пак няма проблем  Peace

Така е. Живяла съм в Слатина, при това в най-близката до тях част  Peace

# 13
  • Мнения: 6
Причината да търся в района на младостите/дървеница/мусагеница е че родителите и на двамата живеят тук, тук сме израснали и общо взето това е. Евентуално като ни се роди отроче да има кой да помага и да не трябва да преосяваме цяла софия за да се видим.... За съжаление бюджетът ни е наистина скромен и продължаваме търсенето.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 634
bordiur, писах Ви на лични за едно жилище, но сега разбирам, че района Банишора не Ви устройва. Ако искате мога да Ви дам координати на една брокерка -  ако може да помогне Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт