Червени петънца по кожата на бебе

  • 4 753
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 402
Момичета, малкият ми син има малки ситни червени петънца по цялото тяло, включително и по лицето, слабините и дупето. Не са ярко червени, бледи са, забелязват се от близо като го загледа човек.  Ден два преди да се появи този обрив, беше вдигнал лека температура, най-много до към 38 градуса. Брат му също беше болен по това време с температура и задна хрема, някакво вирусче беше според личната. Значи обривът не е от претопляне, защото аз знам как изглежда когато е претопляне, нова храна не съм давала скоро...няма апетит и нещо го тормози постоянно понеже нощем се събужда с рев през час два и не се успокоява докато не го сложа на гърда, през деня също е много изнервен. Възможно ли е да е прекарал вируса на брат си и от това да е обрива. Обаче има и нещо друго, брат му имаше контакт с деца, които бяха с дребна шарка, не знам на нея ли казват варицела...Утре ще разбера де, ама до утре...някой имал ли е такива проблеми?

# 1
  • Мнения: X
Сега имало някакъв вирус,който завършвал с обрив.

# 2
  • Мнения: 86
Заведи го при ЛЛ. Моето дете на 1г. преболедува от рубеола. Той също беше 2-3 дни много неспокоен, Т. 38гр. и след това изби обривът, който беше точно като описаният от теб. Но това беше при нас. Най- добре е да го види лекар.

# 3
  • Перник
  • Мнения: 160
При моя син също ги имаше тези червени дребни петънца придружени с лека температура. Това беше в следствие на никненето на зъбките, при него избиваха по 4 зъба на веднъж и така се случи два пъти. Първия път естествено бях притеснена, водих го при личния, там това ми казаха и също че отминава за ден два без никакво лечение, така и стана. Втория път вече не го водих, но също отмина за един ден, просто беше много нервен, плачеше но пак избиха 4- те зъба и всички отмина.

# 4
  • Мнения: 1 402
Оказаха се от потта петънцата. До сега не ни се е случвало и за това се ошашках. Благодаря все пак момичета.

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И аз съм се сблъсквала с обрив отшумяващ за часове при Миша, в рамките на 24 часа постоянно избиваха нови пъпки а вече появилите се за няколко часа повяхваха. Така и не разбрах на какво се дължи, случи се в събота а в неделя си личаха само местата на пъпките в понеделник нямаше и помен от тях и съответно мнение от педиатъра не получих. Сега обаче си давам сметка, че е било по време на усилено зъбоникнене, за 2-3 месеца избиха кучешките кътниците и един резец на Михаела (7-8 зъба накуп и вървяха заедно).

Общи условия

Активация на акаунт