Лутеалната фаза

  • 700
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Имам нужда от мнение. Имам проблем с лутеалната фаза - кървя леко около седмица преди цикъл. От два месеца пия (не винаги съвсем редовно) вит. А и Е преди ову и вит. Е след. Като че ли има леек ефект, кървенето е малко по-малко, но не е изчезнало. Само в първия месец, в който започнах добавките, го нямаше.
Чудя се какво да правя. При това състояние бебе няма как да се задържи. Гинекологът предписа направо хормони (без да ги изследва). Аз предпочитам преди да мина на тях като последен вариант да изчерпя другите възможности, ако ги има.

Някой от вас имал ли е подобни проблеми? Какво помогна? Иначе при преглед всичко останало е ок, Пап 2, няма някакви очевидни проблеми.

# 1
  • Мнения: 2 965
Здравей, аз нямам този проблем, но това кървене или зацапване не е нормално. newsm78
Гинекологът не може да изписва ей така без да изследва хормоните и да разбере къде е проблема. Това не е тото и да си налучкваме дали ще уцелим правилното лечение...Според мен потърси друг лекар, трябва да се направят нужните изследвания, но аз не мога да кажа какво трябва да се изследва. Пожелавам ти успех и дано проблема се реши.  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 660
Че не е нормално, е ясно. Но в моя град е късмет да намериш лекар, който да не те убие, камо ли нещо повече. За това практикуваме медицински туризъм - ходим на по няколко специалиста, преценяваме и претегляме мненията до избистряне на горе долу логичен извод. Това е реалността за съжаление.

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Аз така кървях седмица преди цикъл, когато имах фоликулярна киста. Може и да е от хормоните.
Пусни си изследване на хормони.
Гледал ли те е доки с ехограф?

# 4
  • Мнения: 2 660
Гледа ме, не ме претупа, да е жив и здрав, но явно толкова си може. Нямах кисти, след овулация бях, лигавицата в нормално състояние. Предположи веднага нисък прогестерон и ми предписа дуфастон 3 месеца от - до, включително преди овулация. Не съм си самоназначила още хормонални изследвания. Каза, че кървенето може да е и от бактериална инфекция. Тогава сигурно имах (то се усеща), сега не усещам да имам такъв проблем. Кървенето е и много по-малко... Преди кървях доста обилно и по време на секс, сега няма такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт