Пране на бебешки дрехи.

  • 22 970
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Прегледах за подобна тема , но всички бяха архивирани. Предстои ми раждане на дете. Първите няколко пъти ще му изпера дрехите на ръка. Въпроса ми е колко пъти се изплакват дрехите и след ако ползвам омекотител евентуално, след него дрехите изплакват ли се отново?

# 1
  • Мнения: 198
Защо трябва да переш на ръка при наличие на пералня? Ако те притеснява, пусни една  празна пералня на 90 градуса, след това си изпери бебешките дрешки. Аз омекотител за бебешки дрехи не бих ползвала.

# 2
  • Мнения: 2 052
От самото начало пера дрехите на най-кратката програма за 40мин., на 30 градуса, без допълнително изплакване и т.н. Омекотител не ползвам.
Няма нужда да переш на ръка.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Изобщо не знам защо се замисляш дори да переш на ръка. Използвай пералня.
Слагам омекотител, само защото водата е безобразно твърда и дрехите след изсъхване стоят като колосани, ако са без него. Използвай препарати, подходящи за детско пране.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 612
Аз перях на ръка-сори за боди и ританки 2 на брой не бих пуснала пералнята.Перях с бебешки сапун и гореща вода,и изплаквах два пъти.Не ми е повръщал много,затова си го позволявах.Не съм и гладила,и изобщо  тази прекалена хигиена не ми харесва.Все пак бебето трябва да свиква че няма да е стерилно около него цял живот.

# 5
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Защо нападнахте веднага жената? Може просто да й е повредена пералнята  Grinning

Когато съм на гости на село пера на ръка. Бях си купила Тео бебе за ръчно пране, но нещо все не мога да го изплакна като хората  newsm78
Пробвай като tani80s с бебешки сапун и пропусни омекотителя  Peace

# 6
  • Мнения: 2 216
Перях на бебето нещата в пералня, но без омекотител

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Слагам омекотител, само защото водата е безобразно твърда и дрехите след изсъхване стоят като колосани, ако са без него.

слагай сода в отделението при праха.
омекотителят може да предизвика алергии, а содата не оставя по дрехите.

# 8
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074

слагай сода в отделението при праха.

Не знаех, че може да се сложи при праха!
Аз си ръгам содата в отделението за омекотителя и се чудя защо си остава там  Joy

# 9
  • Мнения: 25
Аз ползвам ТЕО бебе и бебшки омекотител в пералнята , но понякога пера и на ръка .Първо ги изпирам 2 пъти с праха после слагам омекотитела и ги изплаквам .  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 180
Не обичам да пера на ръка и не бих прала, ако наистина не се налага.
Иначе за бебешките на над 60 градуса програма и с по-малко отколкото е необходимо прах. Това ми го е казвала нашата педиатърка и ми се струва разумно, за това така съм прала и го пиша тук.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 990

Слагам омекотител, само защото водата е безобразно твърда и дрехите след изсъхване стоят като колосани, ако са без него.

слагай сода в отделението при праха.
омекотителят може да предизвика алергии, а содата не оставя по дрехите.

Обикновена сода за хляб ли? Не го знаех, изключително ти благодаря! Ще пробвам още на следващото пране.   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 484
Аз също пера в пералня , използвам бебешки прах и бебешки омекотител ( слагам малко). Ако са зацапани( памперса е пропуснал) пера и на ръка , използвам първо прах, после препирам с бебешки сапун и изплаквам без омекотител

# 13
  • София
  • Мнения: 1 180
И аз съм прала само в пералната на 40 градуса. Използвам Тео бебе без омекотител, после гладя. Когато ми се е налагало на ръка, дрешките ги накисвам в малко бебешки прах и после ги изплаквам на чешмата под течаща вода. Поне според мен прането на бебешките дрешки не е по-различно от тези на възрастните, само препарата е различен  Hug

# 14
  • Мнения: 2 216

Слагам омекотител, само защото водата е безобразно твърда и дрехите след изсъхване стоят като колосани, ако са без него.

слагай сода в отделението при праха.
омекотителят може да предизвика алергии, а содата не оставя по дрехите.

Обикновена сода за хляб ли? Не го знаех, изключително ти благодаря! Ще пробвам още на следващото пране.   bouquet
Да, сода за хляб Peace

Общи условия

Активация на акаунт