4-5 часова пауза?

  • 1 257
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 840
Голямото ми дете още от родилния дом не се будеше за нощно хранене. Последно хранене в 24,00 часа и следващото - в 6,00 часа. Никога не съм се притеснявала, само се радвах, че нощем може да се спи. Малкият се будеше, но му давах само вода и той престана да се буди нощем. Нямаш никакъв повод за притеснение. Когато бебето е гладно, то изпитва болка, така че със сигурно щеше да разбереш, ако е гладно.

# 16
  • Мнения: 3 760
Гаргамелчо, това, което описваш си е съвсем нормално. Не се шашкай. И мойта от време на време си правеше по-голяма нощна почивка, после редовно я правеше, после увеличвреметраенето. Бебчо най-добре си знае. Ако е гладна ще опищи орталъка. А за да се стигне до "летаргичен глад" трябва известно време да го мъчиш горкото /а то ще пищи.../. Постепено гърдите ти ще престанат да се препълват и да болят-след около месец, може би. Тогава ще си произвеждаш достатъчно мляко, а те ще са все мекички.

# 17
  • Мнения: 2 051
Нормално е да спи или 2 пъти за по 4 4аса или 1 път за6 4аса. Корема на бебо трябва да по4ива така 4е е нормално да спи нощем. Колкото пове4е расте толкова пове4е ше спи нощем.А за кърменето-сигурна ли си 4е имаш достатъ4но кърма,може би не и достига като казваш 4е следобед са меки гърдите зна4и е зна4ително намаляла. За да провериш дали се храни достатъ4но от теб давай  сутрин по 30мл. допълнително, а следобет 60 и ако ги изяжда след кърмене зна4и не и достига кърма и ше трябва да се дохранвате ако не ги изяжда зна4и вси4ко е наред
Дени, ако искаш наистина да кърмиш, трябва да даваш на бебето винаги когато поиска, а когато бебето е съвсем малко, това означава при всеки плач, търсещи движения, проява на безпокойство.
Това, което цитираш е изключително остаряло схващане, разпространявано от сестри и лекари, които не са си направили труда да прочетат нещо през последните десетина и повече години. Не се оставяй на такива заблуди.
Кърмата се усвоява за около час и половина, понякога и по-бързо. От какво трябва да почива след това стомахът на бебето?
Интервалът от 3 часа важи само за бебета на изкуствено хранене.
Някои от кърмените бебета също установяват такъв интервал, но след време. Много бебета обаче се нуждаят от по-често кърмене, което майките не осигуряват, заради точно такива съвети, каквито си получила за съжаление. Най-честият резултат от това е ранно отбито бебе.
Ако имаш някакв съмнения, пиши, моля те.

# 18
Моето бебе е на 3 месеца.Но през ноща не издържа без мляко.Давам и вода но това не я задоволява. newsm07Кажете нормално ли е това.С по голямата ми дъщеря нямах проблеми ,но малката е голяма глезана.Дайте ми препоръки ако сте успели да се преборите  с нощното хранене. newsm53
Ама защо искате да "преборите" нощното хранене?!? Съвсем нормално си е бебчо да иска да папка и през нощта, това е негова естествена нужда и негово право! Не му го отнемайте, за да не страда и то, и вие. Хранете на поискване според индивидуалните нужди на бебчо, забравете за часовника и всичко ще е наред!
 Wink

# 19
  • Мнения: 919
Ох Nelin, вие искате да се преборите с нощното хранене, аз искам да накарам мойта госпойца да става да яде поне веднъж нощем...
след последния път толкова ми беше зле едната гърда че цедях и стисках зъби  два часа.. така и немога с тая глупава помпа и на ръка.. 30 мл за 2 часа, накрая поне ореолата беше поомекнала, сложих беба да помага и точно за 10 минути ме оправи  Crazy
тази сутрин същия номер, спа от 23 до 4:30, само че този път си знам и веднага изцедих от гърдата която ми отказа преди да съм станала вкаменелост, 50 мл, спец съм  Wink незнам дали ще и ги дам да си ги хапне по-късно но поне за сега са ми ок гърдите
вече мисля да слагам часовник да ме буди

# 20
  • Мнения: 2 051
вече мисля да слагам часовник да ме буди
И това е вариант в началото, а после няма да ти се налага.
Бебето само ще си регулира храненията.

# 21
  • Мнения: 3 591
след последния път толкова ми беше зле едната гърда че цедях и стисках зъби  два часа.. така и немога с тая глупава помпа и на ръка.. 30 мл за 2 часа, накрая поне ореолата беше поомекнала, сложих беба да помага и точно за 10 минути ме оправи  Crazy

И аз имам тоя проблем с цеденето, ама не от малко кърма ами защото неще да потича.... сутрин преди работа(след кърмене) слагам бебето за минутка на гърдата, кърмата тръгва и надоявам и по 150мл с помпата....
А денем в офиса по 15-20 мин се тормозя докато потече (хем с електрическа помпа доя). Тръгне ли веднъж вече мога да изцедя колкото си поискам (аз цедя обаче по 60-80мл средно понеже моя бебок по толкова яде през деня на хранене)
А за гърдите - ми меки са, като уши на кокершпаньол  Mr. Green  Ако не вярвах, че имам достатъчно мляко да кърмя бебето си, след като са "празни" и за 20мин немога и капка да изцедя с електрическа помпа сигурно да съм спряла да кърмя досега.

Общи условия

Активация на акаунт