Мамография или 4D ?

  • 1 339
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
От април усещам лека болка и дискомфорт в дясната гърда.Ходих на хирург-не напипва бучка и ми каза,че ми е рано за мамография.При гинеколога ми също ходих-той също не напипва нищо,но ме посъветва да направя мамография/на 37г.съм/.В същото време,позната лекарка ме каза да отида на 4D,за да не се облъчвам напразно,защото предполага,че е от натоварване болката,защото детето постоянно иска да го нося и е все на дясната ми ръка.
В чуденка съм какво да правя-тъкмо бях решила да ходя на мамограф в края на тази седмица  ooooh!Какво ще ме посъветвате-не е ли мамографът най-надежден?

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
В момента съм на 35г и гинеколога миналата година ми препоръча вече профилактичния преглед да го направя на мамограф и ме посъветва на 2г да си правя мамография, а всяка година задължително преглед на ехограф.

# 2
  • Мнения: 1 078
За твое спокойствие отиди и направи ехография. С нея не се облъчва и е достатъчно надеждна.
Даже се учудвам, че гинекологът не е препоръчал такава. Ако ехографията покаже нещо съмнително - тогава мамограф. Облъчването от него не е толкова голямо, а и над 35 е един от диагностичните методи.

# 3
  • загубено
  • Мнения: 6 480
До 40 години мамография на всеки 2 години,ехограф всяка година.
След 40 години всяка година и двете.

Това е препоръката на лекарят ми мамолог онколог.

# 4
  • BG
  • Мнения: 2 458
Нямаш нужда от мамография, болезнена е и се препоръчва за жени над 40 г. с показания. Нямаш образувания, затова едно ЕХО ти е абсолютно достатъчно за твое успокоение. От опит!  Peace

# 5
  • загубено
  • Мнения: 6 480
Бени,чак пък болезнена.
Не плаши така хората ,ако се наложи се прави.

# 6
  • Мнения: 221
Бях на мамография,после миннах и на ехограф-имам кистичка на едната гърда...нищо сериозно.Важното е,че аз съм спокойна вече.На мамографа изобщо не болеше-може би зависи от апарата,но нямаше абсолютно никаква болка при мен.
Благодаря на всички включили се по темата   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт