може ли да се прекали с фреш сокчетата?

  • 2 358
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Всеки ден дъщеря ми пие преди обед прясно изцедени 2-3 ябълки+1 киви, а следобед около 200мл прясно изцеден сок от портокали, като има дни като днешния е изяла и за следобедна закуска плодово пюре (круша и киви). дали могат да пият фрешове колкото искат или не трябва да се прекалява, все пак има доста вит.С?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Организма приема толкова вит.С,колкото му е необходим,другия го изпишква.Това е единствения вит.,който не вреди на организма в по-големи количества.По-хубаво от това да пие фрешове и да яде пресни плодове няма.

# 2
Не смятам, че пресните плодове и сокове, могат да навредят, по някакъв начин на детето Simple Smile Това за витамин С е вярно, излишното количество от него се изхвърля от организма Wink

# 3
  • Мнения: 1 639
Да вит С е водоразтворим и няма опсност от пренасищане  Wink
 
 Относно фрешовете  не виждам лошо , детето набляга на плодовете  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 616
Тъкмо ще е здравичка. Не се притеснявай!

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мисля, че не може. Вит. С не се натрупва в организма; поема се толкова, колкото е необходимо, а ненужното количество се изхвърля с урината. Това го знам от педито.
Спокойно си давай фрешове Wink

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Единствената вреда може да е върху зъбите.....плодовата захар също вреди на зъбите, киселинността на цитрусите също вреди на емайла, но аз не бих мислила за това .........Нека хапва....

# 7
  • София
  • Мнения: 6 743
МИсля, че няма проблем стига количеството на това което изяжда и изпива да не пречи на другото хранене  Hug
Много ти е сладко хлапето - пу-пу  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 2 428
На моя позната на бебето коремчето му "балонирало" от многото сокчета, които му давала. Имал запек и тя решила да го разхлабва, но се получил обратен ефект, стигнало се до болница...

# 9
  • Мнения: 377
emy_emy, колко сок трябва да е изпило това дете, та чак в болница?
Тan, аз също давам доста сокчета. Пепи ги обича и не мисля, че това може да му навреди.

# 10
  • Мнения: 5 577
ПОздравявам те за ентусиазма да цедиш толкова много сокчета.  bouquet

# 11
  • Мнения: 445
Нека си пие детето, колкото иска. Няма по-хубаво от плодовете. Те са пълни с витамини, което е от полза за теб. Да е здрава е най-важното!

# 12
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Нека пие колкото си иска.Единствено може да откаже да пие водичка и да иска само сокчета.Моята беше така,а сега пък пие само вода и не иска сок.

# 13
  • Мнения: 4 915
Порових се из нета и открих следните неща:

Препоръчителната доза за деца на 1-6 годинки е около 200 грама сок.

Въпреки,  че е полезна напитка откъм съдържание на вит. С, по-полезно е детето да приема цели плодове - заради пулпа, който те съдържат и подпомагат храносмилането.

Трябва да се внимава с количествата, тъй като неразредени и концентрирани, соковете увреждат емайла на зъбките. Не трябва по същата причина да се пият с  шише, а от чаша.

Пиенето на сок не трябва да измества приемането на порцията мляко, която е важна за вашата възраст. По тази причина се препоръчва ограничаването на сока, защото може да се получи недостиг на въглехидрати и протеини, които се съдържат в другите храни.

Ако детето се засища  от сока и губи апетит към манджичките и млякото, помисли да ограничиш количеството му.

Друг риск при соковете е от разстройство или запек, но предполагам, че при вас няма такива проблеми?

Иначе соковете са добра алтернатива за деца, които не обичат плодове, или проблеми с изхождането от друга храна.

# 14
  • Мнения: 442
освен вит.С, плодовете съдържат и други вещества. за малки деца, някои от тях може да са вредни в големи количества. хубаво е, че поема плодове детенцето, но аз съм на мнение, че не бива да се прекалява (с каквото и да е). Peace

Общи условия

Активация на акаунт