КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 29-та тема

  • 38 301
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 526
Хомеопатът обикновено ни предписва нещо без да коментира сега ще стане това и това, може да се почувства така или така.

Няма и как да има такъв коментар, защото не е врачка да познае какво ще ви се случи. Отивате с болка при хомеопата, получавате предписание за ХЛ и се прибирате в къщи. ХЛ може да подскаже на организма да увеличи болката, може да му подскаже да я намали. Може процесът на отшумяване на болката да бъде 1 ден, може да бъде 1 седмица. Това е строго индивидуално. Както сме си говорили например за температурата.

Но е добре човек да се наблюдава и ако не се почувства по-добре да се свърже повторно с хомеопата, дори и да не е минало времето до момента на проследяване.

# 31
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
въпрос към хомеопатите: как си водите записките за развитието на състоянието при пациент?  newsm78

питам, защото се наложи да се обадя на хомеопата, докато беше в отпуска, и тя ми каза, да дам ХХХ лекарство, но не си спомня как е влияло преди това.
аз обаче не си водя записки и също не помня как е повлияло това лекарство.

та се замислих да си водя и аз записки за подобни случаи. ама какво да записвам?  Thinking
1. дата
2. състояние/симптом
3. лекарство/потенция
4.реакция/промяна...
  Thinking

нещо да пропускам?

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 529
Хомеопатът обикновено ни предписва нещо без да коментира сега ще стане това и това, може да се почувства така или така.
Няма и как да има такъв коментар, защото не е врачка да познае какво ще ви се случи. Отивате с болка при хомеопата, получавате предписание за ХЛ и се прибирате в къщи. ХЛ може да подскаже на организма да увеличи болката, може да му подскаже да я намали. Може процесът на отшумяване на болката да бъде 1 ден, може да бъде 1 седмица. Това е строго индивидуално. Както сме си говорили например за температурата.

DarinaK, в голяма грешка сте. Добрия хомеопат, естествено, че не е врачка. Но добрия хомеопат обикновено знае какво ще се случи след даване на ХЛ на негови пациенти.

# 33
  • Мнения: 1 454
въпрос към хомеопатите: как си водите записките за развитието на състоянието при пациент?  newsm78

питам, защото се наложи да се обадя на хомеопата, докато беше в отпуска, и тя ми каза, да дам ХХХ лекарство, но не си спомня как е влияло преди това.
аз обаче не си водя записки и също не помня как е повлияло това лекарство.

та се замислих да си водя и аз записки за подобни случаи. ама какво да записвам?  Thinking
1. дата
2. състояние/симптом
3. лекарство/потенция
4.реакция/промяна...
  Thinking

нещо да пропускам?

Аз си водя един тефтер, в който записвам дата, потенция и какво количество от съответното лекарство, като си пиша и какво се променя след приема. И пом. по принцип винаги знае какво сме пили последно, но при предишните ни хомеопати ме питаха какво последно е приемано. По принцип ако го хванеш в движение няма как да си извади записките Peace

# 34
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Аз съм си отворила два файла и за двете деца и там си записвам дата, лекарство, потенция, дали след проследяване ни е изписано, дали за остро състояние, поведение на децата след приема.
Направи ми впечатление, че нашата помни лекарствата на децата - обаждала съм и се, когато е в движение и ми е казвала името на лекарството, което взема детето.
Казва ми също така какво е възможно да се случи след прием на лекарство.

# 35
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
благодаря за отговорите.
моята също помни лекарствата - бебето не е взимало чак толкова много. не помнеше как е реагирал на лекарството.

# 36
  • Мнения: 122
Здравейте, имам нужда от помощ, а хомеопатката ни не отговаря. Преди 3-4 дни мялката (на 20 месеца) беше ужилена от пчела по пръста. Майка ми извадила жилото, видели са и самата пчела. Пръста малко се поду, но друга реакция, осен дългия рев, на момента като че ли нямаше. До вечерта и беше минало. Сега, т.е. от събуждането (което беше необичайно късно) пръста е подут, вижда се точно къде е било ужилването, горещ е и "тупти". Макар да са минали няколко дни без никаква реакция, неминуемо свързвам нещата, просто няма какво друго да е, (не прилича на комарска пъпка, на същото място е). В страшно учудване съм от толкова забавена реакция! Опитах да я убедя да сложим на пръста доматче или лист дебела мара, но и дума не може да става. До сега правих маймунджулъци с домата в уста да целувам пръстчето, ама май ми трябва нещо по - ефективно. Детето е с АБКМ, има и доста ясно изразена непоносимост към мед, т.е. може да се каже е предразположена към алергии.
Та, случвало ли ви се е такова нещо? Дайте ми, моля ви, идеи - какво мога да направя, докато се свържем снашата лекарка?

# 37
  • Мнения: 3
 Свържете се с друг лекар - хомеопат или лекар, докато си дойде вашият. Съветвам Ви да не отлагате.

# 38
  • Мнения: 19 296
Аз пиша в един тефтер дата и лекарство. Записвам неща, които са ми направили впечатление, но не следя всеки ден, а по-скоро за някакъв период след приема какво се е променило.

Юми, и аз мисля, че е добре да ви види друг лекар или хомеопат, особено щом е алергична. Може би личната да си каже мнението дали е сериозно? При дъщеря ми след ухапване от нещо вече два пъти се получава зачервяване и излив, който се увеличава за 2-3 дена, а не от първия ден.

# 39
  • в рaя
  • Мнения: 233
Здравейте Simple Smile
За първи път пиша в тази тема. От скоро опитваме с хомеопатия да лекуваме сина ми и все още се опитвам да повярвам в нея. Сина ми боледува от 5 месечен - гнойни ангини, ларингити, бронхоспазми, като почти постоянно има лаеща кашлица без значение дали е "здрав" или болен. Миналия месец бяхме на "интервю" и му дадоха туберколин 200, фактически след него направи 2 бронхоспазма и носа му вече месец не е спирал да тече, не спира да кашля и от това. При последния бронхоспазъм ХМП му сменя 3 пъти лекарствата и ефекта беше продължаваща хрема и кашлица. На проследяващия преглед му изписа друго лекарство с петнадесета потенция и ми обясни, че не е нужно да е 200, за да е поддържащо лекарство. До тук с историята, сега с въпросите и чуденките ми. Наистина ли е достатъчно след лекарство с висока потенция да се дава поддържащо с ниска? Четох, че организма оздравява отвътре на вън, а малкия е точно обратното - ангини, ларингити, бронхоспазми... Преди туберколина не беше правил бронхити. Как успявате да дадете ясна и точна информация при малките деца? Пие ли вода - ами пие като си види шишето, но дали е жаден повече или по-малко не мога да преценя, дали му е топло или студено пак, изобщо важни за него неща аз не мога да споделя и явно от там идва лутането. Хомеопата е добър, не искам да се съмнявам в неговия опит, но се притеснявам много дали ще видим ефект от ХМП скоро време. Знам, че понякога трябват месеци, ние от април се лекуваме за остри състояние и юни представете си успяхме да уцелим цяла седмица да е здрав, за да направим конституцията. Постоянно е болен, вече близо година  Cry Вероятно се касае за алергия или начален стадий на астма, но ХМП ме убеди, че това не е от значение за него и не е нужно да доказвам нищо. аз все пак чакам да го види пулмолог, да знам просто за себе си. Решила съм, че ще го лекуваме с ХМП, ще опитаме.

# 40
  • Мнения: 3
Здравейте Simple Smile
За първи път пиша в тази тема. От скоро опитваме с хомеопатия да лекуваме сина ми и все още се опитвам да повярвам в нея. Сина ми боледува от 5 месечен - гнойни ангини, ларингити, бронхоспазми, като почти постоянно има лаеща кашлица без значение дали е "здрав" или болен. Миналия месец бяхме на "интервю" и му дадоха туберколин 200, фактически след него направи 2 бронхоспазма и носа му вече месец не е спирал да тече, не спира да кашля и от това. При последния бронхоспазъм ХМП му сменя 3 пъти лекарствата и ефекта беше продължаваща хрема и кашлица. На проследяващия преглед му изписа друго лекарство с петнадесета потенция и ми обясни, че не е нужно да е 200, за да е поддържащо лекарство. До тук с историята, сега с въпросите и чуденките ми. Наистина ли е достатъчно след лекарство с висока потенция да се дава поддържащо с ниска? Четох, че организма оздравява отвътре на вън, а малкия е точно обратното - ангини, ларингити, бронхоспазми... Преди туберколина не беше правил бронхити. Как успявате да дадете ясна и точна информация при малките деца? Пие ли вода - ами пие като си види шишето, но дали е жаден повече или по-малко не мога да преценя, дали му е топло или студено пак, изобщо важни за него неща аз не мога да споделя и явно от там идва лутането. Хомеопата е добър, не искам да се съмнявам в неговия опит, но се притеснявам много дали ще видим ефект от ХМП скоро време. Знам, че понякога трябват месеци, ние от април се лекуваме за остри състояние и юни представете си успяхме да уцелим цяла седмица да е здрав, за да направим конституцията. Постоянно е болен, вече близо година  Cry Вероятно се касае за алергия или начален стадий на астма, но ХМП ме убеди, че това не е от значение за него и не е нужно да доказвам нищо. аз все пак чакам да го види пулмолог, да знам просто за себе си. Решила съм, че ще го лекуваме с ХМП, ще опитаме.

 
Съветвам Ви да заведете детето на лекар класически хомеопат с опит.

  Другият по- труден вариянт. Ако хомеопатът Ви не е лекар, можете стриктно да следвате алопатичното лечение на пулмолога. След като стабилизирате детето за по - дълго време, заведете го пак при вашият хомеопат и опитайте отново. След това правете периодични контроли при пулмолога, за да може при евентуално усложняване той да реагира.

# 41
  • Мнения: 1 454
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠·  според мен трябва да погледнеш общото състояние на детето докато го лекувате откакто го лекувате с хомеопатия, т.е  дали се задълбочават заболяванията или детето се чувства по- добре след продължителното лечение. По принцип когато е боледувало много често мисля че не може с магическа пръчка да спре да боледува, но ако преди е бил всяка седмица болен, а сега е през седмица, то ичма напредък. Синът ми беше по същия начин и бяхме на ръба на астмата и всичко това беше от агресивното алопатично лечение, което се прилага спрямо деца с дихателнипроблеми. След като започнахме правилно лечение синът ми продължаваше да кашля, но винаги кашлицата беше повръхностна и никога не се задълбочаваше и спря да прави ларингити. Като спрях и да се притеснявам от постоянната му кашлица видях, че всъщност има ефект и той нито веднъж не се влоши, а постепенно кашлицата намаляваше и детето определето беше по- добре. След няколко месеца лечение не кашля вече постоянно, освен когато се разболее, което е веднъж на 2 месеца, не е вдигал температура почти от година и не е боледувал сериозно. Направи някаква ларингитна кашлица веднъж след около десет месеца лечение и тя премина сама за няколко часа Grinning
Малко дълъг ми стана поста, но идеята ми е да погледнеш глобално върху състоянието му  Hug

Относно това дали хом. е лекар или не, нашият мисля, че не е лекар и се справи по- добре от всички лекари заедно при които водих детето ми и които го тровеха с тонове лекарства. Всъщност благодарение на хомеопата не стигнахме до астма  bouquet

# 42
  • Мнения: 648
Жалко, че всъщност самите хомеопати спряха да пишат в темата. 

# 43
  • в рaя
  • Мнения: 233
Хомеопата ни е лекар, той диагностицира бронхоспазма и винаги при остро състояние ни преглежда. По-скоро ми се върти друго на мен - малкия е пил до сега 2 пъти антибиотик - при първите две гнойни ангини на 5 и 6 м. След това 3-тата на 7-мия месец я излекувах сама с компреси и комбинирани ХМЛ. Последва една хрема с кашлица и за първи път посетихме ХМП. Изписа ми лекарство, няколко часа след приема на което получи пристъп с лаеща, ларингитна кашлица. Сменихме ХМЛ и за няколко часа нямаше и помен от тази кашлица. 2 седмици след това направи 2-ри пристъп, още 2 седмици след това отново. Сега направи така 2 брохноспазма един след друг. Сигурно е съвпадение, може и да е от грешно лекарство, може и това да е начина на организма да се лекува, но слиза на долу - сливици, ларингс, бели дробове, а нали трябва да е обратно?
Да погледна мащабно - ами честно казано за сега + не виждам - носа му тече нон стоп, от хремата кашля, лаещата кашлица е "по някое време" на денонощието и пак се разболява. Дори е станал по крив, но това също може да се държи на много неща. Все пак го споменавам на хомеопата. Ще продължим така, дори мисля един ден като се върна на работа и имам финансовата възможност да заведа и дъщеря ми и да лекувам и двамата с ХМП. Определено го предпочитам пред това да натискам детето, за да му дам аб, който то да повърне, да пищи докато се опитвам да давам купища сиропи и витамини и точно след 2 седмици детето ми да е отново болно и отново да му се изпише аб. С това педиатъра ни загуби, сякаш загубих доверие в алопатичното лечение и се правя на "майка герой" като търпя високите Т, като не посещавам педиатъра и най-трудното - убеждавам близките, че това е правилното лечение на детето ми, когато аз още не съм сигурна, че е така. Има време да повярвам, опитвам да съм положително настроена, не искам да се лутам между лекар алопат и хомеопат и да се чудя кой да слушам, какво да давам.

# 44
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Аз много се учудвам на слабия интерес към тази тема по принцип. Доколкото знам няма друга тема във форума за класическа хомеопатия, нали?

Общи условия

Активация на акаунт