КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 29-та тема

  • 38 226
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Не бих казала, че интересът към темата е слаб, дори напротив, просто по това време на годината активността във форума е по-слаба като цяло.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
Темата отдавна не е това,което беше...

# 47
  • Мнения: 8 512
А как трябва да изглежда темата?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
Въпроса не е в облика на темата,а в тона който се разнася из страниците...И той отдавна не е такъв,какъвто беше.Теб те нямаше още в старите теми Wink Тогава всеки си споделяше открито и освен Ниал,никой не "хапеше"  Grinning Но пък неговите "захапки" бяха мнооого полезни.

# 49
  • Мнения: 8 512
ми полезни са, чела съм ги
и на живо са също толкова полезни

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Тук всеки пише доброволно и както сметне за нужно, както му пасва на темперамента, начина на изказ, вижданията и т.н. Не можем да държим сметка кой с какъв тон се изказвал, а и често възприятието ни на изказването на отсрещния е пречупено през призмата на собствените ни комплекси, опит и т.н. и невинаги отговаря на действителността...
Пишещите хомеопати са си в пълното право да отговорят на които питания намерят за добре, по начин, избран от тях. Никой на никого нищо не дължи, а и да се повтарят едни и същи неща, които така и не стават ясни въпреки просторните обяснения, да се дава на готово информация на хора, които ги мързи да вложат малко време и енергия да прочетат и после да задават въпроси, наистина може да бъде изморително...
Темата все още е полезна, много може да се научи от четене на тази тема (най-малкото за хората , а също и за хомеопатията Mr. Green).

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Нали след прием на ХЛ е хубаво да се връщат стари симптоми,в смисъл че това е нормално в посока на излекуване.

При детето се получава обаче че след едно ХЛ един стар симптом се върна за кратко ,след друго ХЛ същия симптом се върна за по-дълго и постепенно изчезна,а сега след последното ХЛ пак се върна същия симптом  и доста време се задържа.
Какво означава когато след ХЛ стар симптом се върне и се задържа дълго след това,като даже се засилва?това означава ли че ХЛ е правилното?
ХЛ не пораждат нови проблеми при детето,но все се връщат старите,изчезват,след това след ново ХЛ пак имаме връщане на същите стари проблеми ,което си мисля не означава ли че не сме ги излекували всъщност щом пак и пак се връщат

# 52
  • Мнения: 1 708
Въпрос за хомеопатия при животни
Котето ни ще бъде оперирано, женско е, на 15 години. Ще бъдат отстранени тумори на млечните жлези. Представляват топчета, които наблюдавахме по препоръка на ветеринаря. Едното започна да расте, поду се доста и започна да отделя секрет. Какво може да се даде след операцията за възстановяване?

# 53
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Въпрос за хомеопатия при животни
Котето ни ще бъде оперирано, женско е, на 15 години. Ще бъдат отстранени тумори на млечните жлези. Представляват топчета, които наблюдавахме по препоръка на ветеринаря. Едното започна да расте, поду се доста и започна да отделя секрет. Какво може да се даде след операцията за възстановяване?

 Първо, баналната, но пък много ефикасна Арника - еднократно и не правете грешката да я повтаряте.  После обаче според картината. Успех!

# 54
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Нали след прием на ХЛ е хубаво да се връщат стари симптоми,в смисъл че това е нормално в посока на излекуване.

При детето се получава обаче че след едно ХЛ един стар симптом се върна за кратко ,след друго ХЛ същия симптом се върна за по-дълго и постепенно изчезна,а сега след последното ХЛ пак се върна същия симптом  и доста време се задържа.
Какво означава когато след ХЛ стар симптом се върне и се задържа дълго след това,като даже се засилва?това означава ли че ХЛ е правилното?
ХЛ не пораждат нови проблеми при детето,но все се връщат старите,изчезват,след това след ново ХЛ пак имаме връщане на същите стари проблеми ,което си мисля не означава ли че не сме ги излекували всъщност щом пак и пак се връщат

Може да означава и това, а може да означава и частично доказване. Това трябва да Ви го обясни хомеопата, който най-добре познава конкретния случай.

# 55
  • Мнения: 6 438
Да попитам, има ли някое детенце, което е преодоляло АБКМ чрез класическа ХЛ?

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 233
Здравейте, нахлувам темата с въпрос  Simple Smile заведох сина ми при класически хомеопат. Предписа му Колактив 3 по схема 10 дни по 2 капсули, 20 дни по 1 капсула. Купих го и зачетох... Той е на 1 година и се кърмим на поискване, не е захранен с прясно мляко. Заведох го заради постоянен алергичен ринит, с неясен произход. Притеснявам се да не е хранителна алергия, а ни изписват продукт от крави ? Другото което му изписа е течни водорасли Афа. Там схемата е 10 дни през 3 часа, нощем по веднъж, което е по около 6 капкомера на ден, после 20 дни по 3 пъти на ден. На опаковката пише по 2 капкомера на ден, не превишавайте препоръчителната доза????  Нормално ли е ?

# 57
  • Мнения: X
Заведохте детето на "класически хомеопат" и той му предписа коластра и водорасли на Аквасорс? А хомеопатичното лечение какво е?

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 233
Tuberculinium 30 ch и шуслерови соли 3

# 59
  • Мнения: 2 677
Да попитам, има ли някое детенце, което е преодоляло АБКМ чрез класическа ХЛ?
Да  Peace  Освен хомеопатия - диета, бахови есенции, водорасли, есенциални мастни киселини и коластра на Аквасорс. И мен ме притесняваше коластрата в началото, но в крайна сметка нямаше проблем с нея, въпреки че понякога е пила 5-6 за деня. Но пък при нас схемата беше съвсем различна и започнахме с пробиотици.
 pufita, пиши ми на лични кой ви е хомеопата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт