Диабет на 1 годинка - има ли спасение?

  • 7 439
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
''Яж всичко,което ти се яде'' никъде не съм писала!

А това как ти звучи?

При стриктно изчисляване на ХЕ и точна дозировка на инсулин според собствените нужди,физ.активност и пр.+редовното мерене 8/10 пъти на ден,позволяват абсолютно всякаква храна.Масово на малки деца се разрешава от лекарите сладкиш с бяла захар.............
Защото на мен ми звучи точно като :
"Яжте, каквото ви се яде, пък после така си изчислете инсулина, че да поправи щетите!"
Извинявай, но на мен ми звучи глупаво.
Не е ли по-добре да не се консумират постоянно храни, които ще налагат и постоянното тъпкане с инсулин?
И след като има начини да се намали дозата, защо зорлем да я увеличават чрез неподходяща храна?

Никъде не съм писала да се спира инсулина на детето.Но че има начини и възможности да се намали дозата, и то основно чрез храненето и начина на живот, има достатъчно материали.

# 31
  • Мнения: 14 610
Горе-долу започнахме да се разбираме.Може да не съм се изразила ясно.Отделно останах с впечатление,че се търсят алтернативи без инсулин.
KatarinaX,не ми звучи както на теб.Имам предвид понякога може и забранени храни,но с точна доза,не за да поправяме щети,а за да предотвратим такива.Много родители в началото се паникьосват какво да се прави ако детето е поканено на рожден ден,ами само то ли няма да яде торта?Проблема е психологически.Лекарите препоръчват малко парче торта да се компенсирана  с подходящата доза бърз инсулин,естествено ако кр.захар в момента е в норми.
Иначе и аз съм против безразборното тъпкане на всякакви видове вредни храни независимо дали хората са здрави или имат здравословен проблем.И за инсулина съм съгласна,няма нужда да е в конски дози,заради едното плюскане на ''забранено'',защото било вкусно...Тогава и той вреди,по-бавно се абсорбира,може да доведе до наднормено тегло,още по-труден контрол,висок холестерол и т.н.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 187
Излязло е изследването на гликиран хемоглобин (ако така се казва) и резултатът е толкова невероятен(в нормата), че лекарката казала, че е сгрешено изследването и трябва да се повтори
Но понеже резултатът не е нужно за настоящето, майката не се е решила да дава кръв детето отново, за да му го спести
Резултатът показва, че диабетът се е появил изведнъж, за дни, нищо не е имало в миналото
Моля за коментар! (за мен това е някаква надежда, имам ли основания?)

Последна редакция: сб, 03 авг 2013, 13:57 от ЗаСлон

# 33
  • Мнения: 14 610
Гликираният хемоглобин показва усреднено какви са били стойностите на кр. захар 2 месеца назад.Официално у нас  приемат 3 месеца назад и препоръчват в този срок да се прави изследването.Стават и лабораторни грешки.В рамките на 24ч. в две различни лаборатории са излизали резултати с огромна разлика.А какви са стойностите от дневните профили,които правят в болницата?
Нямам представа какво разбира докторката под невероятен резултат,може би,че е само леко завишен?Така наречената ''манифестация'' на диабета,откриването му следва след като 85% от бета клетки за умрели.Не могат да кажат какво е имало в миналото.То и колко минало е имало бебче на 1годинка?Има и на 7 месеца новооткрити.Та според мен детенцето просто бързо е диагностицирано и диабета наистина е скорошен.За самото него това е по-добрия вариант да се вземат бързи мерки стойностите да влязат в норма,но не и за обрат на нещата...Поне на този етап от развитието на науката.Всички родители на това се надяват в началото(за обрат),но за огромно съжаление не е така.Наистина много съжелявам,но не виждам основание за надежда.Всички потърпевши и техните близки  силно и искрено желаят да дойде  този ден,в който всичко да се обърне.
А какви са стойностите на гл.хемоглобин от изследването?

# 34
  • Мнения: 19 294
Диабет 2може да се отключи от силен стрес. Навремето детето на една семейна позната отключи по този начин, след като след направена беля в детската градина я затварят сама в някаква стая.

Наскоро четох една книга на Натаниелс за пренеталното развитие. Според него има фактори по време на бременността, които могат да накарат даден ген да се активира. Също ако нивото на глюкозата в кръвта на майката е много високо (тя развива гестационен диабет), се уврежда и панкреаса на плода.
При други обстоятелства панкреасът остава малък и след раждането ако диетата е богата на въглехидрати, е възможно пак отключване на диабет.
Извинявам се за лаишкото обяснение, но не е пред мен книгата.

Аз бих препоръчала да се направят втори/трети изследвания и консултации с поне двама специалисти.

# 35
  • Мнения: 14 610
Когато човек е предразположен ще го отключи независимо по какъв начин.Дали стрес от житейска ситуация,тежък вирус и какво ли не.А понякога хората  сами си нагаждат причини,сигурно за собствено успокоение.Чувала съм какви ли не истории.Само една майка не намираше причина за диабета на детето си.
Ако на кръвно/захарния профил стойностите са извън норми,как ще помогнат двама или повече специалисти?В такъв случай диабета е факт и това е.

# 36
# 37
  • Мнения: 19 294
Смисъл да не би да е грешка в изследванията и диагнозите. За потвърждение. Аз лично нямам никаква вяра на лекарите в България.Има само малки изключения. Грешки в лабораториите също стават.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 187
Солей, за огромно съжаление няма смисъл да разчитаме на грешна диагноза или лабораторен резултат при диагностицирането на диабет тип 1.
Захарта се мери няколко пъти на ден, доколкото си спомням в някой от първите дни 12 пъти, а сега 6 пъти. Стойност 20 беше вчера в някакъв момент.

Гликирания хемоглобин може да е сгрешен, защото стойността е била в норма (допълних предишния си пост). Но той не определя диагнозата към момента.

Silverstone, моля тук или на лични да препоръчаш лаборатория за надеждно изследавне на гликиран хемоглобин. откъде се взима кръв, само от вената ли?
Ще питам за дневните профили.

Благодаря на всички!

# 39
  • Мнения: 14 610
Не мога да препоръчам лаборатория.И аз им нямам кой знае колко доверие,но за мойте оплаквания горе/долу знам как се движат нещата.Не си правя точно такива изследвания,а за щитовидна жлеза и др. работи.Иначе диабетиците или родителите на малките деца с по-голям стаж имат някаква представа от редовното мерене с домашния глюкомер.Въз основа на усреднените стойности очакват и приблизителен резултат за гл.хемоглобин.Ако има фрапиращо разминаване,правят второ изследване.Попитай в тяхната тема(деца с диабет)сигурно са по-добре информирани.За съжаление в повечето лаборатории взимат венозна кръв.Преди на много малко места се съгласяваха от пръста.Нямам представа сега как е в детската диабетна клиника в София,но преди няколко години докторките имаха апарат,с който взимаха от пръстчето(не глюкомер) и резултата излизаше веднага.Чувала съм за някаква лаборатория на ''Солунска'',че била надеждна,но това пак беше отдавна.Ще потърся координати и пак ще пиша.

# 40
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
В темата се включват всякакви хора, но май родители на деца с диабет не. Отдавна сме спрели да търсим алтернативи, защото няма. И как всички имат познати, дето са спрели инсулина или са чували някъде нещо и в крайна сметка нищо конкретно. Ако детето е диагностицирано бързо може да има шанс за дълга ремисия, която ние нямахме.

Всички споменавате за ограничения на бяла захар, картофи, ориз и др. подобни. Как ще убедите едно пораснало дете, че това не е добре за него. Всички деца диабетици, които познавам ядат всичко и пият всичко. Родителите са нагодили дозите за тези случаи и им позволяват волности, защото ако забраняваме постоянно, става зле положението.
Моля ви, говорете как са истинските неща, а не как пише в книгите и какво сме чули на ухо. В България няма дори една преведена книга за диабета при децата и всичко, което  знаем е проба-грешка върху нашите деца. Sad

# 41
  • Мнения: 14 610
Ами добре,че се включи и човек,който е наясно с действителността.Макар да съм сигурна,че покрай написаното за бялата захар(все едно кафявата е спасение)ориза,картофите и т.н.,може да бъде повод за извод от много лаици,че сигурно родителите и преди така са хранили децата,затова са се разболели...Чувала съм олигофренско мнение от медицински персонал при два новооткрити случая.За едното дете било тормозено,а другото лигавено и от това са се разболели. #2gunfireЕ,как да се чувстват родителите при такива интерпретации?

# 42
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Ами добре,че се включи и човек,който е наясно с действителността.Макар да съм сигурна,че покрай написаното за бялата захар(все едно кафявата е спасение)ориза,картофите и т.н.,може да бъде повод за извод от много лаици,че сигурно родителите и преди така са хранили децата,затова са се разболели...Чувала съм олигофренско мнение от медицински персонал при два новооткрити случая.За едното дете било тормозено,а другото лигавено и от това са се разболели. #2gunfireЕ,как да се чувстват родителите при такива интерпретации?
Ами когато детенцето е толкова малко, едва ли може да се говори за неправилно хранене преди заболяването. Това, което изчетох в нета обяснява появата на Д1 без видими причини,т.е. дисбаланс на клетките и панкреаса, който не произвежда необходимият за телото инсулин. Спасението е само в инжектиране на инсулин Thinking Отделно хранителна диета.
За тъпанарски изказвания на  медицински лица, не знам просто какво да кажа newsm78
 

# 43
  • Мнения: X
При положение, че детето се е родило здраво, а отключва диабет на 1 годинка, защо се води Д1?
Той не е ли вроден?
Не би ли трябвало детето да се води с Д2?    Thinking

# 44
  • Мнения: 19 294
Интерпретациите са просто безумни Sick
Спинки  е права, че децата не могат да са вечно ограничавани. Въпросното детенце е още малко обаче и поне първите годинки може да се положи някаква по-добра основа, ако не ходи на детско заведение.
Аз съм чувала само за хора с диабет тип 2, които са спрели инсулина. При тип 1 клетките са разрушени и дори с хомеопатия няма как да се възстановят.

Общи условия

Активация на акаунт