Трябва ли мъжете да искат тест за бащинство?

  • 19 061
  • 423
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Бихте ли се обидили ако мъжът ви поиска да направите тест за бащинство? Сетих се от темата "Има ли мами забременели чрез измама ???" в Семейните. Ясно е, че по друг начин бащата не може никога да е напълно сигурен, че детето е негово, но не смятате ли, че трябва да има право да се увери в това? Аз ако бях мъж щях да искам проверка на всяка цена. Все пак проверката е висша форма на доверие, а и не е приятно да те лъжат. Rolling Eyes Чудно ми в е какъв процент от браковете има деца, които бащата мисли за свои, а не са негови?

# 1
  • Мнения: 15 619
И що им е на баир лозе?

# 2
  • Мнения: 2
Ами ако мен ме помоли за такъв тест не бих се обидила, нямам какво да крия. Peace

# 3
  • Мнения: 4 514
Аз пък го намирам за обидно.

# 4
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ако той може с някакъв научен метод да докаже, че е бил само с мен, откакто сме заедно, няма да му се обидя, ако поиска такъв тест.  Grinning

# 5
  • Мнения: 4 514
Ако той може с някакъв научен метод да докаже, че е бил само с мен, откакто сме заедно, няма да му се обидя, ако поиска такъв тест.  Grinning

  202uu

# 6
  • Мнения: 25 600
Ако можеше с тест да се разбере и дали мъжът ти няма други деца, освен тези, които ти е направил на теб, ехеее...  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 383
Според мен имат право.

# 8
  • Мнения: 0
За обидно - не е, но е противообществено. Обществото е основано на измама. Политиците те мамят, работодателя те мами, съпругата те мами.

# 9
  • Мнения: 14 478
Скоро имаше случай в Чехия, когато баща поиска ДНК на бебето и се оказа че не е бащата. Следва развод, после майката си прави тест и се разбира че не е тя майка на бебето. Доказват, че бебето е разменено в родилния дом и намират истинското си дете след две години. Но май не се бяха оженили пак. Родилния дом им изплати доста пари. Та така-де го чукаш де се пука.

# 10
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Така или иначе, ако говорим за официален брак, а не съжителство на семейни начала, в България дори при наличие на тест, доказващ, че съпруга не е бащата, детето пак ще бъде записано официално като негово биологично дете и ще носи неговите имена. Не съм запозната дали после може да се коригира това чрез съда, примерно.

Просто си представм как след 9 месеца бременност, след раждане и т.н. той идва и ме моли за такъв тест  Grinning . Предполагам, ще имам доста крайна реакция. Пък той нека да имал право.

# 11
  • Мнения: 25 600
По закон баща на детето е съпругът на майката. Точка. Пък ако ще и цял град да знае, че детето е от любовника ѝ. При небракуваните - не знам как е решен този въпрос.
А по принцип... Господ си знае работата...  Laughing

Жените отишли при дядо Господ и му рекли:
- Господи, не е хубаво това, дето го правиш!
- Кое не е хубаво? - попитал учуден Господ.
- Не е правилно ние да раждаме и освен това да ни боли, когато правим това! Нямаме нищо против да си раждаме, нали сме майки, но направи така, че бащите поне да ги боли, когато ние раждаме!
- Добре! - казал Господ - Щом искате, така ще бъде от сега нататък!
Върнали се жените на Земята много доволни. Разгеле, една от тях била бременна и трябвало да ражда на другия ден. Легнала тя на леглото да ражда, а на другото легло, близо до нея, легнал мъжът ѝ - да го боли! Минало време, жената започнала да ражда, а на мъжа нищо му нямало. Изведнъж от съседния двор се дочул гласът на комшията:
- Олеле, майко-о-о!...
Отишли жените пак при Господа и му рекли:
- Извинявай, Господи! Върни си старото положение! Нека си ни боли!...


Не съм запозната дали после може да се коригира това чрез съда, примерно.

Може, но сложно. Поне навремето така са ми разказвали.

# 12
  • Мнения: 234
Скоро имаше случай в Чехия, когато баща поиска ДНК на бебето и се оказа че не е бащата. Следва развод, после майката си прави тест и се разбира че не е тя майка на бебето. Доказват, че бебето е разменено в родилния дом и намират истинското си дете след две години. Но май не се бяха оженили пак. Родилния дом им изплати доста пари. Та така-де го чукаш де се пука.

Виж ти Laughing
Жената е била сигурна в себе си и не е спряла да търси защо така излиза.

# 13
  • Мнения: 2 216
Аз ако бях мъж щях да искам проверка на всяка цена.
Добре, че не си мъж Tired
При небракуваните - не знам как е решен този въпрос.
Ако бащата признае детето се записва с неговите имена, ако ли не - води се баща неизвестен и детето носи имената на майка си

# 14
  • Мнения: 25 600
Откъде знаеш, че не е?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт