Бял списък на туристическите агенции

  • 449 990
  • 1 416
  •   3
Отговори
# 135
  • Мнения: 19 473
Да, Мишо беше Laughing Той непрекъснато казваше, че любимата му дестинация е Андалусия и аз много съжалявам, че миналата година бяхме там, защото девойките, които ни осъществяваха екскурзиите до Кордоба, Гранада и др. места, не бяха от най-информираните, за разлика от него. Но, при него има и нещо друго - способност да организира и забавлява групата, да тушира някои напрежения, особено при 40 плюс човека и 8-9 часа на колела.  Sunglasses
Абсолютно подкрепям впечатленията ти за него! Това аз наричам талант на екскурзовод. И аз си харесах Андалусия за следваща дестинация, сега само минахме през Малага.

# 136
  • Мнения: 3 014
О, Андалусия си заслужава - ние се записахме за Гибралтар, Кордоба и Гранада. За съжаление, миналата година имаше 2 полета, които се пълнеха от БГ фирми, но при наличието на 2 екскурзоводки имаше определени дни за различните допълнителни екскурзии и ние не успяхме да се вместим в техния график за Севилия. Страхотно съжалявам за това. Можехме да се организираме с местна фирма, но "нашите" непрекъснато ни казваха, че ще успеят да ни вместят в програмата си...
Когато разбрахме, че това няма да стане, имахме само последния ден, но ние вече бяхме резервирали фламенко - шоу /нещо невероятно!/ и решихме, че ще ни дойде много - цял ден пътуване и разглеждане, бързане за шоуто.... Нищо, тъкмо има причина някой път да "скокнем" до Мадрид и оттам с влака-стрела - до Севилия, хаха Sunglasses Да сме живи и здрави, другото е лесно...

# 137
  • Мнения: 19 473
Да, да сме живи и здрави, в Испания може да се видят интересни неща винаги, не само веднъж или дваж! Пожелавам го на всички!

# 138
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Здравейте! Изчетох темата и благодаря за отзивите за агенции, от които сте доволни. Аз съм пътувала с Алфатур до Турция и с Бохемия до Виена безпроблемно. Сега искам много бързо да резервирам путуване до Дубай и след прочетени коментари тук се насочих към Екзотик холидейс.
Добре ли е за Дубай според Вас?

Последна редакция: чт, 07 авг 2014, 12:07 от *sve*

# 139
  • Мнения: 3 014
Според мен са добре - когато бях в офиса им да си доплащам Турция, чух разговор с друга фирма, която предлага техния пакет, така че се позаинтересувах за подробности, защото аз лично все още се колебая дали да пътувам организирано или сама да се мъча да го правя.... Споменаха ми нещо за отстъпка, ако се запишат допълнителните екскурзии, коментирахме, че съм доволна от Мароко, те казаха, че и за Дубай организацията им е добра.... След това видях програмата им в нета - изглежда ми добре, но.... От друга страна - за всяка фирма е така - и добри и лоши неща, ние самите сме различни в предпочитанията си.

# 140
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Благодаря за мнението, jfjallenHug

# 141
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ние втора година ще пътуваме с Екзотик Холидей. Миналата година бяхме с личен транспорт, но тази ще сме с автобус /организирано пътуване с Емералд, за която агенция имам резерви, но няма как ако искаме да тръгнем от Бургас/. Миналата година Екзотика буквално ни спасиха почивката, защото наивно си мислихме, че в последния момент може да резервираме, а месец преди заминаването всички читави хотели бяха на stop sale. Много са коректни и отзивчиви. Аз си кореспондирам с Халим от агенцията. Супер готин човек.
За другата година, живот и здраве и пари, съм хвърлила око на Мароко.

# 142
  • Мнения: 34
Харесала съм си екскурзия с Руал травел до Прага, Братислава, Будапеща и Виена. Някой ако е посещавал тези места с Руал моля да сподели мнение. Simple Smile

# 143
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Харесала съм си екскурзия с Руал травел до Прага, Братислава, Будапеща и Виена. Някой ако е посещавал тези места с Руал моля да сподели мнение. Simple Smile

Майка ми миналата година пътува с тях на екскурзия из френската ревиера и беше доволна, но тя като цяло не е много претенциозна.

# 144
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Пътувах  с Руал -май месец до ФР.Ривиера и не съм доволна.В договора пишеше ,че х-лите ще са 3 звезди, а в Ница -ни бутнаха в хотелче  с една звезва-пълно с араби и негри/май беше доста евтино за емегранти/...  Писах оплакване до фирмата-ама глас в пустиня... newsm78

# 145
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Пътувах  с Руал -май месец до ФР.Ривиера и не съм доволна.В договора пишеше ,че х-лите ще са 3 звезди, а в Ница -ни бутнаха в хотелче  с една звезва-пълно с араби и негри/май беше доста евтино за емегранти/...  Писах оплакване до фирмата-ама глас в пустиня... newsm78

Пиши до Комисията за защита на потребителя. Какво ще им пишеш на агенцията. Общо взето никой, оплакал се на ТА не е постигал нищо. Дори често от ТА са арогантни и подигравателни към недоволните си клиенти. Явно защото не са изгърмявали с едни глоби.

# 146
  • Мнения: 152
Добър вечер на всички! Simple Smile
Предстои ми пътуване с  ТА "ЕкоТур" и честно казано съм малко притеснена,защото изчетох доста форуми и няма много отзиви за тази фирма,която работи с Емералд травел, за които пък има както и положителни така и отрицателни оценки Sad 
Пътуването ще се осъществи на 29.08.2014 год., дестинация - Мармарис с автобус,като се надявам всичко да премине много добре.
Доволна съм от Тез Тур, изключително коректни и внимателни, нямам забележки към тях.
Положителна оценка и за Топ травелс, много коректно отношение,бързи и отзивчиви.
Ако някой е пътувал с Екотур нека сподели мнение,защото ми е доста притеснено,а вече сумата е преведена,сега само трябва да сключим договора. Simple Smile

# 147
  • Мнения: 3 014
Пътувах  с Руал -май месец до ФР.Ривиера и не съм доволна.В договора пишеше ,че х-лите ще са 3 звезди, а в Ница -ни бутнаха в хотелче  с една звезва-пълно с араби и негри/май беше доста евтино за емегранти/...  Писах оплакване до фирмата-ама глас в пустиня... newsm78

Пиши до Комисията за защита на потребителя. Какво ще им пишеш на агенцията. Общо взето никой, оплакал се на ТА не е постигал нищо. Дори често от ТА са арогантни и подигравателни към недоволните си клиенти. Явно защото не са изгърмявали с едни глоби.

Кога българинът ще разбере, или ще помисли, или ако може ще остойности получаваната услуга - за толкова пари, такова ще бъде качеството. Съгласна съм, че ако пише 3 звезди, а вие сте в 1, може да протестирате. Но, вие от къде знаете звездната категоризация /макар че по европейските стандарти би трябвало да има някакво уеднаквяване, но.... не съм убедена, всъщност - категоризацията си е за страната и отговаря на някакви техни си изисквания/. Друг е въпросът, че тук се използват звездите като нещо, което отговаря на някакви си наши представи /имам предвид клиентите/. Не съм убедена, че Комисията за защита на потребителите може да направи нещо..... newsm78 За мен критерият е - пари и очаквано качество на услугите, или на хотела. Всеки иска за 500 лв. да обиколи света, но... нали всички знаем, че "безплатни обяди няма".

# 148
  • Мнения: 19 473
Пътувах  с Руал -май месец до ФР.Ривиера и не съм доволна.В договора пишеше ,че х-лите ще са 3 звезди, а в Ница -ни бутнаха в хотелче  с една звезва-пълно с араби и негри/май беше доста евтино за емегранти/...  Писах оплакване до фирмата-ама глас в пустиня... newsm78

Пиши до Комисията за защита на потребителя. Какво ще им пишеш на агенцията. Общо взето никой, оплакал се на ТА не е постигал нищо. Дори често от ТА са арогантни и подигравателни към недоволните си клиенти. Явно защото не са изгърмявали с едни глоби.

Кога българинът ще разбере, или ще помисли, или ако може ще остойности получаваната услуга - за толкова пари, такова ще бъде качеството. Съгласна съм, че ако пише 3 звезди, а вие сте в 1, може да протестирате. Но, вие от къде знаете звездната категоризация /макар че по европейските стандарти би трябвало да има някакво уеднаквяване, но.... не съм убедена, всъщност - категоризацията си е за страната и отговаря на някакви техни си изисквания/. Друг е въпросът, че тук се използват звездите като нещо, което отговаря на някакви си наши представи /имам предвид клиентите/. Не съм убедена, че Комисията за защита на потребителите може да направи нещо..... newsm78 За мен критерият е - пари и очаквано качество на услугите, или на хотела. Всеки иска за 500 лв. да обиколи света, но... нали всички знаем, че "безплатни обяди няма".
В условията на екскурзията ясно трябва да са написани категориите хотели по програмата, както и цената. Ако категорията не отговаря на предложената от ТА - клиентът има право да възрази. В противен случай всички ще плащаме нощувки в петзвезни хотели, пък може да ни настанят в туристически спални с обща баня например. Не само категорията хотел, ами и разпределението на местата в автобуса, категорията автобус, спазването на обявената програма, товап са все неща, които ако не са каквито сме ги видяли в договора, можем да направим рекламация. Цената не зная въобще защо се коментира тук. Ако е написано хотел три звезди, пък се спи в една - основание за претенция има. Същото е и ако хотелът отговаря формално на описанието, а в него обслужването или изхранването са лоши. Правила съм и такава рекламация. От ТА ми отговориха, че ще имат предвид забележката ми.

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Защо от КЗП да не помогнат? Все пак ние почиващите, сме в качеството си на потребители на услуга, предлагана от даден търговец. При положение, че имам сключен договор черно на бяло, а са ми предоставили друга, неуговорена в договора и то по-ниско качествена услуга и то без да са ме компенсирали по някакъв начин, съм в пълното си право да подам жалба. От ТА само си го преместват в другия крачол като се оплачеш. Смятам това за супер непрофесионално. Затова КЗП е добра алтернатива.

Общи условия

Активация на акаунт