Приятелят ми почина. Как да продължа живота си?

  • 7 790
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Не знам дали темата е за този подфорум. Ако модератор прецени, може да я премести.
Приятелят ми почина в неделя поради нещастен инцидент на работа. Беше на 27. Заедно сме от три години и половина. Смъртта му беше така неочаквана и остави всички разбити. Толкова безсмислено и жестоко...
Не виждам никакъв смисъл вече в нищо. Не мога да ям, да спя, да правя каквото и да било. Молих се на Господ да прибере и мен.
Говорехме за брак и деца няколко дена преди да се случи. Просто не мога да проумея ситуацията и не мога да приема какво се случи.
Ако някой може да ми даде някакъв съвет, какъвто и да е. Ужасно ми е самотно...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 273
Съжалявам! Cry

Но ще трябва да продължиш напред. Hug Желая ти сили и да намериш щастието!

# 2
  • Мнения: 5 622
Не знам дали темата е за този подфорум. Ако модератор прецени, може да я премести.
Приятелят ми почина в неделя поради нещастен инцидент на работа. Беше на 27. Заедно сме от три години и половина. Смъртта му беше така неочаквана и остави всички разбити. Толкова безсмислено и жестоко...
Не виждам никакъв смисъл вече в нищо. Не мога да ям, да спя, да правя каквото и да било. Молих се на Господ да прибере и мен.
Говорехме за брак и деца няколко дена преди да се случи. Просто не мога да проумея ситуацията и не мога да приема какво се случи.
Ако някой може да ми даде някакъв съвет, какъвто и да е. Ужасно ми е самотно...


Oххх..Нищо не мога да ти кажа, защото няма да ти помогне по никакъв случай  Confused Затова  Hug

Може би е по-добре в този случай, че нямате деца, защото тогава би ти било десетки пъти по-тежко  Confused  Cry

 Confused

# 3
  • Мнения: 1 793
Моите съболезнования.

Сега не е време за съвети, трагедията е прясна - тъгувай и се води по тялото си.

# 4
  • Мнения: 4 475
 Sad

Мила, ужасно е това, което ти се е случило. Ужасно е това, което се е случило с приятеля ти, бог да го прости.
Единственият ми съвет към момента е да започнеш да се виждаш с психолог. И да се опиташ да възвърнеш живота си с малки крачки, постепенно.
Много съжалявам за болката ти, нечовешко е да се случва с млади хора. Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
Не знаеш колко добре те разбирам...

Остави мъката да те владее докато свикнете една с друга. През това време не забравяй да оставяш ежедневието да се случва! Ще дойде и денят, в който пак ще забелязваш изгревите...

# 6
  • Мнения: 3
   
     Банално звучи ,но е вярно-времето лекува!!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
   
     Банално звучи ,но е вярно-времето лекува!!

Но да ти кажа, това не е утеха! Всъщност това е едно от нещата, които никой не иска да чува, когато загуби скъп човек. Имайте го предвид!  Peace

# 8
  • Мнения: 3 634
Времето не лекува! Помага ни да свикнем с ежедневието след загубата и само толкова. Всеки сам за себе си открива как да живее с болката затова прави каквото чувстваш, че те балансира. Всичко в живота е временно. Наслаждавайте се на хубавите моменти защото не траят вечно. Обаче пък и лошите също не могат да останат с нас завинаги.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 741
Моите съболезнования!
Плачи,викай,тъгувай,но не се давай.След време ще бъдеш пак усмихната  Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 170
Моите съболезнования, мило момиче! Ще го преживееш! Живите сме затова да износим болката, така мъртвите живеят чрез нас, чрез спомените ни, така остават живи докато и ние сме. Времето не лекува, притъпява само болката и ни помага да продължим....Но силната, онази нетърпима  болка и мъка  все някога ще отминат...и ще остане тъгата, спокойна и всепоглъщаща като река....Няма да го забравиш никога...и времето няма да отмие спомена, само ще го направи по поносим....Моята майка почина преди 6 месеца и все още се надявам на времето....но болката не минава, тя е някъде там, стои си....но спомена за нея ме крепи....Напий се, викай, крещи, тъгувай, изживей болката, дай и израз...не се затваряй в себе си....с времето ще стане поносимо и пак ще си щастлива, и пак ще има усмивка на лицето.....Съжалявам за загубата ти!!! Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 2 448

Съболезнования.  Hug
Единствената тема, по която не могат да се дават съвети е тази за безвъзвратната загуба на любими хора.Понякога мъката е толкова силна,че ни кара да се чувстваме виновни, че ме останали живи.Няма рецепта, с която се преодолява, но с времето се свиква и болката и празнотата, които чувстваме поне не ни задушават...

# 12
  • Мнения: 0
Аз бих искал да прочетеш, а защо не и да научиш наизуст това стихотворение от Дамянов.
Ако си вярваща може да го използваш в молитвите си всяка вечер и сутрин.

Помни, че човек е това, което мисли.

Когато си на дъното на пъкъла
Когато си най-тъжен и злочест
От парещите въглени на мъката
Си направи сам стълба и излез

Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи

Когато от безпътица премазан си
И си зазидан в четири стени
От всички свои пътища премазани
Нов път си направи и сам тръгни

Трънлив и зъл е на живота ребуса
На кръст разпъва нашите души
Загубил всичко, не загубвай себе си
Единствено така ще го решиш.

# 13
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравей. Моите съболезнования за загубата... Нито времето лекува, нито сега е точният момент за тези думи. Тя, Ивонска го е казала преди мен. Сега изпитваш болка, празнота, отчаяние. Сега си озлобена и както ти самата пишеш искаш да те няма. Сега е моментът не да споделяш. Имаш нуждата да приемеш случилото се и да привикнеш с мисълта, че него го няма. С времето ще осъзнаеш, че има ценности за които си заслужава да си тук и да те има. Ще се научиш да живееш с тази болка и тогава ще можеш и да споделяш за нея по-спокойно. Ще откриеш пътечка по коята да продължиш. Защото както казва една моя приятелка:"Животът е за живите и ние трябва да го живеем"...

Ако и със само едно мое изречение съм успяла да ти помогна макар и мъничко ще съм доволна от себе си...

# 14
  • Мнения: 5 892
Моите съболезнования  Sad Сигурна съм, че някой ден болката ще намалее, ще срещнеш някой друг и ще си щастлива. Мисли си как животът е пред теб и за всички хубави неща, които искаш да ти се случат. Животът има смисъл! Ако някога нещо ти тежи и ти се говори с някого, ако мога да ти помогна- ми пиши. Споделената болка намалява  Hug

Общи условия

Активация на акаунт