кога продупчихте ушите на момиченцата си

  • 4 416
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Когато сама поиска и беше много навита. Затова и не плака.

# 31
  • Мнения: 888
Ние ги пробихме преди месец и съжалявам,че не го направихме по-рано,защото постоянно-при всяко обличане и събличане в продължение на 2-3 седмици ми се напомняше,че е с обеци и мнооого да внимавам...недай си боже да се допра до ухото и...  Crazy ..то писъци,то сълзи а дори не забраха..
Вече не я боли,ама не дава да сложим други,сакън някой да не и пипне ухото и така ще си ходим май-с медицинските...
Според мен по-добре докато са по-малки,защото не осъзнават какво им се случва,а и по-бързо забравят-примерно към годинката смятам,че е добре

# 32
  • Мнения: 442
на мила ги пробих, когато беше на 1г. и 3 м. - на благовещение. и на радост след месец и нещо ще ги пробия - на същия празник. традицията е такава - на благовещение се пробиват ушите на малките момиченца. вярва се, че тогава не боли и след това няма да заберат. и изобщо не намирам, че изглеждат странно малките момиченца с обици. а и много зависи от обиците. аз си пробих ушите, когато бях на 30 години. и съжалявам, че не го направих по-рано, в тийнейджърските си години - тогава също много исках, но и много се страхувах.

# 33
  • Мнения: 421
На благовещение, беше на 1г и 3-4м.

# 34
Таня беше почти на десет месеца когато й продупчихме ушите....плака 2 минути и после забрави. Имам и снимки точно от момента на дупченето. Сега ги гледаме и двете и тя вика: "Бебе...плаче"

# 35
  • Мнения: 4 965
Аз ще оставя моята девойка да си ги пробие ушетата като порасне, когато тя реши. Моите уши аз сама отидох да ми ги пробият като бях в 7 клас и на нея ще оставя избора на този момент.

А иначе мен лично гледката на малко бебче с обички силно ме притеснява. 

Тесс ми е взела думите от устата.
Аз също бях в 7-ми клас и бях много горда, че решението е мое - аз сама си избрах дори обичките.
След няколко години обаче спряха да ми харесват и ме беше яд, че ги пробих, но поне не се ядосвах на друг, освен на себе си.
Искам такова важно решение (все пак става въпрос за нейното тяло, а по-лично от това няма) да го вземат сами, а не аз да им го налагам (на същия принцип може да ми харесват татуировките и да им сложа накоя - абсолютно същото е).

# 36
  • Мнения: 5 877
Не бих мъчила бебе, като му продупчвам ушите. Самото дете няма никаква полза от това, вижда ми се живо изтезание.
Лично аз си продупчих моите на 17г.

# 37
  • Мнения: 1 489
Пробихме ги на 10 месеца и сме нямали никакъв проблем.

# 38
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Още не съм и нямам намерение да е скоро Naughty

# 39
  • Мнения: 2 784
В тоя ред на мисли, да ви разкажа случка отпреди няколко дни. С Калина сме на разходка в Морската градина и тя се заиграва с едно детенце на около годинка, колкото нея, с червено костюмче. Аз гледам барем по него дали има нещо по което да личи момченце ли е, момиченце ли и мярвам под шапчицата обички-халкички. Разговорът с майката беше следният:
"Момиченце е, нали?"
Тя обидено:
"Как? Момченце е!"
Аз:
"Ами защото има обички..."
Тя:
"Ама това са халки, баща му има същите..."
Тъй че и на това вече не може да се вярва.Мода!
За протокола- ще изчакам Калина да поотрасне и да реши иска ли обеци. Аз много исках, но баща ми не харесваше и не разрешаваше- пробих си ушите на 16 години при приятелка на майка ми. Доколкото знам, пробиват се рано, защото при децата по-лесно и бързо зарастват.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
не съм дупчила и няма да дупча
когато станат достатъчно големи и проявят желание - тогава ще помисля по въпроса

 Peace Вещиците мислим еднакво, особено злите Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 6 477
Лично аз не смятам да нарушавам тялото на малката без нейното желание и съгласие. И затова ще си продупчи ушите ако и когато иска, а ако иска и татуиравка като майка си да слага - това малко на по-късни години ще й го разреша!...Аз лично си ги продупчих таман с по 2 обеци на ухо, но в доста следтинейджърска възраст - тогава ми се прииска! За мен лично това с пробиването  е още една грижа - да не заберат ушите, да не загуби обеците и всякакви такива.
Наистина каква е идеята на ранното пробиване на уши? Някаква традиция точно българска? Аз поне не знам, та да питам?

# 42
  • Мнения: 8 505
Не мисля да и ги дупча.Когато реши тя-тогава.И аз до 9.клас нямах дупки по ушите.

# 43
  • Мнения: 1 237
На 1г.3м.,но първо мислех към годинката.Плака 2 минути и й мина,сега е много горда,че има обеци и постоянно ги показва.

# 44
  • Мнения: 1 731
Около годинката беше.Не помня вече кой месец ,ама тогава някъде отидох,продупчиха и ги,сложиха и медицински обеци и нямаше нито ревове ,нищо.Мисля,че по-рано от 10-11мес няма смисъл. newsm78А е хубаво момиченцата да са с обички,и те се харесват и не разбират кво толкова става,че да го приемат зле.Дъщеря ни ходи почти 1г с медицинските обички,за да нямаме проблеми с ухото. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт