Имена за момиче и момче.

  • 3 958
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Здравейте! Имаме много време да решаваме, но виждам, че сте много креативни с имената и реших да се допитам до вас.

Ако имаме момиче искаме да го кръстим на моята майка Иванка, ако се сещате за нещо предлагайте.

Ако е момче, ще бъде на баща ми Костадин, моля за предложения.

Може и само първата буква да е еднаква, не е задължително да има сходство между имената.   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 461
Ивана, Иванина, Ива, Ивета, Ивет, Ивон, Ивона, Ваня, Ванина, Ивелина

Константин, Калоян, Кирил, Климент, Кристиян, Крум
....

И "и" и "к" са много благодатни букви, може би трябва малко повече информация да ни дадеш, какви имена харесваш - кратки, дълги, модерни, традиционни, двойни, изчанчени, уникални...

# 2
  • Мнения: 199
На мен пък точно с тези две буквички ми е много трудно за имената. Не съм дала изисквания, защото никога не знаеш какво може да те впечатли като име. Но не харесвам двойни имена като цяло. Друго няма, развихрете се!

# 3
  • София
  • Мнения: 44 041
Йохата, Йоана, Яна, Ивана бих позвала за момиче...може би Ива също.
С К може би направо само име на баща ти... или Калин, Климент.
,

# 4
  • Мнения: 4 696
За момиче с И любимите ми имена са Ива и Илина!
За момче  - Калин !

# 5
  • UK
  • Мнения: 4 307
На Иванка трудно се намират интересни, те са толкова разпространени всички производни, никой не ги харесва напоследък Иван и Иванка, все ги префасонират. На мен също ми харесват Ива, Ванина, Ивелина.  От по-рядко срещаните - Вангелия, от чуждите - Ванеса. Ако искате да смените буквата, но да има връзка с Иванка - Жанета, Янина. Често срещаното напоследък Ивайла ми е много неприятно, въпреки, че много харесвам мъжкото Ивайло.
С К - Константин, Коста, ако харесвате по-кратки.

Търсим традиционно българско име или не толкова традиционно или може и небългарско?  Simple Smile

Как мислите, Хана дали би могло да мине от Ивана, дали имат нещо общо като корени и т.н.? Ако има връзка между Хуан, Жан, Ян, Йоан, Иван? Хана еврейското има ли нещо общо с тези? Хана ми е много любимо като звучене, макар че някоя баба Иванка на село надали би се гордяла, че Хана е кръстена на нея, ще трябва на всяка комшийка и братовчедка да обяснява  Simple Smile

# 6
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На Иванка бих кръстила - Ивет, Ивета, Иванина, Ива. Ако се приеме, че Хана е разновидност на Иванка - харесвам го повече от вече изброените.
На Костадин бих кръстила Константин без да се замислям.

Иначе ако опира само до първата буквичка:

Женски имена с И, които харесвам - Изабел/а, Ида, Илона, Инес
Мъжки имена с К, които харесвам - Калин, Кирил, Кардам, Красен

Последна редакция: пн, 05 авг 2013, 20:38 от Rois

# 7
  • BG
  • Мнения: 2 458
Ивет и Костадин

# 8
  • Мнения: 199
Казаха ми, че детенцето е момиче, но все още не е сигурно, а и да е, аз пак ще имам капка съмнение докато не се роди. Нямам претенции може и чужди и български и всякакви стига да намирате някаква връзка с тези, които съм дала Иванка и Костадин.

Допадат ми: Ива, Ивана, Ивона, Ивон, Константин, Калин, Крум, но бих чела предложения с удоволствие. В интерес на истината прочетеното от тук Ивана се включи в списъка. Другите само се потвърдиха. Ива беше първоначалния ни избор, но някак си ми звучи доста просто и често срещано, но нямам много наблюдения.

На всички, които предложиха и ще предложат имена БЛАГОДАРЯ, всяко мнение може да е плюс или решаващо. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 795
Ива и Константин бих избрала аз Peace

# 10
  • Мнения: 6 992
Ива и Костадин бих запазила, евентуално Коста.

# 11
  • Мнения: 1 461
Мисля, че съм срещала тук да се предлага Ивая.
Бих избрала Ива и Константин или Калин все пак.

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Ивана ми харесва Heart Eyes
Познавам една малка Иванела  Heart Eyes
Ирена/ Ирина
Ина

Константин много ми харесва
Камен

# 13
  • UK
  • Мнения: 4 307
От тези, които ти харесваш, харесвам само Ива. Точно защото е най-семпло ми звучи и най-красиво. Предлагам и Ирма.

# 14
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Ивон, Иванина
 
Камен, Коил, Калисто

Общи условия

Активация на акаунт