Намирам се пред дилема.

  • 2 595
  • 55
  •   1
Отговори
Имам една дилема и се чудя какво да направя.Септември месец,синът ми прави 2годинки и тръгва на ясла.Записала съм го още миналата година.Аз трябва да се върна на работа(изтича ми платеното майчинство,а трета година неплатена не мога да си позволя).Свекърва ми предлага да го гледа тя през третата година,съкращават я и си остава в къщи.Доводите и са,че в яслите много боледуват и все ще трябва да съм в болничен.На мен ми се иска да го пусна на ясла,защото дали ще преболедува в нея или в градината,няма да му се размине.А и контактът с дечица,образователната част и умственото развитие,което там ще получи-тя не може да му даде.Посъветвайте ме моля,как да постъпя.В правилна посока ли разсъждавам?

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 19:49 от Tatti

# 1
  • Мнения: 5 577
Аз бих го оставила на свекървата, а към 2 години и 8, 9 месеца на ясла - да свикне малко преди градината.  Peace

Успех, каквото и да решиш.

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Пробвай с яслите, ако детето наистина боледува често, сама ще поискаш да го гледа бабата. Имах колеги, които се принудиха да вземат детегледачка, заради постоянните бронхити и пневмонии на детето. Дано е със силен имунитет, защото там определено ще му е по-интересно.

# 3
  • Мнения: 5 713
Аз съм ЗА яслата. А ако се слу4и да се разболее, свекървата ще помоля да е насреща,  щом като иска да помага.

# 4
  • Мнения: 229
Ами избора си е твой, но като стане към 3-4 годинки е хубаво да ходи на градинка за да се учи да контактува с другите дечица и въобще да общува. Иначе ако си остане вкъщи с баба не е по малка вероятността да не боледува.

# 5
  • Мнения: 46 434
Аз съм за каквото и да решиш, без яслите.

# 6
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аз съм ЗА яслата. А ако се слу4и да се разболее, свекървата ще помоля да е насреща,  щом като иска да помага.


Ъпсолютно Peace

# 7
  • Мнения: 1 381
Аз бих го оставила да го гледа баба му? Освен това така жента няма да се чувства ненужна, което често се случва особенно ако е дейна жена.
За мен е по-добре да си е в къщи, като знам децата на приятелките ми колко сриозно боледуват се плаша. А относно социалния контак все пак по градинките също си общуват деца.

# 8
  • Мнения: 1 517
Бих го оставила на бабата.Решила съм Ники да го пусна на детска градина,но в никакъв случай на ясла

# 9
Принципно разсъждаваш правилно. Но аз имам горчив опит. Пуснах дъщеря си на ясла точно със същите съображения като твоите. Всички бяха срещу мен и ме упрекваха, че я пускам. Аз исках да им покажа как не са прави, но уви...От разболяване до разболяване - разлика голяма. Бяхме със сополи постоянно, но това не ми правеше впечатление. След втората вирусна пневмония и венозен антибиотик се предадох. Сега я гледа свекърва ми и както можеш да си представиш проблемите са много, но поне боледува по-рядко. Ако детето ти по принцип се води със сравнително силна имунна система - пробвай, на много работи ги учат там.

Имам и син, който беше в същата ясла и не боледуваше. Зависи от детето

# 10
  • Мнения: 1 835
Аз съм за бабата. Едно, че тя ще се грижи добре за него, а то ще се чувства добре с нея - ще се чувства защитено и обичано. Това в яслата го няма. И второ - боледуването не е за пренебрегване - пак ще го гледа бабата, но през 1 седмица ще трябва да пие антибиотик.  Когато детето порасне повече, имунната му система става по-зряла и дори и да се разболее, минава по-леко.  Аз не съм ходила на ясла и детска градина, а в училище изобщо не боледувах. Имах учебни години без нито едно отсъствие.

# 11
  • Мнения: 1 381
само да подълня. Моят син не боледува (чук чук на дърво) в смисъл до сега още не е пил антобиотици и  е само един сериозен вирус.
А майка ми го гледа много добре и много се обичат. Непрекъснат го учи на нови неща, много е приказлив и говори правилно. Играят си и му обръща много внимание, което едва ли би получил в яслата.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 444
Честно казано аз избор нямах и при двете деца, тъй като няма кой да ми помага, с първото следвах, с 2-то работех, съдба.Дадох и 2-те на ясли.Но хубави, доказани ясли.Изключително доволна съм и с две ръце за.Първо социализират децата, учат ги на самостоятелност във всяко едно отношение, да се хранят, играят с деца, оправят конфликтите възникнали в играта, та дори и отучават от памперсите.Боледуването е в началото, после някак придобиват имунитет и приключва проблема.Това е моето мнение, привърженик съм на яслите, а който пък има повече варианти и съответно по-добри решения, това е друго.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЗА бабата,
Има време за ДГ и обществен живот.

# 14
  • Мнения: 861
И аз за бабата. И бабите понякога не са за изтърпяване, но в яслите наистина много боледуват.

Общи условия

Активация на акаунт