НЗОК

  • 2 442
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Не пиша често тук, но просто сега не можах да се въздържа. Да, истината е че в касата няма достатъчно пари и затова има такива ограничения. И далеч не всички, които отговарят на изискванията са включени в програмата за IVF.А който не отговаря на изискванията може да си плати цялата процедура. Нищо в живота не става с тръшкане и тропане с крак, има много несправедливи неща, а за това че няма пари в касата кой е виновен? При всички положения не е д-р Стаменов. Но със сигурност част от вината е на тези, които не си плащат здравните осигуровки. И проблема не е само с тази програма, има хора, които УМИРАТ. Нека не ставаме злобни и да се чудим кого да изкараме виновен. Нека просто търсим начин да решим проблемите си БЕЗ помощта на държавата. Варианти има поне два. Но превръщането ни в озлобени мрънкащи истерички не е един от тях!
НА ВСИЧКИ, КОИТО СЕ БОРЯТ ЖЕЛАЯ УСПЕХ, БЪДЕТЕ МНОГО СИЛНИ!

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Не пиша често тук, но просто сега не можах да се въздържа. Да, истината е че в касата няма достатъчно пари и затова има такива ограничения. И далеч не всички, които отговарят на изискванията са включени в програмата за IVF.А който не отговаря на изискванията може да си плати цялата процедура. Нищо в живота не става с тръшкане и тропане с крак, има много несправедливи неща, а за това че няма пари в касата кой е виновен? При всички положения не е д-р Стаменов. Но със сигурност част от вината е на тези, които не си плащат здравните осигуровки. И проблема не е само с тази програма, има хора, които УМИРАТ. Нека не ставаме злобни и да се чудим кого да изкараме виновен. Нека просто търсим начин да решим проблемите си БЕЗ помощта на държавата. Варианти има поне два. Но превръщането ни в озлобени мрънкащи истерички не е един от тях!
НА ВСИЧКИ, КОИТО СЕ БОРЯТ ЖЕЛАЯ УСПЕХ, БЪДЕТЕ МНОГО СИЛНИ!

Много странни разсъждения  newsm78
Ме видях някой да е казал, че д-р Стаменов е виновен за това, че няма пари в касата.
На всички ни е ясно, че няма пари, но не става въпрос само за тези 1500 жени слекарството за ин-витро, елементарно е поне касата да поеме спермограма и хормони(които уж поема, но ендокринолозите и гинеколозите си къткат).
Моето лично мнение е, че НЗОК само ми прибира парите(макара да са малко) и бих предпочела да не си плащаме осигуровките, защото няма смисъл от тях в моята борба.
Всички тук си плащаме за всеки един преглед, за всяка една манипулация и не съм чула да сме се превърнали в мрънкащи истерички. Не ми харесват определенията ти

# 2
  • София
  • Мнения: 6 360
Сълзичке,

аз внасям всеки месец по 65 лева здравни осигуровки в касата. за твое сведение - това е максимумът, който по закон могат да ми вземат, иначе биха ми взели и повече. годишно това прави 780 лева.
за двете години, откакто се боря да забременея, съм ползвала едно единствено направление от личния лекар за гинеколог и кръвни изследвания. плащам си всичко от джоба и дотук съм платила около 7000 лева, голяма част от които не трябваше да плащам, тъй като съм здравно осигурена.
не мисля, че някой в тази тема е тропал по масата и е хленчил. злоба също не видях. аз имам възможност да се справя финансово и без помощта на касата и го правя. но борбата ми е за онези жени, които НЯМАТ тази възможност!

# 3
  • Мнения: 75
Аз си плащам осигуровките откакто съществува здравната каса, а не съм се възползвала нито веднъж от възможностите, които тя предлага за безплатни изследвания. Аз също предпочитам вместо да плащам осигуровки да си ги спестявам, но какво ще стане тогава с тежко болните, чието лечение е ужасно скъпо и което те не могат да си платят от джоба?А по принцип мисля че няма смисъл да спорим повече.

# 4


Много странни разсъждения  newsm78
Ме видях някой да е казал, че д-р Стаменов е виновен за това, че няма пари в касата.
На всички ни е ясно, че няма пари, но не става въпрос само за тези 1500 жени слекарството за ин-витро, елементарно е поне касата да поеме спермограма и хормони(които уж поема, но ендокринолозите и гинеколозите си къткат).
Моето лично мнение е, че НЗОК само ми прибира парите(макара да са малко) и бих предпочела да не си плащаме осигуровките, защото няма смисъл от тях в моята борба.
Всички тук си плащаме за всеки един преглед, за всяка една манипулация и не съм чула да сме се превърнали в мрънкащи истерички. Не ми харесват определенията ти
Ами няма нищо по-нормално от това да си плащаш за прегледите,още повече сама признаваш ,че се осигуряваш на минимални суми.ази каса какво по-напред да плати,пейсмейкъра на дядо ти,искуствената става на баба ти или ежемесечните лекарства за стотици левове на 50 процента от пенсионерите?Всеки си гледа от неговата камбанария и само мрънка.
Сълзичке,

аз внасям всеки месец по 65 лева здравни осигуровки в касата. за твое сведение - това е максимумът, който по закон могат да ми вземат, иначе биха ми взели и повече. годишно това прави 780 лева.
за двете години, откакто се боря да забременея, съм ползвала едно единствено направление от личния лекар за гинеколог и кръвни изследвания. плащам си всичко от джоба и дотук съм платила около 7000 лева, голяма част от които не трябваше да плащам, тъй като съм здравно осигурена.
не мисля, че някой в тази тема е тропал по масата и е хленчил. злоба също не видях. аз имам възможност да се справя финансово и без помощта на касата и го правя. но борбата ми е за онези жени, които НЯМАТ тази възможност!

Който няма възможност няма да се подлага на скъпи и прескъпи манипулации

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 199


Много странни разсъждения  newsm78
Ме видях някой да е казал, че д-р Стаменов е виновен за това, че няма пари в касата.
На всички ни е ясно, че няма пари, но не става въпрос само за тези 1500 жени слекарството за ин-витро, елементарно е поне касата да поеме спермограма и хормони(които уж поема, но ендокринолозите и гинеколозите си къткат).
Моето лично мнение е, че НЗОК само ми прибира парите(макара да са малко) и бих предпочела да не си плащаме осигуровките, защото няма смисъл от тях в моята борба.
Всички тук си плащаме за всеки един преглед, за всяка една манипулация и не съм чула да сме се превърнали в мрънкащи истерички. Не ми харесват определенията ти
Ами няма нищо по-нормално от това да си плащаш за прегледите,още повече сама признаваш ,че се осигуряваш на минимални суми.ази каса какво по-напред да плати,пейсмейкъра на дядо ти,искуствената става на баба ти или ежемесечните лекарства за стотици левове на 50 процента от пенсионерите?Всеки си гледа от неговата камбанария и само мрънка.
Сълзичке,

аз внасям всеки месец по 65 лева здравни осигуровки в касата. за твое сведение - това е максимумът, който по закон могат да ми вземат, иначе биха ми взели и повече. годишно това прави 780 лева.
за двете години, откакто се боря да забременея, съм ползвала едно единствено направление от личния лекар за гинеколог и кръвни изследвания. плащам си всичко от джоба и дотук съм платила около 7000 лева, голяма част от които не трябваше да плащам, тъй като съм здравно осигурена.
не мисля, че някой в тази тема е тропал по масата и е хленчил. злоба също не видях. аз имам възможност да се справя финансово и без помощта на касата и го правя. но борбата ми е за онези жени, които НЯМАТ тази възможност!

Който няма възможност няма да се подлага на скъпи и прескъпи манипулации

Ако плащах по 65 лв като jam, щяха ли да поемат спермограмата ма нъжа ми и примерно моята терапия с гамаглобулин? Май не, ето и jam го написа- колко и е струвало лечението до момента.
ЗА втората част на постигна ти просто не ми се коментира, защото явно не си изправена пред дилемата да събереш определена сума пари- в повечето случаи над 1000 лв или да останеш без дете. Ако сега ми заговориш, че има деца, които чакат за осиновяване- там не трябват ли пак пари????????

# 6


Ако плащах по 65 лв като jam, щяха ли да поемат спермограмата ма нъжа ми и примерно моята терапия с гамаглобулин? Май не, ето и jam го написа- колко и е струвало лечението до момента.
ЗА втората част на постигна ти просто не ми се коментира, защото явно не си изправена пред дилемата да събереш определена сума пари- в повечето случаи над 1000 лв или да останеш без дете. Ако сега ми заговориш, че има деца, които чакат за осиновяване- там не трябват ли пак пари????????
А защо твоята осигуровка трябва да покрие спермограмата на мъжа ти/която е 20-двадесет лева/?!?Ако проблема ти е в такива пари с какво всъщност се захващаш?

# 7
  • Мнения: 4 324
Темата е за д-р Стаменов!!!
Моля коментари извън темата да не се правят!!!

Raje - коментарите ти са неуместни (това е свръх меко казано). Ако продължиш в същият дух в тази тема, постингите ти ще бъдат изтрити!!!!

Допълнение: В последствие решихме с Ва да разделим тези мнения от темата за Стаменов.

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 17:01 от Тaня

# 8
  • Враца
  • Мнения: 5 199
И тъй като уважавам решенията на колегата модератор, ще си позволя да кажа само едно- спермограмата беше просто пример, защото имаше такава идея.
А за това с какво се захващам- едва ли го разбираш(без да те обиждам). За съжаление когато се захванах и идея си нямах, че ще стигна до тук

# 9
Темата е за д-р Стаменов!!!
Моля коментари извън темата да не се правят!!!

Raje - коментарите ти са неуместни (това е свръх меко казано). Ако продължиш в същият дух в тази тема, постингите ти ще бъдат изтрити!!!!
Слушам Ваше Светеишество,няма да коментирам повече изписаните глупости.В тази връзка за Д-р Стаменов почти нищо не е казано,а той е чудесен специалист
И тъй като уважавам решенията на колегата модератор, ще си позволя да кажа само едно- спермограмата беше просто пример, защото имаше такава идея.
А за това с какво се захващам- едва ли го разбираш(без да те обиждам). За съжаление когато се захванах и идея си нямах, че ще стигна до тук
Тъй като и аз уважавам решенията на "колегата модератор" ще си позволя само да кажа че имам далеч по-ясна идея от теб за какво иде реч.Поздрави Д-р Raje

# 10
  • Мнения: 4 324
1. Raje - в този форум си има правила които явно не си чел/чела
2. За съжаление не съм Светейшество, ако бях ...........
3. Изписани глупости виждам само в твоите мнения
4. Не съм ти колега
5. Драги г-н, г-жо Д-р Raje, това че си доктор (ако въобще си) и се интересуваш от парите ........... няма да коментирам!!! Все ще се намери някой да го стори Wink
 
 
 

# 11
1. Raje - в този форум си има правила които явно не си чел/чела
2. За съжаление не съм Светейшество, ако бях ...........
3. Изписани глупости виждам само в твоите мнения
4. Не съм ти колега
5. Драги г-н, г-жо Д-р Raje, това че си доктор (ако въобще си) и се интересуваш от парите ........... няма да коментирам!!! Все ще се намери някой да го стори Wink
 
Точки от 1 и 2 няма да ги коментирам.Нататък става интересно Wink .Това, че някой е модератор явно го прави богопомазан и може да си пише глупости колкото си иска.За съжаление такава е практиката в почти всички форуми с много малко изключения.Аз пък видях предостатъчно глупости и за това се захванах да пиша.Страшно много хора коментират неща, от които нямат ни най-бегла представа.Темата за Доктор Стаменов е просто формалния повод
 

,такива постове изобилстват навсякъде.За колега-със сигурност не си ми.А колкото до великото умозаключение,че ме интересуват парите,да наистина ме интересуват,но ако познаваш някой ,когото не го интересуват-запознай ме моля.Не би било лошо да прегледате първо Закона за здравното осигуряване,Закона за лечебните заведения и още куп други нормативни документи ,преди да искате касата или държавата или неясно кой, да ви плаща каквото и да било.А на модератор Таня пожелавам добро настроение  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 324
Не се чувствам богопомазана и не смятам че се държа по-този начин ..................

Искренно се надявам да не попадам на Вас за лечение

# 13
Не се чувствам богопомазана и не смятам че се държа по-този начин ..................

Искренно се надявам да не попадам на Вас за лечение
И аз се надявам да не побаднеш,пожелавам ти го ,защото съм онколог Sad

# 14
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Модерирането на форум не прави някого богопомазан и не е професия. А и всеки може да си пише глупости и без да модератор.

Зад всеки един ник тук седи определен човек, чийто проблеми със забремняването и финансово положение не знаеш. Затова мен ме подразни репликата- като нямаме пари да не пристъпваме към скъпоструващи манипулации. Това не е решение, защото всеки от нас ще направи и прави всичко възможно, за да има дете.
Но понякога на определени двойки не им стигат финансовите възможности и не могат да изтеглят дори и кредит. Какво да правят тези двойки? Защото по думите ти  те са обречени да останат без деца?
Съгласна съм, че НЗОК няма пари, а болните в България са много, следя активно репортажите за онкоболните и им съчувствам.
Но все пак могат да се направят опити да се оправи това положение, защото напоследък се говори за демографски срив, за това как нацията остарява, но никой не иска да погледне към тези двойки, които имат нужда от лечение, което в повечето случаи не им е по джоба.
Гледаме на проблема от две различни страни- от страната на лекар и пациент, затова и истината явно е различна

Общи условия

Активация на акаунт