Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 окт. 2004, 18:01 ч.

Кога споделихте?

• 2 070
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Можете ли да  попитам кога споделихте, че сте бременна?
Кога казахте на роднини, приятели, в офиса (особено важно)???
Днес колега като разбра че съм спряла цигарите ме попита дали не съм бременна, а аз отрекох - реших че е още твърде рано да знаят колегите и шефа ми....
Ще се почувствам по добр ако разбера как е било при всички вас Wink

# 1
Аз исках да крием поне до 12-та седмица, но имах проблеми със задържането и казахме на родителите по-рано.
В офиса ме усетиха в третия месец, защото ми се гадеше и стоях в тоалетната. Видяха ме две колежки и съвсем скоро всички знаеха. На шефа специално не съм му казвала, в офиса се разчу и той разбра.

# 2
  • Варна
В деня който направих теста и разбрах че ще имаме бебе казах на всички,първо разбира се на бъдещия татко и майка ми,последваха роднини,приятели,колеги и т.н. И така до 1 седмица всички знаеха  Embarassed Бях толкова щастлива и не исках да крия такава радост  Laughing

# 3
Цитат на: Simona
Можете ли да  попитам кога споделихте, че сте бременна?
Кога казахте на роднини, приятели, в офиса (особено важно)???
Днес колега като разбра че съм спряла цигарите ме попита дали не съм бременна, а аз отрекох - реших че е още твърде рано да знаят колегите и шефа ми....
Ще се почувствам по добр ако разбера как е било при всички вас Wink

Няма смисъл да отричаш, защото след два месеца ще разберат така или иначе! Аз не разбирах защо трябва да си мълча и казах на всичките си приятели, вярно, че в офиса няма нужда да знаят всички, но явно някой се е досетил!

# 4
  • София
И аз като Радина Laughing Бях много щастлива, даже черпих със сладки колегите:lol:Таткото научи последен, защото беше в чужбина и не исках да му казвам по телефона, но в крайна сметка той разбра.Ех, че ми стана хубаво като се сетих за тия прекрасни първи мигове....

# 5
sunny_zt, имаш предвид по коремчето ли?
Защото на мен коремчето взе да ми личи за другите чак в 6-ти месец  Embarassed .
Все питах гинеколожката дали ми е достатъчно голям коремът  Grinning

# 6
Всъщност си права! Не на всички им проличава толкова рано!
Обаче моят се вижда сериозно! И то от 15-ина дни!

# 7
Цитат на: sunny_zt
Всъщност си права! Не на всички им проличава толкова рано!
Обаче моят се вижда сериозно! И то от 15-ина дни!

Да ти е живо и здраво бебчето, по-добре да е по-голямо  Grinning

# 8
  • Варна
На таткото - веднага /заедно гледахме теста/. Седмица по-късно - на брат ми, който ни беше на гости. На родителите ми - около месец по-късно, в картичката за годишнината от сватбата им. А на работа казах чак когато влязох в 4-ия месец. Преди това не ми личеше, а и не ми е ставало лошо, така че... никой не разбра. При шефа си влязох специално и му казах лично на него първо, за да не разбере от колегите.

# 9
На мен ми беше съобщено в 3-та г.с. Тогава казахме и на НАЙ-близките роднини. Колегите от офиса са последните, които исках да знаят. Поне при мен е така - не знам в кви отношения си в твоите. Ти си орецени. Във всеки случай няма кво да бързаш, според мен. Какво пък гикъсае тях не разбирам....

# 10
  • Magrathea
На роднини в 8-мата седмица, защото трябваше да лежа 2 седмици в къщи и не исках да ги притеснявам. В офиса казах почти по същото време и съм нямала проблеми

# 11
На родителите веднага на колежките в края на втория месец Stuck Out Tongue .

# 12
  • София
На таткото веднага след като разбрах, на роднини и приятели - след около месец, в офиса - чак в петия месец.

# 13
  • Букурещ
Цитат на: Radina
В деня който направих теста и разбрах че ще имаме бебе казах на всички,първо разбира се на бъдещия татко и майка ми,последваха роднини,приятели,колеги и т.н. И така до 1 седмица всички знаеха  Embarassed Бях толкова щастлива и не исках да крия такава радост  Laughing

thumbsup   Hands Thumbsup

# 14
Аз също казах на вси4ки ,веднага Grinning Бях толкова щастлива и горда Grinning

# 15
На най-близките ми веднага!!! Нямах търпение! Но до 5 месец не казвах на други хора и даже се криех от някои доброжелатели! Не ми личеше изобщо!
Стискам ти палци! Stuck Out Tongue

# 16
Блаодариа ви много. Засега знаеме само аз и бъдещия татко Grinning
Смятам да изчакам малко преди да кажа на всички останали, особено в офиса...

# 17
  • София
Татито веднага беше уведомен - и правихме втория тест заедно. Около 1-2 седмии по-късно казахме на родителите и на близките приятели. По същото време се досетиха и няколко наблюдателни колеги - спрях цигарите! А сега вече започнахме да съобщаваме и на не толкова близките!

# 18
май има някакъв закон, че трябва да уведомиш шефа си до края на 4 месец от бременността, е, тогава и колегите ти ще знаят със сигурност. а по- добре да знаят от рано, така ще те пазят от натоварване и можеш да се скатаваш...
а на роднините- както решиш, хубаво е като има празник и да им го поднесеш така- между другото. аз подарих на свекърва си книга с плетиво за бебета и куки, с картичка за коледа- дрън-дрън, бабо, първият ти внук ще дойде на лято и не желае да ходи гол; почвай да плетеш. тя не е плела никога през живота си, я ела да я видиш как маха с куките

# 19
В момента, в който направих теста таткото разбра  Grinning
А на роднините казахме като го видяхме зверчето на ехографа, точно 10 дни след положителния тест. Тогава не работих, така че нямах проблема-"кога да съобщя на колегите"  Wink Тук законът задължава до края на 3я месец да съобщиш на шефа си.

# 20
Миналата година чак в 3 месец.
Тогава разбрах че сьм бременна чак в 3 месец. Бях много заета тичах насам натам по цял ден(аз сьм адски разсеяна и се усетих в март че нещо отдавна не ми е идвало).
Тази година се усетих още когато стана и бях почти 100% сигурна.
Та още на 1-та седмица почти всички знаеха.

# 21
На родителите ни - веднага  Laughing
на колежките - 12 седмица и като започна едно глезена на работата ... Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower
непрекъснато ми носеха нещо да ям   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

# 22
Таткото да ви кажа беше сигурен преди мен още че съм бременна-още три-четири дни преди датата на менструацията.И разбира се,първи чу потвърждението.На майка ми и свекърва ми казахме в 6тата седмица,защото не исках да ги шашкам ако изведнъж се случи нещо и се наложи да ходя в болница.Освен тях в момента знае една приятелка и лекарката ми,разбира се.В службата смятам да кажа само на една колежка,с която работя заедно и съм в по-близки отношения.Другите ще разберат най-рано след третия месец.

# 23
След положителния тест за бременност един понеделник отидох с майка ми на преглед в "Св. София" и там докторът потвърди радостта ми! Grinning Татито беше свидетел на теста, така че вече знаеше, но му се обадих да го дозарадвам Grinning. После отидохме на гости на братовчетка ми за зарадваме и нея, където те пиха по едно до две за наше здраве и така си мина деня и аз просто не се сетих да отида на работа. Във вторник си отидох нормално на работа, но абсолютно нищо не казах, нито за отсъствието нито за другото... И така до петък, когато шефът ми (изключително свежа личност!) дойде и право куме в очи: "Бременна ли си???", казвам Да и той: "ами да, цяла седмица не може да ти се свали усмивката от устата Grinning "
И до тук беше с криенето. Това беше първата ми бременност, а сега понеже доста дълго се правеше това бебе Embarassed всички предварително знаеха, че сериозно се работи по въпроса и стискаха палци. Laughing  Laughing  Laughing

# 24
  • Варна
И аз исках да кажем по-късно, но и двамата с татакото не издържахме и сега май всички знаят, е на работа ще кажа по - късно. Под всички имам редвид : родители и приятели.
Мисля че това не е определящо за каквото и да е.

# 25
  • Все на втория етаж
На всички веднага.Бяхме много щастливи-първи разбира се научи таткото.

# 26
Цитат на: Simona
Блаодариа ви много. Засега знаеме само аз и бъдещия татко Grinning
Смятам да изчакам малко преди да кажа на всички останали, особено в офиса...

И ние така ... само аз и бъдещия татко знаем, защото правихме теста заедно. Все още не искам да казвам на никой от страх да не дръпна дявола за опашката... Embarassed
Мисля да почакаме то 12-та седмица и тогава  Simple Smile

# 27
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
Когато направихме първия тест с тати беше петък сутринта и ми беше закъсняло с 6 дни. Следобед заминахме с моите родители в Рила за почивните дни, едвам се сдържах да не им кажа. В понеделник направихме нов тест сутринта и още един в офиса. През деня казах на таткото, че вече не издължам и вечерта ще кажем на родителските тела. Видяхме се и с едни приятели, които в последствие ни станаха кумове на сватбата.
В офиса казах в края на седмицата, всички много се разваха и шефката дори се разплака.

# 28
Първо научи бъдещия татко,след това родителите и няколко мои приятелки,но на всички останали ще кажем по-нататък-може би след третия месец.

# 29
  • Sofiа
Таткото веднага разбра, защото заедно правихме теста.
На родителите им казахме мелко след това.
А в офиса в началото на третия месец, но шефовете ми вече ме бяха "заподозряли" , защото спрях да пуша и много бързо качих 7 килограма  Embarassed

# 30
Аз пък първо уведомих колегите в офиса - да си правят сметки по-отрано, пък и там сме малко хора и разчитаме един на друг.
После се похвалих на брат ми и забраних да "осветлява" нашите, за да не се притесняват (и без това живеят далече и кой знае колко не биха могли да ми помогнат). Родителетата бяха уведомени доста по-късно, даже баба ми се разсърди и каза, че "бебето ще е нямо", щом не съм казала?!? А то е зад мен и не спира да вика (на 6 месеца е)...

# 31
Пръв естествено разбра таткото, после родителите и някои приятели....но и аз знам, че не е хубаво да се крие...

# 32
Мен шефката веднага ме разконспирира, а  бъдещия татко - уведомих го със смс(беше в чужбина) веднага като си направих теста.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт