ЮНСКИ мами радваме се всички на пухкави кречета и ръчички

  • 34 461
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 14
хънибъни, алексче имаше някакъв спор между няколко мами за захранването мисля беше  в началото на темата - но това е форум - нормално е да има разногласия и т.н. все пак всеки си има мнение и сме различни хора, всеки си има разбирания. А и написаното и прочетеното отсреща  понякога звучи по - злобно от това което си искал да кажеш...Не знам. ..
Ако е за това  че попитах за фейсбук колегите - демек за вас -  Laughing беше  супер добросърдечно, и  се пошегувах, защото наистина се изгубихте, не съм искала да се заяждам в никакъв случай и по никакъв повод.
Просто понякога ми става кофти, че това е 1вата ни тема  в "Родени" , забележете  - 1вата а вече сме ноември. За 4 месеца нямахме ли толкова какво да си кажем...Само в Бременност изписахме 17 теми ! Какво стана ?! Разбирам грижи покрай децата, но щом има време за фейсбук, защо да няма за тук..
Аз никого не моля, нито привиквам да си правим он лайн купон, просто ми стана тъжно, че ... незнам, Мислех си, че сме солидна група, помня как се прибирах от работа и нямах търпение да вляза и да прочета за последните трепети преди срещата с мъничетата, за смешните ни истории като бременни....не мислех, че така ще се нацепим след като родим... И то не от стрии... (сори .. след дългия драматичен пост дойде ми да вкарам малко самоирония тук..) еххх  Tired



Напълно съм съгласна Драма .Странно е как може да се почувстваш предаден и обиден от хора, който не познаваш но е така. А пък ... който където иска да ходи, аз предпочитам форума и това си е.

Пожелавам на всички ви скоро да можете да си откраднете един уикенд. Усещам че с ММ (в полза на връзката и семейното ни щастие) имаме нужда от това. Мн се колебаех дали да отидем, защото съм сигурно, че доста АМ ще изяде ... но така го усещам сега ни е момента за малко усамотение, че сме страшно заети и вече почти не се виждаме Sad .

# 736
  • Мнения: 338
Дора, ние пьк сме наопаки. Тео постоянно се обрьща по корем и не му стига акьла да се обьрне пак, а почва да плаче. Днес ни мина консултацията. Вече го захранвам сьс зеленчуково пюре. Допада му. А като му  направих кашичка от пасиран банан и мляко, чак плака, като реших, че е ял достатьчно и го прекьснах. За захранването моето мнение е, че на бебетата, които са само на кьрма, тя им е напьлно достатьчна и не е нужно да се бьрза. Но в нашия случай - само на АМ, а и като се има предвид, че очите му изтичат по чиниите ни, си е садизьм да мьчим детето. А той се и пресяга и хваща чашите и чиниите и се опитва да ги набута в устата си

Последна редакция: чт, 07 ное 2013, 22:22 от sas3

# 737
  • София
  • Мнения: 254
Бяхме на консултация, педиатърът каза захранване между 5.5 и 6 месеца (аз май ще изчакам до 6), а за сядането, каза, че се водят от детето и подвижността му, някои деца и на 6 месеца не били готови да сядат, в нашия случай каза, че можем вече да я облягаме да сяда. Мерки и теглилки - 6.950 кг и 63.5 см. Трябва да я премеря пак и вкъщи на дължина, че ми се струва по дрехите, че е повече, не че е толкова важно.

val86, много хубаво сте го решили, това е важно, и вие сте хора!

# 738
  • Мнения: 2 475
Просто понякога ми става кофти, че това е 1вата ни тема  в "Родени" , забележете  - 1вата а вече сме ноември. За 4 месеца нямахме ли толкова какво да си кажем...Само в Бременност изписахме 17 теми ! Какво стана ?! Разбирам грижи покрай децата, но щом има време за фейсбук, защо да няма за тук..
Ние СМЕ солидна група, а и много сплотена, смея да твърдя, абсолютно не съм съгласна, че сме се нацепили  Wink  И сме във фейсбук, защото там комуникацията е в пъти по-лесна и бърза! И аз обичам форума, но не ми е практичен!  Peace Там можем за 5 минути да се уговорим за среща примерно, а тук ти трябват 5 дена, ей заради това!   Animal Snail
Аз по-скоро си мисля - щом имате време за форума, защо не и за фейсбук?  Rolling Eyes
А и още нещо - много от нас пишат и четат през телефоните си (досещате се защо) и сигурно ще се съгласите, че форума е страшно тромав в това отношение  Simple Smile
Не искам да стават драми, затова няма и повече да пиша по въпроса, но няма нужда от подмятания, всеки сам преценява за себе си къде му е най-удобно да споделя

# 739
  • Мнения: 165
Определено във фейса е по лесно да се комуникира.Може да се пише/чете от телефона а и по бързо откриваш инфото което ти трябва,по лесно се качват снимки и по лесно се следят темите.Понякога има две три наболели теми и всеки се включва където му е интересно и го вълнува и по този начин по бързо става.Но всеки както му е удобно така да действа.Наистина няма място да се сърди никой.

# 740
  • Мнения: 335
Просто понякога ми става кофти, че това е 1вата ни тема  в "Родени" , забележете  - 1вата а вече сме ноември. За 4 месеца нямахме ли толкова какво да си кажем...Само в Бременност изписахме 17 теми ! Какво стана ?! Разбирам грижи покрай децата, но щом има време за фейсбук, защо да няма за тук..
Ние СМЕ солидна група, а и много сплотена, смея да твърдя, абсолютно не съм съгласна, че сме се нацепили  Wink  И сме във фейсбук, защото там комуникацията е в пъти по-лесна и бърза! И аз обичам форума, но не ми е практичен!  Peace Там можем за 5 минути да се уговорим за среща примерно, а тук ти трябват 5 дена, ей заради това!   Animal Snail
Аз по-скоро си мисля - щом имате време за форума, защо не и за фейсбук?  Rolling Eyes
А и още нещо - много от нас пишат и четат през телефоните си (досещате се защо) и сигурно ще се съгласите, че форума е страшно тромав в това отношение  Simple Smile
Не искам да стават драми, затова няма и повече да пиша по въпроса, но няма нужда от подмятания, всеки сам преценява за себе си къде му е най-удобно да споделя

Да, вероятно е така  Peace

*Dora да взема да се заредя с пюрета ли, и аз ще захранвам към края на ноември, но те са с по - дълъг срок на годност..така и така май съм решила какво да давам през първия месец от захранването. Мерси за инфото с промоцийката  Hug И аз мисля да давам смесено - и домашно приготвени и купени пюрета.
А предложението ти за  заглавие на новата тема е яко Simple Smile Аз също много се кефих на една тема на едно заглавие на мартенките, малко плагиатско, ама ще споделя: "Първи зъбки, първи каши, чакат юнчетата наши. "

Последна редакция: чт, 07 ное 2013, 23:06 от DramaQueen

# 741
  • Мнения: 5 393
Промоцията на пюретата ме заинтригува. Аз живот и здраве началото на Декември ще захранвам, о не пречи да купя. Както вече споменах, ще комбинирам домашни и купешки. Днес купих тиква, ще замразя във фризера, отделно ще взема и една да си стои на балкона. Уговорих да купя и домашен заек, когато дойде време за месото.

Следя и форума, и фейса. Форумът си ми е слабост, още от баткото.

Софѝя изостава с ваксинирането, нашата педи доста дълго отсъства, пък и заради сополи и пъпки по главата отлагахме. Надявам се другата седмица да можем да сложим втората партида ваксини. Пъпките по главата ги мажа с Фуксин в момента, не исках да почвам Бактробан без взет секрет. Ако няма подобрение до няколко дни, ще си изискам консултация с дерматолог. Сега бяхме при специалист педиатър само.

Време за мен и мъжа ми няма никакво в момента. Успокоявам се, че преди да се появят децата имахме години наред само за себе си, сега сме пристегнали коланите дет се вика. Е, пак открадваме по някой миг, но като цяло в момента обгрижваме дребните. Баткото си иска внимание  точно от баща си, нали е малко мъжле и са му важни разговорите, шегите и т.н. А пък аз повече с бебето и така....

# 742
  • Мнения: 200
Какъв е проблема не мога да си обясня???    Драма изкоментира съвсем дружелюбно,на което отговорих и аз. Това обаче ме кара да си мисля,че вие следите форума,но се включвате само при прочитането на нещо подобно,вместо да драснете ред,два.Здраве да е. Всеки си пише където си иска и където му е удобно.На мен фейса не ми харесва,но след време може и да пропиша и там....никой не знае какво ще се случи. Тук никой няма намерение да се заяжда....а табелки с надпис   202uu ми се виждат странни в този случай  Thinking.  

Дора, ние пьк сме наопаки. Тео постоянно се обрьща по корем и не му стига акьла да се обьрне пак, а почва да плаче. Днес ни мина консултацията. Вече го захранвам сьс зеленчуково пюре. Допада му. А като му  направих кашичка от пасиран банан и мляко, чак плака, като реших, че е ял достатьчно и го прекьснах. За захранването моето мнение е, че на бебетата, които са само на кьрма, тя им е напьлно достатьчна и не е нужно да се бьрза. Но в нашия случай - само на АМ, а и като се има предвид, че очите му изтичат по чиниите ни, си е садизьм да мьчим детето. А той се и пресяга и хваща чашите и чиниите и се опитва да ги набута в устата си

Не си права. Няма нищо общо с въвеждане на захранването и това дали детето е на кърма или АМ. Толкова много хора съм чувала да се оправдават с това,че е хубаво да попрочетат малко.  Иначе за "мъченето"  на детето също няма общо. Ако знаеш малката как гледа чашата с питието на баща си.Това дали означава,че и се пие  Mr. Green? Иначе пък с какво отвращение опитва водата..... Децата са в такъв период,в който опознават света именно чрез вкарване в устата на всичко до което се докопат.  Малкия онзи ден и показва рисунката си от градината и тя за секунда я натика в устата  hahaha .   Решила си да захранвай и си е наистина твое решението,не е необходимо да се обосноваваш.Щом считаш,че си направила най-доброто за детето си,това е най-важното  Simple Smile.

# 743
  • Мнения: 5 393
Кой ще пуска новата тема?

# 744
# 745
# 746
  • София
  • Мнения: 1 713
Я...мамата има нов облик от телефона...
Аз вчера дадох каша Simple Smile петя беше отвратена. На гери дадох мъничко,че беше в 6 все пак. И нищп...пак яде 2 пъти нощес.и петя... Единственото различно беше,че ака около 10 пъти  Laughing едва дмогвам вече с това акане-дупето и се подсича непрекъснато,а гледам веднага да я сменям,само нощем има по-голяма пауза,но вече гледам рано сутрин да сменям,че пак е наакана Sad дрислява история...

# 747
  • Мнения: 5 393
Ще променя малко предложеното от Дора заглавие, за да има само един месец споменат..
" Зима иде вече, да се обръща иска ЮНСКОто човече"

# 748
  • Мнения: 5 393
Ето я новата тема, момичета! Не съм променяла почти нищо, само махнах инфото с това колко майки и бебета сме, защото май не е точна бройката.Както и да е!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=747687.new#new

Общи условия

Активация на акаунт