Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 окт. 2004, 21:52 ч.

БИРА?

• 9 069
  • 75
  •   1
Отговори
пийвате ли бира, знаете ли, пия я без особено желание, но редовно откакто разбрах, че е добре за нас
не знам дали си внушавам, но бях я поспряла и започнаха да ми отичат ужасно краката (мислех че е албумин, но при изследванията всичко беше ОК). тогава си помислих за диуретичен чай, но понеже нямах в момента пих бира и .................. след два дни спряха отоците cheers

# 1
За бира през бременността ли става дума?
и аз пийвам немалко (така поне се струва на майка ми и на хора на сходна възраст, иначе и моите бременни познати като цяло си пият или си пиеха) - т.е. гледам да е по 1 малка, ако може не всеки ден; за конкретни ползи от това не мога да твърдя, но напоследък май имам отоци, а пък сякаш, вероятно покрай застудяванията, съм намалила бирата. Ще трябва да помисля по въпроса. По-лошото е, че вероятно отново покрай есента, започва все повече да ми пие по малко вино, а това вече е друго.

# 2
2 в 1 ,сериозно ли  казваш 4е е хубаво да се пие бира??
Това много ме радва понеже съм страстна по4итателка на бирата... Embarassed .Аз за сега не съм бременна,но правя опити и имах притеснения дали няма да пре4и или да стане нещо ако съм забременяла.Естествено пия  бира от 0,33 мл. с алкохол 4,5%.Зна4и не само 4е не вреди в малки коли4ества ами и помага да спаднат оттоците . Виж ти. Как ме зарадва Grinning
Даже съм 4увала,4е ако повръща много бременната първите месеци се пие една бира на гладно.. Shocked

# 3
  • Варна
И аз съм  пийвала прилично количество пиво и вино също, но рядко и по малко. Бяха ми казали в ЖК, че е допустимо.
Осносно отоците - сок от тиква, печена тиква, варена тиква - всичко що е тиква препоръчвам. В количества големи. Това ме посъветва кръстницата ми - изпитана метода! Wink

# 4
  • Букурещ
People No Good   People No Good   People No Good   People No Good

# 5
обожавам бира, но през бремеността дори тя ми се струва спиртна, но пийвам често
не съм убедена Тея, дали в първите (рискови) месеци е добре за теб, но после с положителност е препоръчително, моя приятелка направи бъбречна криза в "големите" месеци и доктора и се скара защо не пие бира (тя: ами пишкам на 5 мин, той: но сега бъбреците ти (разбирай на всички бременни) са с много затормозени функции, трябва да им помагаш, а от 5-те минутки с или без бира няма да се разминеш)

# 6
  • Букурещ
Цитат на: 2 в 1
обожавам бира, но през бремеността дори тя ми се струва спиртна, но пийвам често
не съм убедена Тея, дали в първите (рискови) месеци е добре за теб, но после с положителност е препоръчително, моя приятелка направи бъбречна криза в "големите" месеци и доктора и се скара защо не пие бира (тя: ами пишкам на 5 мин, той: но сега бъбреците ти (разбирай на всички бременни) са с много затормозени функции, трябва да им помагаш, а от 5-те минутки с или без бира няма да се разминеш)

Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy

# 7
Liorena , виждам че си аргументирала мнението си, ами ето ти отговор в твой стил:

# 8
  • София
Аз пийвам и бира и винце от време на време, но не повече от чаша вино и не повече от малка бира. Досега на нито едно място не прочетох категорично да се забранява алкохола, т.е. нвсякъде пише , че по чаша бира или вино не е никакъв проблем... разбира се не всеки ден!

# 9
Колкото и да е странно, според гинеколожката ми, трябва да се изпият 4-5 бири, за да мине нещо през плацентата. Представяте ли си
Аз също си позволявам поне веднъж седмично по една малка бира

# 10
Аз си пиивах докато бях бременна по една  чашка бира(разбира се само когато ми се е пиело), и на бебко да е жив и здрав нищо му няма Wink , в много редки случаи и по много малко червено вино- то не ми се и пиеше...Така , че наздраве cheers

# 11
  • out of space
До като бях бременна с Гергана- не пропусках ден без бира, адски ми се пиеше! Е, сега не смея и да си помисля- то от чиста водица получавам киселини, а от няколкото опита да пийна бира- направо нетърпими!

# 12
  • София
И аз пия - горе-долу по една на ден  Embarassed Двама лекари ми казах, че може и аз... се възползвам. Просто много обичам и щом не му вреди...  Grinning  Не съм пила единствено в нячалото около месец докато отида на лекар, като установих че съм бременна. После лекаря каза че може, после питах и личната лекарка и тя каза: може и така...  Confused

Simple Smile

# 13
За бирата през бременността не мога нищо да кажа, но детския лекар ме посъветва за повече кърма да пия чаша бира и да замезвам със 100г фъстъци. По принцип не обичам бира, но от време на време пийвах по 1/2 чаша и наблягах на фъстъците - наистина имаше ефект.

# 14
Birata i osobeno 4opleneto na semki sa vredni za malkia 4ovek. Sazdavate my loshi navisi ot nerodeno. Ne biva taka Grinning  Grinning  Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт