Прясно мляко - кога и по-колко

  • 8 438
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 645
Правила съм няколко пъти кремчета(беше след 1 годинка),но така чисто не съм му давала да пие.Мисля да изчакам.

# 16
  • Мнения: X
Кремчета с прясно мляко яде от 9-ти месец. За пиене и за закуска с бисквити давам от една седмица /1г.4м./

# 17
Започнах да го давам от скоро,в съотношение 50/50 вода и пр.мляко.Така ми каза педиатърката при която го водим на консултация.Обаче предварително го кипвам/сварявам/.Не го подслаждам.Сутрин приготвям попарата с него,понякога му правя кремчета и вечер преди лягане пие около 150 гр.,не повече,защото за вечеря в повечето случаи яде кисело мляко с бисквитка и банан.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 219
След като тръгна на детска кухня (в началото на 10-тия месец) започнах да правя кремчетата с прясно мляко. А ца пиене му дадох за първи път когато беше на 2г. и 5-6м. някъде.

# 19
  • Мнения: 5 577
Племенницата ми е на 3.5. месеца, от 10 дена яде катроф с прясно мляко за обяд.

По съвет на докторката, разбира се.

Нищо и няма.

# 20
  • Мнения: 7 837
Вергилия, аз съм либерална към всякакво захранване, ама това ми дойде в повече Crazy

Засега е ял само крем карамел веднъж.
Пробвах миналата седмица да му дам да си пийне, но не го одобри

# 21
Ами,Павел си хапва млечни десертчета,с много мляко.
Рая е да две годинки,и пие от прясното детско мляко на "My day"

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Племенницата ми е на 3.5. месеца, от 10 дена яде катроф с прясно мляко за обяд.

По съвет на докторката, разбира се.

Нищо и няма.
Е това вече ме изуми  #Crazy.

По въпроса. Прясно мляко  въведох в менюто му като започна да яде от кухнята, т.е. на 1г. и 1м., но натурално прясно мляко не съм давала и не смятам да дам, поне докато си пие АМ Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 27 524
АМ до максимум 3 годинки. Прясно мляко за пиене изобщо нямам да давам никога, само ако се налага да се сготви нещо с него, иначе не.

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Прясно мляко добавям в манджичките след 7 месеца, но по 1-2 супени лъжички. След годинка мислех да започна да и давам кисело мляко вместо АМ, както си е бг традиция, обаче наблюдаващата ме посъветва да и давам направо прясно, пълномаслено, краве мляко. Купувам от супермаркета екологично чисто. Започнах постепенно да намалявам АМ и да добавям прясно мляко в бутилката. Вече сме изцяло на него, нищо не добавям, за да го овкусявам. С бутилката изпива по половин литър на ден  Crazy Предупредила съм майка ми да търси хубава марка прясно мляко, че иначе не може изхрани внучката лятото в България  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 042
Прясно мляко съм дала за пръв път в десертите от детската кухня. На щерката на 1г 1-2м, а на малкият на 11,5м. За сега само в десертите след обяд давам.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Преди три дни дадох прясно за пиене на закуска и много му хареса и си му го включих в една от закуските. Вечер обаче си пие Нестлето, защото е по-калорично и следователно засищащо.

# 27
  • Мнения: 3 356
На 10м. под формата на кремче от кухнята.За сега смятам да не  му давам под друга форма.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 966
Повечето отговори, които видях бяха, че в кремчета и десерти - от еди колко си, а за пиене от доста по-късно. Защо?
Питам с информативна цел, да не помисли някой, че се заяждам.

# 29
  • Мнения: 7 106
Повечето отговори, които видях бяха, че в кремчета и десерти - от еди колко си, а за пиене от доста по-късно. Защо?
Питам с информативна цел, да не помисли някой, че се заяждам.

Защото, когато е минала термична обработка, молекулата на белтъка се "накъсва" и става малко по-лесно усвоима  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт