операция, антибиотик и кърмене?

  • 808
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 703
Случвало си се е на някой?
Вчера ме оперираха, вече съм по- добре, ама приличам на Ван Гог  Wink
Вчера не кърмих- само цедих и хвърлях, а давах от замразената.
Обаче почнах и антибиотик- аугментин. Докторите казват / и аз четох / че мога да кърмя, ама нещо не ме кефи много Sad
Чудя се какво да правя- ако не му давам пък да суче 7 дена мисля, че има опасност да се отбие, пък и аз ще се побъркам да се цедя / а толкова мразя Twisted Evil/???
Дали да не му давам сутрин поне в 6.30 на първото ни хранене да си цоква, пък после целия ден да се цедя?
Какво мислите?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ауууу,неприятна работа SadНо се радвам,че вече си добре и се възстановяваш Grinning
По принцип за детенце няма проблем от антибиотика,в кърмата ще стига в много малка и много далеч от терапевтичните дози концентрация,така че спокойно можеш да го кърмиш - колкото пъти се чувстваш удобно.Адам е вече голям,така че едва ли ще се отбие заради 7 дена прекъсване - но за теб в постоперативно състояние май ще е по-удобно да кърмиш,отколкото да цедиш Wink
Аз бих си кърмила Wink

# 2
  • Мнения: 1 722
Здравей! Преди няколко дни ми извадиха зъб като преди това трябваше да пия антибиотик, тъй като цялата се бях подула - то не бяха отоци и т.н .... та, докторката ми каза, че мога да пия аугментин, оспамох и оспексин без проблем. Аз пих оспексин и си кърмех през цялото време.
Освен това има един линк, в който си проверяваш дали лекарството, което приемаш е съвместимо с бременност или кърмене, там също съм проверила - няма никакъв проблем - тези антибиотици преминават в кърмата в съвсем незначителни дози.

# 3
  • Мнения: 3 447
Аз съм пила Аугментин докато бях бременна по препоръка на гинеколожката ми, кърми си спокойно newsm10

# 4
  • Мнения: 790
Правиха ми операция преди около 2 месеца.
Не кърмих малко повече от 24 часа - за да се прочисти организма от упойката. По принцип са нужни 48, но при мен беше кратка анестезията.
Антибиотик не съм пила, но мисля, че Аугментин може да се взема при кърмене.
Желая ти бързо възстановяване!

# 5
  • Мнения: 35 961
Мона, преди 3-4 седмици пих Оспамокс, давах й да суче, а после го пиех и следващото дневно хранене - пюре; през нощта го пиех в 12.00 и тя не се будеше още 2-3 часа след това
желая ти леко възстановяване!

# 6
  • Мнения: 1 735
Здравей! Преди няколко дни ми извадиха зъб като преди това трябваше да пия антибиотик, тъй като цялата се бях подула - то не бяха отоци и т.н .... та, докторката ми каза, че мога да пия аугментин, оспамох и оспексин без проблем. Аз пих оспексин и си кърмех през цялото време.
Освен това има един линк, в който си проверяваш дали лекарството, което приемаш е съвместимо с бременност или кърмене, там също съм проверила - няма никакъв проблем - тези антибиотици преминават в кърмата в съвсем незначителни дози.

Где го този линк?
Нали ще го споделиш с нас?  newsm66

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето го линка:
http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp

# 8
  • Мнения: 1 735
Мерси,Хедра! Hug
Страхотна е страничката наистина!!!   bouquet

# 9
  • Мнения: 703
Благодаря ви момичета! Heart Eyes
Може би ще си го кърмя повече от един път, ще си помисля кога и колко newsm78
Мерси, че ме окуражихте!
...И за линка също! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт