Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 35

  • 78 690
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 98
... Оказа се, че имаме направление за онколог, който трябва да даде направление 3 "А" за костна сцинтиграфия, но не намерих онколог в София който иска да му даде- ....
Ako не ви е късно, в четвъртък, след 12ч., д-р Кръстева има прием в Онкологията- на Г.М.Димитров, на регистратурата ще ви кажат номера на кабинета- на първия етаж е, след АГ- кабинета, в дясно и там тя дава направление за сцинтиграфия. Иначе, тя работи в Онкодиспансера в Младост, но не зн. дали там може да даде направлението. Успех Peace
Заявлението за ТЕЛК се подава на Макариополски за София и не е задължително да са ползвани преди това 6 месеца болнични newsm78
Хубава и слънчева седмица, момичета Hug
Браво за хубавите резултати dancing dancing на отличничките и
 ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички, които вчера са празнували Димитровден  Flowers Bouquet

Последна редакция: нд, 27 окт 2013, 12:27 от Слънчогледите

# 466
  • Мнения: 96
Момичета здравейте  Hug утре ми излизат резултатите от блокчетата, стискайте палци... има ли шанс да ми се размине химиото? кога не се изписва??? лекарят като ми подписваше епикризата ми каза, че ще имам лъче, но нищо за химиото.

Зависи какъв ти е Хера, положителен или отрицателен. Той определя ще правиш или не химио.
Иначе всичко правим лъчетерапия.

# 467
  • София
  • Мнения: 5 074
ХЕРа определя дали ще прави Херцептин.
Ако има разсейки в лимфни възли ще прави и химиотерапия.
Но това ще реши комитета.
Аз правих и химия след последния рецидив, без да имам засегнати лимфни възли.

# 468
  • Мнения: X
нямам разсейки в нито един възел от пробите, значи няма химио? леле много благодаря   bouquet

# 469
  • Мнения: 13
Момичета, утре стават 3 седмици от операцията.Притеснява ме отокът под мишницата, лекарят казва, че до месец трябва да се прибере, има и несъбрано по шева пак там, затова и още ходя на превръзка на половината от операцията.Конците са махнати преди 5 дни.Вие имахте ли такъв проблем и как се справихте?Все още си чакам епикризата с хистологията и съм в пълно неведение какво следва...

# 470
  • Мнения: 96
нямам разсейки в нито един възел от пробите, значи няма химио? леле много благодаря   bouquet

не само разсейките мила, важен е Хера. Излезе ли ти това изследване?

# 471
  • Мнения: 96
Хули, твоите рецидиви къде се появяваха на гърдите ли или и другаде?

# 472
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Когато е рецидив значи е на първоначалния орган, а когато е метастаза е на други органи Peace Хули е видна рецидивистка Hug
Аз нямам засегнати лимфи и съм имала химия, но пък Хера ми е положителен Mr. Green
ss88 /дано това 88 не ти е набора Rolling Eyes/, мисля, че е нормално да имаш отток под мишницата. Изчакай месец пък после виж. Хирурга ти какво казва? Кой те е оперирал?
Аз и  фамилията повелинградствахме малко този уикенд и си изкарахме добре. Малко натопих кокалите в басейните  и се надявам да са доволни и утре на сцинтиграфията всичко да е ок!
Ще дам отчет вечерта!
Поздрави и здраве на всички Peace

# 473
  • Мнения: 1 726
Аз знам , че: химията не е задължителна ако е хванат рака в много ранен стадий, но въпреки това я правят за всеки случай ;лъчето е при засегнати лимфни възли или ако не е махната цялата гърда.

# 474
  • Мнения: 13
Ами 88 не ми е набора /1965 е/Операцията я прави доц.Байчев във ВМА.Дали ще се прибере сам този оток или ще трябва някаква намеса, притеснява ме и незатвореното място там?

# 475
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Ами 88 не ми е набора /1965 е/Операцията я прави доц.Байчев във ВМА.Дали ще се прибере сам този оток или ще трябва някаква намеса, притеснява ме и незатвореното място там?
Доц. Байчев какво казва? Аз имах много дълго време незатворено участък, но не под мишницата, а на самия разрез.В крайна сметка мина..И при теб ще  е така!
armyhousewife, "за всеки случай" химия се прави при пациенти под 40 години, заради предполагаемата повишена агресивност на заболяването!

# 476
  • Мнения: 1 726
Цитат
armyhousewife, "за всеки случай" химия се прави при пациенти под 40 години, заради предполагаемата повишена агресивност на заболяването!
И на мен така ми казаха, но тук в Италия забелязвам, че се прави и над 40, та дори на 70 и 80. Общо взето обясняват на хората, каква е вредата и ако те искат да се подложат - не ги спират.

# 477
  • Мнения: 13
Доц.Байчев махна през един конците, а незатворения шев го видя личната лекарка, като махна останалите конци след няколко дни.За отока той каза, че трябва да се прибере.

# 478
  • Мнения: X
Защо ЛЛ ти е махнала конците, а не в болницата?  
На мен ми казаха за най-малкия проблем да се свържа с болницата и имам 2 дни за контролни прегледи - след 2 и след 4 седмици. Най-добре за отока иди да те види лекаря и да ти каже с какво да мажеш. За Бойчев съм чувала само добри неща, спокойно, имай му доверие.
Моя лекар ми каза, че трябва да раздвижвам болната ръка, така че да успея постепено да стигна с нея ухото от другата страна. Оперираха ме на 4.10 и вече движа ръката добре, почти не ме боли, оток не съм имала. Но под мишницата ми е безчувствено, дано се оправи. Белегът още не е съвсем зараснал, бавно става.

# 479
  • Мнения: 96
Аз съм чувала, че обезчуственото място може и да не се възстанови. Моето не е само под мишницата, ами и отзад на гърба имам безчувствен участък.
Но нека момичетата, при които е минало повече време от операцията да кажат.

Общи условия

Активация на акаунт