Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте!
Майка съм на две деца, на 12 и 5 години. След развода, родителските права бяха предоставени на мен.
Бащата плаща 150 лева на месец за двете деца, а само наемът на жилището, в което живеем, е 300 лева. Майка ми работи от години в чужбина и ме подкрепя финансово, но скоро ще излиза на пенсия и вече изнемогва.
Завършила съм английска филология и искам да си намеря по-добре заплатена работа в чужбина. Бившият ми съпруг беше подписал декларация за пътуване на децата зад граница, но я отмени преди два дни.
Имам ли някакви шансове да получи отмяна несъгласието на бащата децата ни да пътуват и пребивават зад граница по съдебен ред?
Какви доказателства трябва да представя пред съда, за да има положителен резултат?
Можете ли да ми препоръчате опитен адвокат, който има успехи в подобни съдебни дела?
Благодаря Ви предварително за съпричастието!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 120
Бащата плаща 150 лева на месец за двете деца, а само наемът на жилището, в което живеем, е 300 лева.
Бившият ми съпруг беше подписал декларация за пътуване на децата зад граница, но я отмени преди два дни.
Имам ли някакви шансове да получи отмяна несъгласието на бащата децата ни да пътуват и пребивават зад граница по съдебен ред?
Ако заведеш дело за увеличение на издръжката, със сигурност ще получиш увеличение.
Без много мотаене, ако имаш възможност, още утре беж при адвокат и в понеделник може да му съобщиш "радостната новина".
Имаш голям шанс да присъдят по 150 лв издръжка за всяко дете.

# 2
  • Мнения: 53 918
Тя за друго пита .

# 3
  • Мнения: 7 779
и аз щях да напиша същото , но ....

# 4
  • София
  • Мнения: 1 120
Ясно е, че пита за друго. Но да се припомни на таткото, че освен права има и задължения.
Нашият БНД веднъж ехидно ми се изсмя, че без негово съгласие не мога да пътувам в чужбина.
Като му напомних, че мога да заведа дело за издръжка, веднага омекна.
Моето се случи много щуро дете и за сега не се очертава да замина за чужбина, но вероятно след 2 години ще мога да го направя. И точно заради страха от издръжка БНД няма да ми пречи.

# 5
  • Мнения: 7 779
издръжката и пътуването в чужбина са съвсем различни неща.
докато първото е безусловно задължение , второто е право.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 120
Другият вариант е авторката да връчи децата на татко им.
До няколко дни ще получи желаната декларация.
В нейния случай  бих пробвала да го притисна по заобиколни начини.

# 7
  • Мнения: 53 918
Жената иска да излезе навън , Пиги .
Ако аз реша да ги приложа тези похвати на БНД , ще ударя на камък ! Crazy
Ще се прежали да даде повече пари , но няма да ми подпише декларация , че ще взема да отида при ловето и да съм хепи ! Mr. Green

# 8
  • Мнения: 309
Мисля, че решението е да се заведе дело за заместващо съгласие. Доказателството, за което пита авторката в случая може да бъде, че майка й е в чужбина и децата искат да посетят баба си.
Това с издръжката, както и с оставянето на децата на БНД може и да проработи, зависи от човека.
Авторката не иска да отива "при ловето" и да е хепи, а да си подобри финансовото положение.

# 9
  • Мнения: 309
Прочетох предишните публикации на авторката. БНД я е излъгал като е подписал декларацията срещу разписка за неизплатена издръжка. Сега е оттеглил декларацията.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 120
Ако аз реша да ги приложа тези похвати на БНД , ще ударя на камък ! Crazy
Ще се прежали да даде повече пари , но няма да ми подпише декларация , че ще взема да отида при ловето и да съм хепи ! Mr. Green
Всеки луд с номера си!
Авторката най-добре си познава мъжа и знае как да му въздейства.
Има реални шансове да получи по-висока издръжка. Ако таткото е егоист и спре да я плаща и не се грижи за децата си, има голям шанс да го лиши от права. Ще трябва да почака няколко години, но след това няма да е зависима от капризите му.
Според мен, първата стъпка, която трябва да се предприеме е да се заведе дело за увеличение на издръжката.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 120
Прочетох предишните публикации на авторката. БНД я е излъгал като е подписал декларацията срещу разписка за неизплатена издръжка. Сега е оттеглил декларацията.
Спомних си. Мисля, че законът дава възможност да се признае тази декларация за невалидна. Трябва да се намери опитен адвокат.
Явно ruzha е честна и коректна, но с мръсници и безскруполни лъжци няма честна игра.
Никой не я спира да заведе дело за заместващо съгласие, но какво пречи и едно дело за увеличаване на издръжката?

# 12
  • Мнения: 7 779

Авторката не иска да отива "при ловето" и да е хепи, а да си подобри финансовото положение.
логиката е , че като си подобри финансовото състояние ще може да отделя повечко пари за детето.

# 13
  • Мнения: 7 779
Според мен, първата стъпка, която трябва да се предприеме е да се заведе дело за увеличение на издръжката.
самото израстване на детето е основателен факт (неуспорим) за да се иска (и присъди) увеличение на издръжката. но това не е достатъчно основание да се лиши родителя от правата , както и да се изведе детето в чужбина. това, че издръжката от 70 лв ще стане на 1000 не дава права на отглеждащият родител да извежда когато си поиска, и по свое усмотрение,  в чужбина детето.  дали ще има заместващо съгласие ще го прецени съда , а не решението за издръжка.
това е мое мнение.  Naughty

# 14
  • София
  • Мнения: 1 120
самото израстване на детето е основателен факт (неуспорим) за да се иска (и присъди) увеличение на издръжката. но това не е достатъчно основание да се лиши родителя от правата , както и да се изведе детето в чужбина.
Ако бащата не плаща издръжка и не се грижи за децата си, това вече е основание за лишаване от права.
Щеше да е добре, ако изрично беше посочен срок в закона (напр/ 1 година), но за сега решението зависи от кефа на съдията.

Общи условия

Активация на акаунт