Отговори
# 15
  • Мнения: 435
Цитат
Аз.  

И не си смучи палчето. Неправилно е схващането, че "по-добре биберон, отколкото пръстчето" - защото опцията с пръстчето изобщо не е задължителна.

, но на поправката .
С каката се борихме с бибата след месец два й я набутах в устата  , та там седя до преди два месеца  Twisted Evil . Аз бях от вярващите , че няма бебе без биба и бутах ли бутах  Embarassed Ползвах я като средство за заспиване .
Сега всички биберони са прибрани и затворени  Mr. Green
Това е благодарение на този фоум !
Благодаря ви момичета   bouquet

# 16
  • Мнения: 2 271
Никога не е смукала,но затова пък я ползва за чесане на зъбките,разтяга я с пръсти и от сорта.Но за съжаление си цока палците!

# 17
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Предлагах, но я плюеше, сега като я намери из играчките я ползва да си чеса венците или да прави "пляк" гледай на какви щуротии си уча детето
Палци не е смукал.

# 18
  • Мнения: 4 242
Ползваме само и единствено когато приспивам щерката навън в количката. Не че няма да заспи без нея, а защото по бързо заспива със залъгалка и спи по дълго сучейки я. Wink

# 19
  • Мнения: 1 559
И ние не ползваме и никога не сме ползвали никакви биби (нито на шише, нито залъгалка) Grinning Палецът не си го смучем, само напоследък дребчо си чеше долния венец с него, че ще ни избива зъбче.
 

# 20
  • Мнения: 663

И не си смуче пръстите. Аз съм на мнение, че ако сукателният рефлекс е изцяло задоволен на гърдата, няма опасност от пристрастяване към палеца. Разбира се мина през период на опознаване на пръстите, но не съм й пречела Simple Smile.
Точно и ние сме така нито биберон смуче, нито пръсти.

# 21
  • Мнения: 384
Спомням си как, когато бях бременна си избирах биби за бъдещото бебче,точно заради схващането ми,че всички бебета са с биберони,НО моето не я прие.Сменях и марките,но уви,дъщеря ми признава само цицата.Нито биба,нито шише,само чаша с вода и цица.Така,че нямам мнение дали е добре смученето,въпреки,че след цяла нощт дъвкане и мачкане на зърната ми,някой път ми се иска да ползваше биба.

# 22
  • София
  • Мнения: 198
Пробвала съм два-три пъти с различни ама от всички и се гади и сега съм ги прибрала и немисля повече да пробвам. Даже съм доволна че не иска, а предложих...
За да не съм майка диктатор Simple Smile

# 23
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ми те бибите, според моя син, са само zа чесане ....иzобщо zа друго не стават Naughty....

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 316
ми те бибите, според моя син, са само zа чесане ....иzобщо zа друго не стават Naughty....


и според моя,  ползваме ги за дъвчене и то само вечер ако се криви и не иска да заспива,но това стана като започнаха да му излизат зъбки- към 7 м

преди това я плюеше,а пък и аз не съм настоявала,дори напротив -  въздържах се  и сега по-скоро я има за играчка

# 25
  • София
  • Мнения: 533
Първите дни след раждането му давах залъгалка, но той сам я отказа след няколко дни - изпадаше в ярост, като му я давах. След това не съм и опитвала. Сега си играе с нея - както и с биберона на шишето - изобщо не знае за какво служи Simple Smile

А за пръстчето - смуче си го от време на време, но не е непрекъснато.

# 26
  • Мнения: 117
az ne davam!!! Naughty pxrvite 2 meseca ne iskah da davam...sled tova me ubediha kolko pomaga da se uspokoi deteto pri koliki...i mu dadoh-4estno kazano prie q s ohota, no tova be6e za 1 mesec...sled tova se izhitri, i razbra, 4e ne e neshto jivo i sam q pljueshe...no pxk i kolikite mu bqha popreminali ve4e...sega ne sxm se i se6tala, 4e sxshtestvuvat zalxgaki...ot dosta vreme! baby_neutral!i slava Bogu!

# 27
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ние сме само на кърма и наистине се опитах да давам бибата не непрекъснато ами примерно като излизаме на разходка докато смъкна количката защото огласяме блока ако не сме заспали преди това
резултата - три пъти е цоцкала биба за не повече от 5 минути и я плюе не я насилвам от тогава

# 28
  • Мнения: 3 818
Никога не съм давала залъгалка на малката, дори и не съм й купувала.
Още от самото начало смятах, че няма да ми е нужна и не виждам смисъл да я приучавам на нещо, от което трябва да я отучвам после.
Приказките на всичките ми познати, че няма начин да минем без биба, погледите на педиатърките-  Shocked като се разплаче на консултация и ми кажат "дайте бибата", а аз- "тя си няма" плюс фактът, че беше (и все още е) много кротко бебе, ме улесниха в решението ми да не й давам биберон.
Най-много съм благодарна на една леля на мъжа ми, която без да иска ме амбицира. Тя непрекъснато ми обясняваше, че рано или късно, като почне да се буди нощем, ще клекна и ще й купя залъгалка, защото писне ли, първата ми работа ще е да й я бутна в устата. Да, ама тя явно не знае за алтернативата да я взема в леглото при себе си и да не писва Laughing

Палците си ги смука около десет дни, когато разбра, че има ръце и могат да се пъхат в устата. Изучи ги, опита ги и ги забрави.
А и аз имам теория по въпроса с палците и бибата Wink А тя е, че би ми било по-трудно да я откажа от бибата, защото ще започне да я възприема като играчка, като нещо любимо и т.н. и ще си я търси. Докато ръцете рано или късно ще ги впрегне в някаква дейност и ще забрави да ги пъха в устата Wink

# 29
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не кърмя, пробвала съм с биберон, защото му го навряха в родилния дом. Засмука палец, но не успях да го заменя с биба. Засега си свиркам, че не е фатално и ще го отуча.
Иначе на консултациите бибата педката я препоръчва като пенкилер или като всяко нещо, с което имам проблем (от пъпки под устната до заспиване и пр и пр).
И си признавам, че вече ми изглежда странно като видя дете с биберон, сякаш е машина, но това си е моя дивотия.

Общи условия

Активация на акаунт