За ексфолиращия тоник на Биотрейд

  • 4 196
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 626
Извинете ме за невежеството, но така и не разбрах - отмива ли се тоника и ако да - след колко време (не ползвам маската)? Изчаквате ли цял час, преди да нанесете крем, както е посочено в сайта?

Не, не се отмива тоника. Чакаш един час преди да сложиш тоника, т.е. като си измиеш лицето с гел, или каквото ползваш за тази цел. Това е с цел да не стане реакция с киселините и да се намали или увеличи действието на тоника.
Слагаш тоника, чакаш поне 30 минути и тогава слагаш маската или крем.

# 31
  • Мнения: 4 473
Извинете ме за невежеството, но така и не разбрах - отмива ли се тоника и ако да - след колко време (не ползвам маската)? Изчаквате ли цял час, преди да нанесете крем, както е посочено в сайта?

Не, не се отмива тоника. Чакаш един час преди да сложиш тоника, т.е. като си измиеш лицето с гел, или каквото ползваш за тази цел. Това е с цел да не стане реакция с киселините и да се намали или увеличи действието на тоника.
Слагаш тоника, чакаш поне 30 минути и тогава слагаш маската или крем.
Благодаря за отговора!  bouquet

# 32
  • Мнения: 24
Пък аз обратно - понеже четох, че лицето трябва да се излющи, сега седя и се чудя що мойто не мърда ThinkingВече трети ден се мажа, а лющене - нъц.Ще чакаме явно...
Може би, ако след известно време, все още не се лющи, ще трябва да зачестиш с мазането. Незнам обаче колко често го нанасяш. Нали все пак това е целта - да се получи излющване. При мен проблема пък е, че се лющя неравномерно. Около носа и устните станах на ранички, на челото слабо, а по бузите никак. Хем го нанасям уж равномерно и 6 пъти за една седмица. Сега съм спряла да го ползвам, докато се оправи кожата ми.
А иначе при мен кожата започна да се излющва на 4-тия ден.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Може ли да се ползва заедно с избелващия крем и изобщо има ли ефект за избелване от този тоник, или е само за почистване?

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
Може ли да се ползва заедно с избелващия крем и изобщо има ли ефект за избелване от този тоник, или е само за почистване?
Чоколина, има си специален избелващ тоник на Биотрейд за жени с проблеми с пигментацията.Ексфолиращият тоник е за разшитени пори и предразположеност към комедони, акне и пр. гадости.Виж тоника в сайта.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Видях го избелващия тоник - ама ми се иска и почистване на кожата, и избелване...  Confused Затова питам - ако този почиства и избелва, ще е идеално!

# 36
  • Мнения: 649
и на мен днес ми донесоха тоника и хидратиращата маска и преди час се намазах
чакам

# 37
  • София
  • Мнения: 18 679
Видях го избелващия тоник - ама ми се иска и почистване на кожата, и избелване...  Confused Затова питам - ако този почиства и избелва, ще е идеално!
Мисля, че този ексфолиращия не избелва SadМоже би можеш да ги редуваш?То и без това май ексфолиращият не е много добре да се слага всеки ден, освен при много мазни и проблемни кожи.Най-добре питай в аптеката.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 544
Видях го избелващия тоник - ама ми се иска и почистване на кожата, и избелване...  Confused Затова питам - ако този почиства и избелва, ще е идеално!
Избелващия е твоя! Аз го ползвам, и на него пише че е и за проблемна кожа с акне, за свиване на порите и т.н...

# 39
  • Мнения: 178
Къде в Стара Загора има biotrade?Благодаря!

# 40
  • Мнения: 189
A какво правите когато кожата ви вече се бели, при мен най - много около устата и  носа? Мен лично ме е бъз да си правя маска с пилинг частици след това третиране, но все пак не мога да ходя така цялата на люпещи кожички и също така от слънцето дори и 2 дни след това ми се зачервява кожата макар че се мажа със слънцезащитен крем. Аз ползвам тоника в седмицата веднъж, а напоследък съм го изоставила именно заради тези последствия. Кожата ми е нормална, според вас каква е подходящата схема м - 2 пъти в месеца или по-често?

# 41
  • Мнения: X
Вече трети ден го ползвам ексфолиращия тоник-беля се около устата,брадичката и едно петно малко под лявото око.А иначе по бузите,носа и челото не, но там е и най-грубата и мазна кожа така че смятам че е нормалко това.Изпползвах един скраб днес защото немога да тръгна така с кожички-малко боля но се махнаха кожичките.След това крем веднага и нещо слънцезащитно(50+).Смятам вече да не нанасям на участъците където се беля а с малко памуче само там където още няма белене но има големи пори.Лошото е че на дясната буза макар че не се бели ми се получиха като червени точки като разранено акне(все едно чоплени пъпки) макар че пъпки няма.Но ми се струва че това са места където е имало пъпки и са чоплени и сега се зачервяват тези места... абе "отмъщението на бившите пъпки". Като ми казвах да не ги чопля аз не се удържах така че сега ще си трая...

# 42
  • Мнения: 18 542
Кожата ми е нормална, според вас каква е подходящата схема м - 2 пъти в месеца или по-често?
Моята кожа е смесена - мазна с разширени пори в Т зоната и нормална на бузите. Ползвам тоника отпочти месец всеки ден, но от няколко мазания насам по бузите ми се появяват някакви червени пъпчици та мисля да поразредя мазанията и да не го нанасям по бузите.
За беленето ползвам скраб за лице. Маха кожичките и не действа допълнително агресивно на кожата.

# 43
  • Мнения: 8 505
И аз използвам скраб,за да махна кожичките.

# 44
  • Мнения: 205
А някоя от вас да е опитвала ли е дали действа на пигментни петна по гърба? На мен ми се образуваха след едно зверско изгаряне преди години.Според вас кой ще е подходящ-ексфолииращия или избелващия?Още нещо се сетих да питам- върху местата, които третирате имате ли бенки, ако имате създават ли ви проблеми?Малко много въпроси се събраха, благодаря предварително за отговорите

Общи условия

Активация на акаунт