Как да гледам малкото си момченце в Кувейт?

  • 752
  • 11
  •   1
Отговори
Лазар е на 1.8 г. И този Кувейт хич не ми харесва за неговата възраст, поне не още. Дано просветнат нещата. Не е като в БГ - отидеш в градинката и там пълно с дечурлига на пясъчника. Тукашните едвам ги уцелвам, да не говорим, че деца щъкат навсякъде и по нощите - последно гледам разхождат детенце в количка ок. 00.30 часа... Идва една жена да го гледа до обяд, излизат навън. Мога само да й се доверя, каза, че се среща и си играе с някакво съседче на 2 г. Забавачки още не намирам подходящи. Или са много скъпи, или са в работно време т.е. не мога да го водя, защото и аз работя, изобщо...Да не говорим, че в момента се стъмва ужасно рано! Стане от следобеден сън и аха да излезем - навън е вече тъмно. Водя го на една площадка, винаги има по-големи деца. Интересно му е, ама не е това целта. Или в един голям магазин, там си играе в детския кът, но не може всеки ден! При това на закрито и климатик...Намерих тук контакти с бг-майки. Те се събират 1път седмично и децата им си играят. Уговорката им съвпада доста със следобедното им спане, ама ще се опитам да се включа. И все пак...чувствам се ужасно! Сякаш съм го обрекла нещастното човече на вечна скука. Сигурно, защото и аз скучая...Дайте съвети поне как да го забавляваме ние, големите родители. Танцуваме, футбол, конструктори, книжки, ама всичко бързо му омръзва.   

# 1
  • Мнения: 1 655
Ti ot kolko vreme si v kuveit?
V koi kvartal jiveesh?
zashto ne go zanesesh v city centar ili entertaimant city ima casht koiato sa  za decica da si poigrae!

# 2
  • Мнения: 1 655
za da si slojish lenti4ka s na kolko godinki e malkia se vliza v profili i jiv tova na men tova mi pomogna
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4827.0

# 3
Ами, има вече към 5 месеца откакто сме тук. Ходим в Сити-център, да, близо ни е, защото сме в Джабрия. Но това е отвреме-навреме, а и сега времето е хубаво, знам ли още колко ще е така, и ми се иска да е навън. Това едно на ръка. Мисля, че трябва да си играе с дечица на неговата възраст горе-долу. А и в Сити-то е за по-големи, добре се забавлява де Joy Ти в Кувейт ли си? Откога? Знаеш ли детски ясли, почасови градини, които да са достъпни за нас? Последната, която проверих беше ок. 1200 КД на година, което е много. Знам за Джак+Джил нърсъри, май в Ню Бритиш Скуул. Събират се малки дечица+майки, ама е вторник и събота, а аз като работя няма как да се вкл. Има ли нещо такова в четв. и петък някъде?

# 4
ОО, твойто бебе идва Heart Eyes Колко хубаво! Лека ли е бремеността? Питай, ако има нещо - това още го помня т.е. свежо ми е:lol:

# 5
  • Мнения: 1 655
Az jiviax v kuveit godina i polovina kato stiordesa v KAC!
omajix se napusnax zabremeniax i sega sam si v bg dokato se rodi bebo!
kato stane na 3meseca se pribiram,nashia tati vse mi kazva xaide da izliza malkia che iskam da si igraia s nego!
az jiveia v Midan-hawally,tova e mejdu salmia i Shaab!
ako ti govori neshto!
Ti kakvo rabotish?
Zashto ne si vzemete xadama za postoianno.Ima indiiki ili filipinki za po 50 kd na mesec,govoreshti angliiski!
te tia detski gradini sa naistina dosta,zashtoto sa samo za angliiskogovoriashti de4ica!
No pak dokolkoto znam sa na dosta dobro nivo!
izvinivam se 4e pisha na latinica no prosto mi e ujasno trudno da pisha na kirilica! Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 269
Каката е с 2 месеца по-голяма от твоето детенце.Много оби4а да ходи на плаж(или да се купе на басеина долу) когато времето позволява.Сега е хладно,я и тяв доста боледува та единственото разнообразия са тези центрове кудето има детски кът.Там пада такова лодуване, а и има доста де4ица.Ина4е деца окло нас няма.Те и тука комшииските деца  играят до 12 през ноща,но това е напълно нормално тук.Прковете са другото развле4ение.Но там пада голямо бягане.Хубаво си е в България.Приятелки с деца колкото искаш.И на мен това много ми липства. Sad

# 7
Да...направихме и ние басейн на терасата, да си плиска, че и той е луд за вода! Майкоооо, как се хвърля във фонтаните...непрестанно съм след него да не вземе да цопне, че тук има много украси из парковете с вода и Лазар само дебне. Никакъв страх от водата #Crazy! Сигурно защото съм тук отскоро и много ми липсват тези майки с деца и градинки български модел. Ще се адаптираме, де, здраве да е. А с две деца и "каката" колкото мойто момче просто не знам как се оправяш...Аз мисля да почакам поне още година до второто. Не е невъзможно, знам, обаче просто си се жаля като си представя? Какво ли си представям и аз, не знам..Как е?

# 8
  • Мнения: 5 877
Даре, не се вижда снимчицата  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 269
Цитат
А с две деца и "каката" колкото мойто момче просто не знам как се оправяш...Аз мисля да почакам поне още година до второто. Не е невъзможно, знам, обаче просто си се жаля като си представя? Какво ли си представям и аз, не знам..Как е?

Добре 4е бебето е много кротко.Не съм му 4ула глас4ето още,но пък каката е "4удо " на 4удесата да ми е жива и здрава.Трудно е но ще се справя.Такава радост са  Grinning

Последна редакция: нд, 05 фев 2006, 18:13 от mln

# 10
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Дарето, и ние сме така Sad. аз съм щастливка , 4е живеем срещу езеро и скоро направиха една голяма гора с палми и трева. голяма игра пада и много деца се събират.
лятото гледаме да бягаме във БГ или другаде с нормален климат. или по центровете. септември мислим да го пускаме на градина. за да е с деца на неговата възраст.
ще свикнеш Hug

# 11
Даре, не се вижда снимчицата  Grinning

Опитвам се да ви покажа Лазар, голяма играчка пада...Докато наглася пикселите, пък сега я качвам на снимка.бг, за да я копирам оттам - сигурно има и по-лесни начини, ама карай:) Много целувки на приказната фея с вълшебничешката шапка Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт