Новородено?

  • 1 700
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте!Днес изписаха бебчето ми от болницата и още не ми е ясно кое как да правя.Въпроса ми е трябва ли бебето да е повито до шията с пелена както в болницата или само си го обличам с дрешките и си стои така?  Thinking

# 1
  • Мнения: 187
Само с дрехите и никакво повиване. Крачетата трябва да са свободни и да стой като жабче. След първият месец ще те пратят на ортопед и ще ти обясни подробно. На мене ми каза в никакъв случей да не използвам тези остарели методи, а напротив, дори да нося бебето в кенгуро (което не правих  Grinning) за да му се разширяват крачетата. Даде ми обяснения, които вече не помня.  Успех с бебчето!

# 2
  • Мнения: 478
Не знам какво е времето в Димитровград, но моето дете е родено през юли, беше адска жега/в къщи беше 26-27 градуса/ и от първия ден си го държа по тъничко боди с къс ръкав и нищо друго, дори и спеше така. Бебе се гледа на 19-20 градуса, къпане-на около 24 и спане на по-хладничко, на около 17-18 градуса.

# 3
  • Мнения: 2 052
В никакъв случай не повивай, вредно е за бебчето.  Peace За дрешките се съгласявам с мнението на Дебелата Берта. Не го навличай много. Аз родих август миналата година и държах бебето предимно само по боди с къс ръкав и понякога чорапки, ако е по-хладно.

# 4
  • Мнения: 187
На мене всички ми се чудят, че бебка е малка, а я нося с много тънки бодита без ръкав. Незнам как да им обясниш на тези хора, че и на бебета им е жега.

# 5
  • Мнения: 2 052
Ооо, и на мен много ми се чудиха. И че я извеждам навън толкова малка  Crazy Но бабите пред блока още ми се чудят, днес например беше по-хладно и бяха много изненадани къде съм я повела по къс ръкав и без чорапи. А тя е вече човек, на 1г. е, обличам я точно толкова, колкото и себе си  Laughing

# 6
  • Мнения: 187
Моята е на 3 месеца и днес я изведох само по боди без чорапи. Хич не ме интересува чуждото мнение. Детето си е мое, аз преценявам как и колко да е облечена.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Повиването не се прави по стария метод, където са се увивали краката. Идеята е да се обездвижат ръцете, защото моториката не е регулирана и бебетата се будят, махайки ръце. Ако не знаеш как да повиваш и не са ти показали в родилния дом/или някой друг, по-добре не го прави. Повиването много помага и при колики. Ако те интересува, пусни в Гугъл "повиване д-р Карп".
Облечи детето с леки дрешки и това му е достатъчно. Ако имаш леко чувалче, можеш да го сложиш в него. Оптималната температура в стаята е около 20 градуса. 

# 8
  • Мнения: 54
Тук в Димитровград поне не показаха абсолютно нищо.Като цяло персонала в болницата беше мнооого зле-питаш нещо а те те гледат накриво и ти отговарят с половин уста  smile3516 На всичкото отгоре мен ме изписаха в Понеделник,казаха че бебето ще остане още малко,защото се роди мъничка.Жив човек нямаше из тези стаи,тръгнах да обикалям по коридора и виждам една кокона питам "На кого трябва да си оставя номера,никой не ми го взе,как ще ми се обадите да дойда да си взема детето?","Аз ще ти го запиша и ще го оставя където трябва"-каза тя.Вчера ходих да проверя как е и се оказа че доктора който наблюдава бебетата е познат на свекъра ми.Та обадихме му се следобед каза,че не е сигурно,но има вероятност да я изпишат,днес да чакаме към 10-10:30 да ни се обадят да си я вземем.В 11 никой не беше звъннал,добре че съм нахална и им подпалих телефоните.Когато най-накрая ми дигнаха казаха "Бебето вече е изписано,може да си го вземете." Tired И в крайна сметка се оказа,че ми нямали номера и се чудели как да се свържат с мен...Ох бая се отплеснах,но направо се бях сащисала  smile3515

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
Не се шашкай. Просто облечи девойката с някакво боди с дълго ръкавче и долнище, ако нямаш цяло боди. Не знам как са температурите в БГ (в чужбина съм), но предполагам, че е топло. Аз обличах моя момък, както бих облякла себе си. Ако аз съм с къс ръкав, той също е. Предполагам, че в началото ще се притесняваш, така че може да й сложиш дълъг ръкав. На бебетата ръцете често са им студени и това им е нормалното състояние, не е критерий, че им е студено.

# 10
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте!Днес изписаха бебчето ми от болницата и още не ми е ясно кое как да правя.Въпроса ми е трябва ли бебето да е повито до шията с пелена както в болницата или само си го обличам с дрешките и си стои така?  Thinking
Не,не необходимо за повиваш.
Боди тип гащеризон е напълно достатъчно за бебето.Ако е по хладно с дълъг ръкав.Ето такъв:
Скрит текст:
Тънко памучно одеалце или пелена,когато спи.

# 11
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Eстреа Hug
Момичетата са ти казали какво да правиш. Навремето когато се прибрах от родилният дом и на следващият ден дойде лекарката на посещение. Тогава тази млада жена ми каза, че когато на мене ми е топло и на младежа ще му е топло, ако ми е студено и на него....абе искаше да ми подскаже, да не се давам на бабите да го обличам дебело Wink....Лятно бебе е моето....Та си го оставях лекичко облечен не само тогава, но и през зимата....Ела сега да го видиш...И зимата ходи разгащен щоТ мУЙ топлУ Laughing а стаята му е северна и е хладна....обаче той пере по тениска и къси панталЬОни. Това последното което писах, се отнася точно за зИмъска кога снИга запръска Wink
А за през ноща го вкарвах в една торба за спане и бях спокойна, че няма да го намеря отвит. И тя не беше от дебелите.

Давай смело Hug

# 12
  • Мнения: 347
Леле, на нас пък мого ни го препоръчваха това повиване в родилния център. Когато се прибрах не го правех и съжалявам. Много късно започнах да го правя. Бебчо щеше да спи мого по-добре. Не се стягат и овързват крачетата, по-скоро се прибират ръчичките и бебчето се чувства много по-уютно.

Почетете малко по въпроса струва си!   Peace

http://www.youtube.com/watch?v=k_bBAlrsw04

Последна редакция: нд, 01 сеп 2013, 19:56 от ColdAsIce

# 13
  • Мнения: 574
Има разлика между повиването на д-р Карп и повиването в български родилен дом. Първото е само да са прибрани ръчичките, а второто е доста стегнато, с прибрани крачета, което е вредно.

# 14
  • Мнения: 6 214
Има разлика между повиването на д-р Карп и повиването в български родилен дом. Първото е само да са прибрани ръчичките, а второто е доста стегнато, с прибрани крачета, което е вредно.
На мен и в родилния ми я повиха по новия начин, правилния. Горе стегнато, а крачетата разкрачени. Изглеждаше като триъгълник вързопчето.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт