Пренатест? Правил ли е някой? Мнения......

  • 291 268
  • 1 095
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 30 142
innawow.dimitrova, уважаваните специалисти по ФМ в БГ са малко и не ми се вярва да го обърнат на търговия точно с тези тестове, а и никой не може да те накара насила. Истината е, че това е голям напредък в тази област. Пренатест (мисля, че и другите подобни) може да се прави от 10г.с., ако не се лъжа. Едно е напрежението в началото на бременността, друго е да стигнеш 20+ г.с. и да ти причинят подобен стрес. За съжаление цената е доста голяма спирачка за много родилки.
Колкото и да го мислиш, станалото е станало. Сега мисли позитивно и силно се надявам цялото ти притеснение да е било назпразно. Стискам палци. fingerscrossed

# 436
  • Мнения: 1 179
Не откривам информация как се извършва плащането при онлайн заявка за Пренатест. По банков път или с карта? Някой има ли опит?

# 437
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен. Втора бременност ми е. Първият път направих Пренатест (2014г) заради два много лоши резултата от БХС. Всичко беше наред и вече имам прекрасно, здраво малко момиченце. Тогава имах големи тревоги и си казах забременея ли втори път ще направя директно Пренатест. Изобщо не искам да се занимавам с тая теория на вероятностите БХС. Обаче следящата ме докторка, каза че не се замества БХС от Пренатест. А сътрудника от фирмата твърди обратното. Каква е вашата информация? Също така смятам да направя теста в Берлин, тъй като излиза много по-евтино (400 евро за най-скъпия пакет), има ли друга пътувала за теста, освен една дама, за която четох - отишла в Солун?

# 438
  • Sofia
  • Мнения: 5 933
Пренатеста мисля, че не предлагаше изследване за Спина Бифида. Докато в ранния БХС го има, както и според съотношението на хормоните дали има предразоположение към прееклампсия или преждевременно раждане ли беше (пиша по спомени). Иначе по отношение на Даун,Едуардс и Патау двете се припокриват, като Пренатеста естествено е с по-голяма достоверност.

# 439
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен. Втора бременност ми е. Първият път направих Пренатест (2014г) заради два много лоши резултата от БХС. Всичко беше наред и вече имам прекрасно, здраво малко момиченце. Тогава имах големи тревоги и си казах забременея ли втори път ще направя директно Пренатест. Изобщо не искам да се занимавам с тая теория на вероятностите БХС. Обаче следящата ме докторка, каза че не се замества БХС от Пренатест. А сътрудника от фирмата твърди обратното. Каква е вашата информация? Също така смятам да направя теста в Берлин, тъй като излиза много по-евтино (400 евро за най-скъпия пакет), има ли друга пътувала за теста, освен една дама, за която четох - отишла в Солун?


Здравей,
Аз благодарение на Dzen_mama и коментара и за Солун, пътувах до там края на Август, направих опция 2 на изслвдването / за трите аномалии/ за 440 евро едноплодна бременност, резултата получих за 10-11дни. Разликата в цената е огромна, разликата е, че не получаваш становище на генетик /нямам идея в какво се състои същото/.

# 440
  • Мнения: 20
Много благодаря за коментарите момичета!

# 441
  • Мнения: 32
Привет, дами...Simple Smile
Споделете за много добър специалист по фетална морфология... Предстои ми преглед и ми се иска да запазя от сега час, за да не се окаже, че няма свободни после...
Моята АГ ми препоръча да отида във Фемина...
Здравей,
Аз бих ти препоръчала д-р Чавеева, клиника Щерев. Изключителен специалист, прекрасен човек. Прегледа е 140 лв, защото е с последен модел ехограф. Завършила е специализация в Англия точно по ФМ.
Успех.

# 442
  • Мнения: 121
Здравейте отново, днес ми излезна резултата от Пренатест и е отрицателен. Камък ми падна от сърцето, защото си е притеснително чакането. Казаха ми, че дава 99,9 % категоричност, затова препоръчвам. Разбира се има още много други заболявания, но затова не трябва да психясваме излишно.Само мога да кажа от моят опит за сега( първа бременност), че има лекари, които се възползват от притеснението и вълнението на бъдещите родители, за да правят платени изследвания и прегледи. В Англия( Лондон) не искаха да ми вземат парите за пренатест, защото бяха сигурни, че ще е отрицателен и ми казаха да си купя по- добре нещо за мен, тук в БГ препоръчвам д-р Стратиева като специалист по фетална морфология, защото тя изказа подобно мнение и ми обясни изключително професионално всичко. Но и получих не до там професионално отношение от д-р Панайотова, която ме попита директно дали съм готова да родя дете със синдром ( без да имам висок риск и при нормално развитие на плода)и че ако не съм е добре да направя изследване( амниоцентезата я прави тя). Затова ви съветвам да бъдете внимателни в избора на лекар. Желая успех на всички!

# 443
  • Мнения: X
Много се радвам за хубавия резултат.
А д-р Панайотова обоснова ли се какво точно налага амниоцентеза?

# 444
  • Мнения: 476
Здравейте, бременна съм в 11 г.с. и другата седмица съм на ФМ при проф. Марков. На 37 г. съм с втора бременност и поради възрастта си подозирам, че БХС няма да Ок. Решила съм да правя неинвазивен тест. Исках да питам за Прена в Солун - това, което се споменава за около 400 и нещо евро във форума от други мами на кой пакет от Бг пакетите отговаря, защото имам чувството, че отговаря на пакет 2, а той не на най-пълния. Искам да попитам и кой е генетика в БГ, който дава становище относно резултата от Прена, ако се прави в Бг?

# 445
  • Мнения: 121
Много се радвам за хубавия резултат.
А д-р Панайотова обоснова ли се какво точно налага амниоцентеза?
Да, каза ми че плода няма дуктус венозус и това понякога се съчетава със сърдечен дефект и/или хромозомни аномалии. Преди това съм правила и други видеозони и никой лекар не ми е съобщил нещо притеснително. Направих и консултация с д-р Стратиева( при която направих също ФМ) и тя ми каза, че това с дуктуса трябва да го види ехокардиолог и че те не са такива. Каза, че сърцето изглежда нормално, както и всичко останало. Тя самата не ми е препоръчвала амниоцентеза или други изследвания. Аз не съм лекар и не искам да давам оценки, но просто човешки не усетих чисти намерения от страна на д-р Панайотова. Няколко пъти ме връщаше за преглед, начина по който ми препоръчваше да направя изследвания, да не говоря, че веднъж не вижда дуктус, после го видя и накрая пак го нямаше, но няма да навлизам в подробности. Исках просто да изкажа мнение, защото когато става въпрос за нашето здраве или на нашите близки, сме особено уязвими и наивни.

# 446
  • Мнения: X
Твоето мнение е важно за всички нас.
Ще правиш ли консултация с д-р Маринов, за да огледа още по-добре сърчицето на бебче?

# 447
  • София
  • Мнения: 30 142
.... Искам да попитам и кой е генетика в БГ, който дава становище относно резултата от Прена, ако се прави в Бг?
Обикновено проф. Савов.

# 448
  • Мнения: 121
Твоето мнение е важно за всички нас.
Ще правиш ли консултация с д-р Маринов, за да огледа още по-добре сърчицето на бебче?
Да, ще отида, но в "Щерев" при д-р Наталия Евтимова. Д-р Стратиева я препоръча и още тогава си записах час. Прегледът ще бъде чак на 19.10, защото тогава беше първият свободен час.

# 449
  • Мнения: 158
Твоето мнение е важно за всички нас.
Ще правиш ли консултация с д-р Маринов, за да огледа още по-добре сърчицето на бебче?
Да, ще отида, но в "Щерев" при д-р Наталия Евтимова. Д-р Стратиева я препоръча и още тогава си записах час. Прегледът ще бъде чак на 19.10, защото тогава беше първият свободен час.

Ако позволиш да ти дам съвет. Аз минах по този път с ФЕ, но по други причини. Д-р Евтимова я препоръчват в Щерев, там работи, но аз не останах с добри впечатления от нея и прегледа, който протече. Благодаря на gerda1 тогава за съвета да отида при д-р Маринов, направих го и не съжалявам. Уникален човек, даде ми отговорите на въпросите преди да съм ги задала и много ме успокои. Все пак, мое мнение, успех ти пожелавам, дано всичко е наред  Peace

Общи условия

Активация на акаунт