мами на злояди бебета,помогнете!!!

  • 1 601
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
вече доста се изнервих и затова ви искам мнението!ситуацията е следната:Дари е на 4и 1/2,тежи около 5,300,от 2 седмици и давам плодово пюре!това дете неиска и неиска мляко!!!изяжда по 60 гр и неиска!яде го по 1 и 30 мин!единствено в 6 сутринта я излъгвам докато е сънена и изпива 90-120 гр!давам и нутрилон 1!преди пробвах със милумил и ефекта бе същия!минават 3-4-5 часа и пак толкова иска!дори да е спала 3 часа!!!изнервих се!някаква идея да имате!
извинявам се ,ако е адски объркано,но аз вече самата се побърках!

# 1
  • Ruse
  • Мнения: 390
здравеи ,
ситоацията и при нас е същата да неказвам 4е е и по зле.Мойта мака на 3 месеца беше 4 и 500 а се роди 3 и 300.до кам втория месец и половина ядеше по около 60 грама #Crazy,а после по4на да яде по 80.Почнах да се шашкам и викнах 4астен доктор ,защото мойто педи не му пука за ситоацията.Та доктора й изписа витамини Леатон по 1 1/2 милилитра на ден(тези витамини били за повишаване на апетита).Ефектат след 2 седми4но даване на витамините е нулев smile3514.Та доктора каза да я захраня по-късно за да може да понавакса с килограмите оба4е нешо невиждам да имаме напредък.Ве4е мойта мацка е на 3 месеца и 10 дена и яде 6 пъти по 90 милилитра-смяяяяяяяяяяях ама ко да правя премирявам се и гледам да не се притеснявам.Ако искаш да си поплачем една на друга пиши ми на лични аили на ICQ-то

# 2
  • Мнения: 6 472
Мами, мога само да ви кажа да се въоръжите със спокойствие Hug Аз отгледах едно такова зверче и въпреки всичките ми притеснения и нерви, покрай неяденето, тя си отрасна едно здраво и умно дете (вече е на 7 г). Знам, че запазването на спокойствие е в разрез с инстинктите на майката да си нахрани детето, но по някакъв начин трябва да го преодолеете и да престанете да се тревожите толкова много.  Дъщеря ми ядеше по 30-40 мл мляко на ядене и така до годинка. Пюретата бяха кошмар и в повечето случаи храненето приключваше с драйфане. Понеже имаше съпътстващи алергии, в крайна сметка като поотрасна менюто и се свеждаше до пържени картофи с пържени картофи и пържени картофи Tired На килограми вървеше дребна. После си навакса с рстежа, а сега си наваксва и с храната Mr. Green Не стресиярайте дечурлигата и не превръщайте яденето в цирк. Ако неще неще и толкова. Няма да умрат от глад, повярвайте ми Hug

# 3
  • Мнения: 1 416
Мами, мога само да ви кажа да се въоръжите със спокойствие Hug....... Няма да умрат от глад, повярвайте ми Hug
И аз мога да ви кажа същото като Лулуто... Моята дъщеря е на  година и два месеца. Тя се роди рано и малка, но истината е, че просто е много злояда!  Mr. Green И досега се храним с триста зора, още няма 10 килограма...  Cry Но иначе е най-енергичното, диво и усмихнато дете на момиче на света!!!  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 938
И моята дъщеря е от групата на злоядите. При нея с променлив и краткотраен успех проработи смяната на бибероните - почнах да й давам от по-голям биберон, връчване в ръчичката на нещо лъскаво и по възможност забранено, така че докато се дзвери си изпива млякото неусетно, както и "мъртва хватка" - легнала в ръцете ми, с едната й държа двете ръчички, с другата бибата и през цялото време я люшках  Crazy Понякога песни и телевизия също помагаха. Не, че прояде, още по-малко с удоволствие, но поне някои от триковете помагаха поне веднъж-два пъти дневно да си изпие дозата. С лъжичка и до днес ядем само пред телевизора, с още 2-3 купи и лъжици, в които тя да бърка и кашон с играчки на една ръка разтояние...Млякото също още си пие легнала, а в ръцете й задължително трябва да има нещо  Tired

# 5
  • Мнения: 27 524
Подкрепям мнеието на Лулуто.Моето диване не е злоядо,яде даже много.Но понякога изпада в неколкодневни периоди,когато яде веднъж или два пъти за 24 часа,и то по много малко.Не иска и не иска.И съм си обещала,че няма да го насилвам и така и правя.Като не иска,ок.Колкото иска-толкова.Оставила съм го сам да решава и нямаме никакви проблеми.Наддава,чувства се добре,всичко е ок.Така че мога да те посъветвам да се водиш по детето-колкото и когато иска.То си знае най-добре и наистина няма да се остави да умре от глад. Peace

# 6
  • Мнения: 4 358
.....това дете неиска и неиска мляко!!!.....
Пробвай да сложиш мъчнико захар във водата за млякото. Ако не помогне, момичетата са ти дали добър съвет - спокойствие и чакане  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 131
А иначе детенцето как е - има ли колики, повръща ли, има ли запек (диария)? Борислав не искаше да яде до около 6-ия месец, но едновремено с това повръщаше, имаше силни колики и беше много запечен. Оказа се, че е с алергия към кравето мляко, изписаха ни хипоалергено мляко и положението се нормализира, но не бих те посъветвала да сменяш млякото без да се консултираш с лекар.

# 8
  • Мнения: 418
Лулуто ти е дала добър съвет. А ето нещо и от моя скромен опит.Когато трябваше да преминем към адапте сменихме 3 млека докато оцелим нашето.Другото понеже сме явно претенциозни не искахме силиконов а каучуков биберон (по мек е). И естествено съобразяване на отвора спрямо възрастта. Пробвай някой от тези с 3 позиции на различна и виж дали ще има разлика.Иначе ако принципно е злоядо кълбета напред и назад да правиш файда никаква. Аз си скъсих живота докато го схвана .

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
thrill, бебето ти не е злоядо, спри да го тормозиш и мъчиш, че ще го превърнеш в такова на сила.

Моята Дариа ядеше по 30 гр. първите месеци. Нито за секунда не съм се шашнала, педиатърката ни също. На месец ми е наддавала и по 400 гр. и по 200 гр. нито съм я сравнявала с други бебета нито смятам за толкова важно да изяжда определено количество храна и да качва по килограм всеки месец.

Няма да умре от глад - повярвай ми.

# 10
  • Мнения: 445
Ами какво да ти кажа - ако яде мляко, давай мляко. Ако не иска от тази марка, пробвай друга, но не ги сменяй на всяка цена.
Дано пък скоро влезе в период на глад и хапва повече.

# 11
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми винаги е ядяла много малко. Даже това беше една от причините да спра да кърмя, защото педито реши, че не ми стига кърмата. А като спрях да кърмя и минахме на адапте се оказа, че тя пак толкова яде. И ми проглушиха ушите, че не било възможно едно бебе да яде толкова малко! Ами възможно е. Продължава да е така. Понякога се чудя от какво живее това дете. И всички се чудят де. В момента, на 1 г. и 7м. е 9 кг и половина а не е от ниските: 82 см. Така или иначе детето е здраво и това е най-важното. Може би нашите критерии за хранене не са съвсем точни, не знам. Факт е, че дъщеря ми оцелява.  Laughing Препоръчвам ти да спреш да гледаш количествата, давай на детето колкото иска, мисля, че техните инстинкти са по-добри от нашите.

# 12
  • Мнения: 79
благодаря на всички!  bouquet
поне се успокоих,защо въобще е се занимавам да сравнявам с другите бебета и таблици за хранене newsm78!и аз съм била същия ДЗВЕР!а сега......60 кила Joy #Cussing out hahahaно ,просто много ме бе изнервила и исках от вас съвет!тя/малката дрисла /ще ми се прави на инат Joy!!!сбъркала е !!!!аз съм зодия ОВЕНННННННННН Joy smile3532
БЛАГОДАРЯ ЗА РАЗБИРАНЕТО! smile3501

# 13
  • Мнения: 52
скъпа имах същия проблем и го реших с кисело мляко нещата се промениха от 1 шише к.мляко  и един съвет не насилвай бебчо да яде нещата ще се променят  като започе да яде всичко и без нерви всичко ще се оправи успех.

# 14
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
вече доста се изнервих и затова ви искам мнението!ситуацията е следната:Дари е на 4и 1/2,тежи около 5,300,от 2 седмици и давам плодово пюре!това дете неиска и неиска мляко!!!изяжда по 60 гр и неиска!яде го по 1 и 30 мин!единствено в 6 сутринта я излъгвам докато е сънена и изпива 90-120 гр!давам и нутрилон 1!преди пробвах със милумил и ефекта бе същия!минават 3-4-5 часа и пак толкова иска!дори да е спала 3 часа!!!изнервих се!някаква идея да имате!
извинявам се ,ако е адски объркано,но аз вече самата се побърках!

Не искам да те отчайвам,но при нас ситуацията е такава и до днес.Не иска нищо да яде!Буквално я тъпча,само и само да хапне нещо.Вече нерви не ми останаха!

Общи условия

Активация на акаунт