Халит Ергенч във "Великолепният век" и новите проекти на екипа-тема 79

  • 74 546
  • 717
  •   1
Отговори

Анкета

Кой е любимият ви принц  Simple Smile

Опции:

# 435
  • Мнения: 0
В написаното от мен относно предпочитанието на Хюрем и Михримах , Баязит да е изпратен в провинция Маниса , допуснах грешка - Хюрем е жива , когато па заповед на Сюлейман , Баязит е убит и тя няма да му прости това до края  на живота си.

# 436
  • Мнения: 3 485
В написаното от мен относно предпочитанието на Хюрем и Михримах , Баязит да е изпратен в провинция Маниса , допуснах грешка - Хюрем е жива , когато па заповед на Сюлейман , Баязит е убит и тя няма да му прости това до края  на живота си.
Хюрем султан умира на 15 април 1558г.
Принц Баязид е наказан от баща си Сюлейман на 25 септември 1561г  Peace

# 437
  • Мнения: 0
trendafilka, и в двата романа -на Загребелни и Демет , се разказва точно  обратното на твоята теза. И двамата преди да напишат роаманите си ,са се запознали с много исторически материали .Ровили са се с  години в архивите и аз им вярвам че, колкото и да фантазират,са се постарали да не изопачават историята.

# 438
# 439
  • Мнения: 290
На мен ли ми изглежда или Нурбану никак не беше доволна от халвета, най-вероятно, понеже се събличаше... Дори ми изглеждаше тъжна...  Thinking Thinking Thinking


Тази гадателка много страшна бе направо настръхнах... Shocked Shocked Shocked Shocked


А Хюррем определено изглежда сигурна в себе си... А това определено ми харесва...  smile3521 smile3521 Добре изглеждаше... Ще бъде май най - интригантският сезон...  smile3508 smile3508 smile3508 smile3508 smile3508 smile3508 smile3508 smile3508 smile3508


П.П. Тази жена само една корона ли има... А две забравих, че й бяха сложили още една... да я махат, че прелича на петел с тази...  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 440
  • Мнения: 0
trendafilka, и в двата романа -на Загребелни и Демет , се разказва точно  обратното на твоята теза. И двамата преди да напишат роаманите си ,са се запознали с много исторически материали .Ровили са се с  години в архивите и аз им вярвам че, колкото и да фантазират,са се постарали да не изопачават историята.



Арменският хронист Вардан Багишеци е записал: „В година 1559 синовете на хюнкяра Сюлейман — Селим и Баязид, започнаха помежду си война край Коня. Селим принуди брат си да избяга в Ерзерум, откъдето той отиде при шаха с тримата си синове…“


Това е от Загребални.
 Книгата му е пълна измислица.
Поне за датата на смъртта на Хюррем и принцовете не може да има съмнение. Хюррем- 58г, Баязит- 61г.

# 441
  • София
  • Мнения: 228

 smile3532

Пепи, Пепи, от фрагмана ли се втрещи така или от някои умозаключения?  Joy



# 442
  • Мнения: 3 485
Остана още малко до 18.09.2013...





Лиде,Хасеки ,Пепи ами опитах се да кажа с 2 изречения ,но... Shocked Shocked Shocked

# 443
  • Мнения: 90
Момичета, понеже знам, че следите някакъв руски форум, искам да попитам там правят ли субтитри за епизодите? Идеята ми е, че аз бих се наела да редактирам с текстов редактор, преведените от Невин епизоди и да напасвам на базата на тайминга и кодеците от руските, защото е много трудоемка работата по стария метод на превеждане- с програмата Subtitle workshop

# 444
  • Мнения: 927
С готов тайминг става много по-лесно. Преди много време се беше забавила серията с превода и някой беше пуснал сайт с английски субтитри си спомням, но бяха такива за теглене, не вградени, та така може да се извади тайминга и да се вградят, но не си спомням сайта  Cry ако някой е срещал такова нещо, ще ни е от голяма полза...

# 445
# 446
  • Мнения: 301
Гадателката прилича на индиански шаман! Rolling Eyes

# 447
  • Мнения: 16

 smile3532

Пепи, Пепи, от фрагмана ли се втрещи така или от някои умозаключения?  Joy


Grinning И двете  Лиде, и двете!

# 448
  • Мнения: 0
ПЕПИ, ЛИДЕ ,и аз много пъти съм се втещявала от вашите умозаключения.Това ,че сте" стари пушки" не значи че трябва да се подигравате с тези , които не са от вашата дружина.Но това е въпрос на възпитание и търпимост към чуждото мнение па макар и да е грешно.

# 449
  • Мнения: 16
ПЕПИ, ЛИДЕ ,и аз много пъти съм се втещявала от вашите умозаключения.Това ,че сте" стари пушки" не значи че трябва да се подигравате с тези , които не са от вашата дружина.Но това е въпрос на възпитание и търпимост към чуждото мнение па макар и да е грешно.
  Ако намериш един мой пост( или на Лидка), в който се подигравам с нечие мнение,моля да го постнеш тук! Ако обаче не намериш,държа на публично извинение в темата!!!

Общи условия

Активация на акаунт