Пердета - 9

  • 150 516
  • 829
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 13 187
Бюрото е бяло и пердета в бяло няма да са лош избор. Всичко в стаята е акцент, трябва да се притъпи малко.

# 286
  • Мнения: 39 305
Aз не бих избрала бяло, единствено заради бялото бюро. Лично бих заложила на беж. Отделно тая кафява дограма въобще не ми се връзва с цветовете на стените на стаята. И за компромисно решение бих избрала беж.

# 287
  • Мнения: 11 601
Мисля, че едноцветни, много светло сини пердета от някаква мека материя и дълги до пода, може и да паснат.  Трябва да е  някой цвят от "раето" на тапета, но да не е розово.

# 288
  • Мнения: 1 787
Скрит текст:
Здравейте момичета,
нужна ми е помощ относно какви пердета бихте сложили на този прозорец (по-долу ще прикача снимките).  На самия прозорец по-късо перде с дължина до прозореца примерно повдигнато нагоре в средата или две малки странични перденца, така че да може да влиза светлина, а от страни плътните завеси или пък нещо с щори. . А също така и идейки ако имате за цветовете, тъй като стаята е доста шарена, както ще видите. Принципно мислех тънкото да е едноцветно, а плътното перде да е нещо като преливаща дъга, но не мога да намеря по магазините такова. Ще съм благодарна ако ми дадете съвети и насоки.





Уау, колко шарена стая!  Rolling Eyes

Никакви къси пердета, според мен, подкрепям Макарон за таванен корниз от стена до стена и задължително дълго до пода едноцветно перде от стена до стена. Никакви шарени мебели. Стаята има нужда от сериозна доза БЯЛ цвят за баланс на всички тези ярки тапети.

# 289
  • Мнения: 4 275
На мен ми е интересно как е било взето решението да се сложат толкова шарени тапети, че и комбинирани с не по-мако шарен фототапет.

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Здравейте,
Влюбих се в тази щора http://m.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Blinds/liselott-62017/50358761/
Но прозорецът ни е с широчина 171см от рамка до рамка, а Икеа предлагат широчина или 160см, или 200см. В Икеа при шиваческите им услуги  не предлагат коригиране. Дали мога нещо да направя?
Благодаря!

# 291
  • Мнения: 5 462
Без да се сърди собственичката на стаята , но мен лично ще ме хване нервата от толкоз цвят .
Аз също съм за бели гладък десен пердета /без никакви орнаменти по тях /.Стаята в този си вид е потресаващо направено.Едно с едно няма нещо с което да си ходи.Нерде кафявата дограма , нерде тези вертикално /като надрано от котки / шарено тапетче.Наистина се чудя как има хора , които не ги дразни тази смесица от десени и цветове , раета /постените с толкова много цветове , пода и той с шарен мотив така да се каже.
Детето ще пощръклее в такава стая според мен , тези цветове няма да го успокоят , ами напротив .
Наистина е въпрос на вкус , но мен лично такава стая ме ужасява .Сори .Веднага бих съдрала тези тапети .Бих боядисала стените в нещо едно цветно или поне да не е на тези огромни раета.

# 292
  • Мнения: 1 483
Детето е писнало, че иска розова стая и те са си казали - какво пък, нейна си е стаята, ние няма да я гледаме по цял ден Grinning и така.

# 293
  • Мнения: 1 787
Здравейте,
Влюбих се в тази щора http://m.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Blinds/liselott-62017/50358761/
Но прозорецът ни е с широчина 171см от рамка до рамка, а Икеа предлагат широчина или 160см, или 200см. В Икеа при шиваческите им услуги  не предлагат коригиране. Дали мога нещо да направя?
Благодаря!

Beauty., не мисля, че може да се коригира размера на готова щора. Единственото, което можеш да направиш, е да потърсиш такъв плат (ако има) и да дадеш да ти изработят щори по мярка някъде.

Коригирам се  - не легло, шкафчета били това. Simple Smile Нищо лошо в розовото, но тук има още едни поне 20-тина цвята покрай него.

# 294
  • Мнения: 5 234
Наистина доста шарено. Дълго перде е задължително, за да се поскрие кафявата дограма. Бледо жълто или бежово според мен.
Притесних се, че и у нас е доста цветно, ще взема да снимам да кажете дали е дразнещо, погледнато отсрани.

# 295
  • Мнения: 39 305
И аз си поддържам мнението за беж! Твърдо!

# 296
  • Мнения: 6 288
Здравейте,
Влюбих се в тази щора http://m.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Blinds/liselott-62017/50358761/
Но прозорецът ни е с широчина 171см от рамка до рамка, а Икеа предлагат широчина или 160см, или 200см. В Икеа при шиваческите им услуги  не предлагат коригиране. Дали мога нещо да направя?
Благодаря!
В много чуждестранни форуми съм чела, че щорите се режат по размера, т.е. взимате 200 см.
Шивач бе трябва, плата се реже, никъде няма шев.

# 297
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
Взимали сме от Jysk такъв тип щора. Платът се реже внимателно на ширина, за да стане равен разрезът. Горе механизмът се разглобява и металната част /това, което е като тръба, на която се навива щората/ се реже с флекс. Всичко се сглобява отново и щората е готова.

# 298
  • Мнения: 5 013
Здравейте,
Влюбих се в тази щора http://m.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Blinds/liselott-62017/50358761/
Но прозорецът ни е с широчина 171см от рамка до рамка, а Икеа предлагат широчина или 160см, или 200см. В Икеа при шиваческите им услуги  не предлагат коригиране. Дали мога нещо да направя?
Благодаря!
В много чуждестранни форуми съм чела, че щорите се режат по размера, т.е. взимате 200 см.
Шивач бе трябва, плата се реже, никъде няма шев.

А знаеш ли дали може да се скъси по дължина? Много се чудех дали да не взема такива за квартирата, на ширина пасват перфектно, но над прозорците има скос и съответно ни трябват по-къси щори.  Thinking

И има ли как да се монтират на самото крило на прозореца?

# 299
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
Щората е роло, като я навиеш, става по-къса. Защо ти е да я режеш на дължина?
Отново ще дам за пример Jysk - техните имат куки, с които се закачва на крилото на прозореца. Ако няма отваряемо крило, тогава на стената или тавана с показания на снимката механизъм.

Общи условия

Активация на акаунт