Пердета - 9

  • 150 450
  • 829
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 12 006
Питай по-скоро в тази тема: http://www.bg-mamma.com/?topic=950815 Със сигурност ще се намери някой, който да знае  Hug
Мерси  Hug bouquet

# 346
  • Мнения: 39 238
Да му се намира на някой излишен перделък от Икеа. Трябва ми 1.5 метра, а доставката бая се бави?

# 347
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет!
... търся готови пердета с ширит не по-дълги от 150-160см.
Широчина около 2м.(може и под 2м)

Моля, някой да е срещал из софийско?
Иска ми се да са готови.

Благодаря Ви  bouquet

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 16:38 от Шани

# 348
  • Бургас
  • Мнения: 211
Първата снимка е в зелената гама, второто е сиво. Ето тези 1 и 2, като сивото е една идея по-светло.


Много ми харесва средния цвят от тази снимка. Как се води и от къде са взети тези цветове?

# 349
  • Мнения: 1 354
Да, прекрасни цветове Simple Smile
 Ако може във всяка стая по 1-2 такива.

Средният ми прлича на мента, минт

# 350
  • Мнения: 855
IllЗдравейте, поздравления за темата. Доста важни неща и правила, за които не знаех..никога не ми се е налагало да избирам пердета до сега. Винаги е имало в апартаментите в които сме живели. И са ми харесвали. Но...сега обзавеждаме ново жилище и всичко е от А до Я Simple Smile И моля за помощ..бих искала малко насока за цвета. Не мога да си го представя.. нещо ми куца въображението Sad Става въпрос за спалнята. Северно изложение, размерите и са 277см на 520см, като стената с прозореца и вратата към терасата е 277см. В дъното ще е гардероба, а спалнята ще е близо до прозореца, успоредно на него (ако това има значение). Стаята е бледо лилава. Обзавеждането е бяло+дъб. Паркета е същия като цвета на спалнята като н8анс, може би един тон по-светъл. Ще сложа снимка, на която се вижда цветът на стените и обзавеждането. Дограмата е бяла. Височината е 260см... Ами мисля, че всичко написах.. Това, което мисля че знам от изчетеното е, че пердетата ще е добре да са от тавана и тъй като стената е късата в сравнение с другата, ще е добре да са от край до край. Терасата няма да ползвам, поне докато не я остъкля. Така че ще отварям само за проветряване и евентуално да я почистя, което няма да е всеки ден. Така че няма да ми пречат и няма да ги дърпам постоянно. Искам тънко перде, за да влиза светлина през деня, тъй като е северна. И плътно, за вечер да не се вижда Simple Smile В началото започнах да гледам тънките пердета в лилавата гама, но после се замислих, че не е нужно всичко да е лилаво. и По-добре да е бяло или светло бежаво, за да влиза светлината през деня, от там пък какви да са плътните...лилави или някакъв цвят да вкарам? Не мога да се представя нищо. И снимки гледах...ама пак съм в чуденка Simple Smile И така ако може и до вас да се допитам Simple Smile
http://prikachi.com/images.php?images/639/9271639A.jpg
Извинете ме за дългия пост...май прекалих Flushed

# 351
  • Мнения: 22 786
Бих заложила на светли пердета, като цвета на бялото на мебелите.Бели тънки плюс бели плътни(може да се подплатят,ако материята е пропусклива), като бих вкарала като цвят в пердетата единствено сиво в гамата на сиво-лилавото.Но най-много би ми допаднало изчистени бели дебели завеси у ако има фигурални мотиви отнове бели, има много красиви.

# 352
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
И аз бих заложила на бяло или кремаво, шампанско, нещо такова. Може да има фигури по тях, но в същия цвят. В краен случай може светло сиво изчистено за дебелите пердета и бяло изчистено за тънките. Виждала съм такава комбинация, седи много стилно. Стените са достатъчно цветни. Като акцент можеш да ползваш възглавнички и други аксесоари в тъмно лилаво /абажури на нощни лампи примерно/.

# 353
  • sofia
  • Мнения: 409
Какъв съвет за цвят на плътни  пердета бихте дали за следната детско/юношеска стая ? Цвета на ламината е сив ,мебелите бял бор +трюфел и стените са светли . Мисля тънките пердета да са прозрачно бяли , а  с плътните да вкарам малко цветове ...но дилемата е какви ...  Стаято ще се дели от момче и момиче така ,че трябво да не се залита нито в типично момическо нито момчешко така,че да няма сърдити . Забравих да пиша ,че стаята  е западна и много много слънчева /през лятото е като сауна от обяд докато залезе пряко напичане/



# 354
  • Мнения: 39 238
Зелено, сиво....

# 355
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Кремаво или мръсно бяло. Със същият цвят стени и изложение сме. Светли мебели и ламинат, стои много нежно и приятно.

# 356
  • sofia
  • Мнения: 409
Кремаво или мръсно бяло. Със същият цвят стени и изложение сме. Светли мебели и ламинат, стои много нежно и приятно.


О да и аз така мисля макар ,че не всеки харесва тази комбинация ☺. На мъжа ми и до момента му е трудно да възприеме стаята с
нещо различно от нюансите на кафявото 😁.

# 357
  • София
  • Мнения: 2 298
vili80bg, ако искаш да вкараш свят, зелено или оранжево от неутралните, да не е искрящо, а по-пастелно. Кремаво, шампанско, сиво, също ще е добре, но то ще се слива с някой от другите елементи, няма да е цветен акцент.
Ние сега преобзавеждахме детската в юношеска за 13 годишна девойка. По нейно упорито настояване стените са сиви, добре, че избра по-светъл тон. Купихме бели мебели, подът е естествен паркет върху който сложихме преливащ бяло-светло сиво-тъмно сиво килим. Категорична беше против всякакви цветни акценти. Тънкото перде е бяло, за плътните си избра сиво по-тъмно от стените, от него ще е и покривката за леглото, но още не са ушити, като станат ще показвам.
Борих се против тази монотонност да вкараме някъде цвят, но безуспешно, предадох се, в крайна сметка това е нейната стая и е важно тя да се чувства добре в нея ...

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 19:31 от nati_nat

# 358
  • sofia
  • Мнения: 409
vili80bg, ако искаш да вкараш свят, зелено или оранжево от неутралните, да не е искрящо, а по-пастелно. Кремаво, шампанско, сиво, също ще е добре, но то ще се слива с някой от другите елементи, няма да е цветен акцент.
Ние сега преобзавеждахме детската в юношеска за 13 годишна девойка. По нейно упорито настояване стените са сиви, добре, че избра по-светъл тон. Купихме бели мебели, подът е естествен паркет върху който сложихме преливащ бяло-светло сиво-тъмно сиво килим. Категорична беше против всякакви цветни акценти. Тънкото перде е бяло, за плътните си избра сиво по-тъмно от стените, от него ще е и покривката за леглото, но още не са ушити, като станат ще показвам.
Борих се против тази монотонност да вкараме някъде цвят, но безуспешно, предадох се, в крайна сметка това е нейната стая и е важно тя да се чувства добре в нея ...


Ще чакам да завършите и да показваш ☺ . Със сигурност ще стане супер . Както се казва важното е на дъщеря ти да и харесва и да си я ползва със здраве 👍.

# 359
  • Мнения: 101
Здравейте Simple Smile

Ще ми препоръчате ли хубави магазини за пердета, щори, корнизи в София?

Харесах тези щори, но бяха безбожно скъпи. предполагам, че в България ще са по- евтини.


Кухненските шкафове и дограма са в цвят златен дъб. Наумила съм.си, че искам щори в зелено. Мислите ли,че зеления цвят се връзва добре? 

Общи условия

Активация на акаунт