Пердета - 9

  • 150 520
  • 829
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 39 305
Не разбрах. Не ти харесва как виси пердето ли? Ако е така се купува друг вид перделък, който се зашива малко по- ниско. Така от горе има достатъчно плат, който да прикрива корниза и грозния набор се избягва.

# 376
  • София
  • Мнения: 9 918
Не разбрах. Не ти харесва как виси пердето ли? Ако е така се купува друг вид перделък, който се зашива малко по- ниско. Така от горе има достатъчно плат, който да прикрива корниза и грозния набор се избягва.
Друг плат ? ooooh! Как ще изглежда, май се сещам. Да, искам да не увисва и да прозира светлина.

# 377
  • Мнения: 1 483
Ще си наредиш кукичките нагъсто, ако искаш даже на долния ред от перделъка, така отгоре ще остава малко плат, който да скрие кукичките и няма да свети.
Обикновено магазините за пердета си предлагат и ушиване, от теб се иска само да избереш плат и да кажеш размери.

# 378
  • София
  • Мнения: 9 918
Ще си наредиш кукичките нагъсто, ако искаш даже на долния ред от перделъка, така отгоре ще остава малко плат, който да скрие кукичките и няма да свети.
Обикновено магазините за пердета си предлагат и ушиване, от теб се иска само да избереш плат и да кажеш размери.
Е, то колко гъсто - така няма да може да се съберат на под 42см (толкова ми е стената в страни) като се дръпнат настрани (и плата е дебел). Явно ще трябва да е с минимални резерви по ширина.

# 379
  • София
  • Мнения: 12 006
Ще си наредиш кукичките нагъсто, ако искаш даже на долния ред от перделъка, така отгоре ще остава малко плат, който да скрие кукичките и няма да свети.
Обикновено магазините за пердета си предлагат и ушиване, от теб се иска само да избереш плат и да кажеш размери.
Е, то колко гъсто - така няма да може да се съберат на под 42см (толкова ми е стената в страни) като се дръпнат настрани (и плата е дебел). Явно ще трябва да е с минимални резерви по ширина.
Слага се перделик има 6 и 8см. - в зависимост от това какво искаш да постигнеш визулано, има разлини видове рибя кост, такива също. Отзад пердето изглежда така с него, а отпред така и не виси, както ти си показал.

# 380
  • Мнения: 39 305
Мен, пък ме дразни как изглежда отпред на снимката с шарените пердета. Не виждам причина да се вижда корниза. За това ползвам такива перделъци, но казвам да ми ги зашият на разстояние 1-2 см. от началото на пердето.
Скрит текст:

# 381
  • София
  • Мнения: 12 006
То и до ръба на пердето да се зашие перделика не е проблем - кукичките се закачат на долния ред.

# 382
  • Мнения: 39 305
Виждат се, ако решиш да го прибереш на страни. И аз винаги ползвам долния ред.

# 383
  • София
  • Мнения: 12 006
Няма как да се видят ако перделика е дръпнат в края - реално пердето завършва навътре от набора на перделика и скрива всичко.

# 384
  • Мнения: 2 070
Имам нужда от съвет:
Какъв цвят да са пердета, както и каква дължина? Лесно ми е да сложа бели, но ми се по-различни.
Мебелите също не са ясни, може би нещо бежово-кафяво ще бъде.
Нямам дълги до пода пердета, заради радиаторите, а сега ми се иска да си сложа такива. Радиаторът ще бъде само под малкия прозорец.
Цветът на стените е нещо като капучино, но по-розовеещо/лилавеещо.
Скрит текст:




# 385
  • София
  • Мнения: 12 006
Имам нужда от съвет:
Какъв цвят да са пердета, както и каква дължина? Лесно ми е да сложа бели, но ми се по-различни.
Мебелите също не са ясни, може би нещо бежово-кафяво ще бъде.
Нямам дълги до пода пердета, заради радиаторите, а сега ми се иска да си сложа такива. Радиаторът ще бъде само под малкия прозорец.
Цветът на стените е нещо като капучино, но по-розовеещо/лилавеещо.
Скрит текст:




Такова - Бордо?

# 386
  • Мнения: 1 483
Ще си наредиш кукичките нагъсто, ако искаш даже на долния ред от перделъка, така отгоре ще остава малко плат, който да скрие кукичките и няма да свети.
Обикновено магазините за пердета си предлагат и ушиване, от теб се иска само да избереш плат и да кажеш размери.
Е, то колко гъсто - така няма да може да се съберат на под 42см (толкова ми е стената в страни) като се дръпнат настрани (и плата е дебел). Явно ще трябва да е с минимални резерви по ширина.
При мен 3.50м плътен плат (в разгънат вид) заемат около 40см в напълно прибран вид. Слагала съм кукичките през 4-5см, а перделъка е рибя кост. Според мене няма да имаш проблеми, стига да си избереш по-гъвкав плат.

# 387
  • София
  • Мнения: 9 918
Искам да си сменя пердетата с тъмни - блекаут (95-99%), т.е. максимално затъмнение, защото често се будя при развиделяване.
Бяхте писали за този магазин, по спомен се намираше тук?
Скрит текст:
Няма такъв магазин там  ooooh! Други идеи?

ПП: Това ми е кичозно: Crazy
Мен, пък ме дразни как изглежда отпред на снимката с шарените пердета. Не виждам причина да се вижда корниза. За това ползвам такива перделъци, но казвам да ми ги зашият на разстояние 1-2 см. от началото на пердето.
Скрит текст:

# 388
  • Мнения: 1 483
Разходи се по Екзарх Йосиф, Пиротска и Христо Ботев, има много магазини за пердета. Преките наоколо също огледай... Също и Какаду на Сливница.

# 389
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
Аз поръчвах пердета за 3 стаи - едното за релса, едно за корниз с кукички и последното за корниз, но с улей. Най-удобно ми е това с улей - слага се за 2 мин.

Общи условия

Активация на акаунт