Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 септ. 2013, 22:17 ч.

Детски офталмолог в София

• 8 643
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте! Пускам нова тема за детски офталмолози в София, тъй като в старата такава отдавна не е писано.
Много ще ми бъдат полезни (а и не само на мен) мнения за детски очен лекар, от който наистина сте доволни.
Освен това ме интересува и мнение за д-р Галина Димитрова от Александровска болница. Къде точно  преглежда? На задния вход за линейките има една къщичка, на която пише детски очен кабинет. Там ли преглежда д-р Димитрова или някъде другаде? Работи ли със здравна каса?
Благодаря предварително за отзовалите се   bouquet

# 1
Никой ли няма мнение за детски очен лекар в София  Thinking

# 2
  • София, Лагера
И аз се интересувам  Thinking

# 3
Здравей!

Моето мнение е, че д-р Галина Димитрова е от най-добрите детски офталмолози. Да, преглежда точно там, но когато аз бях на стаж в Александровска записванията бяха за 2 месеца напред- по здравна каса. Това беше тази пролет. На частно не знам къде работи. Зависи и за какъв проблем става дума - тя е много добър хирург също така, но ако става дума за някакъв диоптър или просто профилактичен преглед, не мисля, че има смисъл да се търси толкова зает специалист. Тоест зависи за какво се касае.
Друг добър детски офталмолог е Д-р Лиляна Димитрова от Токуда. Не я познавам лично, но от колеги съм чувала отлични неща за нея.
Мисля, че и д-р Оскар е добър специалист, макар и с по-малко опит.
Пак казвам зависи за какво. За по-сложни състояния и проблеми, хирургични интервенции и т.н. - Г. Димитрова, Л. Димитрова.
За преглед - Оскар е страхотен.

# 4
zvezdi4kata26, много ти благодаря, че се включи  Hug Сигурна съм, че информацията, която даваш ще бъде полезна за много майки.
Всъщност аз позвъних за час при д-р Галина Димитрова, но ми предложиха час по здравна каса за месец март другата година  Shocked това са 6 месеца напред...
Понеже при дъщеря ми проблема не е много сериозен, а и търсех специалист за второ мнение, затова по препоръка на педиатъра ни днес посетихме д-р София Якимова. Преглежда в поликлиника Младост в Младост 1. Е, такъв обстоен преглед досега не бях виждала. Лекарката беше много мила с детето, предразположи я идеално, гледа я на 4 апарата, измери очното налягане, обясни ни много подробно и на разбираем език какво е положението. Изобщо, много съм доволна  Peace Препоръчвам я!

# 5
Много се радвам, че сте доволни. Наистина посочените имена са най-добрите и са за по-сериозните състояния при децата. Щом прегледа е обстоен и сте доволни това е най-важното.
Хубаво е и педиатрите да се сещат за профилактичните прегледи при децата- очни, стоматолози, ортопеди за по-малките...

# 6
Здравейте, днес имах удоволствието да посетя Очна болница и клиника "Академик Пашев" в София за преглед на 6-годишния ми син. Искам да споделя колко доволна съм от прегледа с вас и ако имате нужда - не се колебайте да отидете там.
1. Отидох с направление от личен лекар, без да имаме някакви спешни оплаквания - мислех, че детето има лек страбизъм и диоптър, за това реших да посетя детски офталмолог.
2. Първо започнах да звъня на "светилата" - д-р Димитрова, Токуда, проф. Дъбов - отговорите бяха - 30.06, 16.06.,най-рано можем юли месец.Тези отговори получавах, когато питах кога най-рано може с направление  Sick Срамота е да омаловажаваш нуждите на хората, ако са с направление. Но ако ми се даваха 100-200лв за преглед нямаше да има проблем - щяха да ни приемат със скорост 200км/ч.
3. Обадих се в Очна болница и клиника "Академик Пашев" и помолих за час за същия ден - казаха няма проблем заповядайте - и след 2 часа търсене на час по телефона, чак не повярвах какво чух.
4. Посещавам клиниката за пръв път, не познавам никого - нито някой, който е ходил, нито работещ там, но ме посрещнаха учтиво и усмихнато.
5. Болницата разполага със стационар, извършва ежедневни операции, беше пълно с хора, но въпреки това, д-р Налджиева при която имахме час, ни прие с усмивка и отдели точно 2 часа за преглед на сина ми - измериха зрението 3 пъти с апарат, разшириха зениците, стандартните процедури с картинките бяха повторени многократно - за да е сигурна, че сина ми (дете е все пак) е точен в думите си. Откриха обратен астигматизъм, за който д-рката ни заведе за още едно мнение и при Академик Пашева - обърнаха ни огромно внимание и там. Консултираха ни, обясниха симптомите от какво са, уредихме си следващ час и така отново с усмивка си отидохме.
Не се колебайте , зная че не сме имали сериозен проблем (и слава Богу), но посещението в тази клиника бе удоволствие и е достъпно за всеки - независимо от възрастта и болката.

# 7
Здравейте мили мами. Аз също издирвам добър очен детски специалист, който има опит с бебета. Става въпрос за моето бебче, което на 4 месеца и вс. месец е с възпаление на очите, секрети, залепват и т. н. Педиатъра само ни сменя капките, но искам да я види офтамолог и да оточни какво е. Дайте съвет, мнения, кординати... С направление съм

# 8
Някак името на д-р Невяна Велева беше подценено заради клиниката, в която преглежда, а ми се ще и аз да кажа няколко добри думи за нея като лекар.
Миналото лято в окото на дъщеря ми (тогава беше на 2г. и половина) от люлка и попаднаха 2 стружки в окото. Отне ни два дни да се усетим, че нещо сериозно се случва. Дъщеря ми си търкаше окото, сълзеше и, после отминаваше, докато накрая започна силно да я боли и се оказахме в съботен ден в спешния кабинет в Исул. От там ни изпратиха в Александровска, където на смяна беше д-р Велева. Нищо не знаехме за нея, но бързо успя да спечели доверието ни. Наложи се да направи 2 операции с пълна упойка на дъщеря ми и въпреки че преживяването беше много травмиращо за детето ми и за мен, д-р Велева не само че си свърши работата добре, но цялостното и отношение беше безупречно! Наистина заслужава добра дума!

# 9
zvezdi4kata26, много ти благодаря, че се включи  Hug Сигурна съм, че информацията, която даваш ще бъде полезна за много майки.
Всъщност аз позвъних за час при д-р Галина Димитрова, но ми предложиха час по здравна каса за месец март другата година  Shocked това са 6 месеца напред...
Понеже при дъщеря ми проблема не е много сериозен, а и търсех специалист за второ мнение, затова по препоръка на педиатъра ни днес посетихме д-р София Якимова. Преглежда в поликлиника Младост в Младост 1. Е, такъв обстоен преглед досега не бях виждала. Лекарката беше много мила с детето, предразположи я идеално, гледа я на 4 апарата, измери очното налягане, обясни ни много подробно и на разбираем език какво е положението. Изобщо, много съм доволна  Peace Препоръчвам я!

Напълно се съгласявам с това мнение за д-р София Якимова. И на мен никога до сега не ми бяха правили такъв внимателен и обстоен преглед. Всичко ми беше обяснено и нямаше онази припряност, с която претупват прегледа на други места. Препоръчвам я горещо!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт