БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-29

  • 19 939
  • 766
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 194
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.

Предишната тема: БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-28

И въпреки тази тема, и все пак.... Много по-добре е да задавате въпросите си в отделни теми. Целта на темата "БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ" в никакъв случай не е всички въпроси да бъдат задавани тук. Много често в предишните теми едни и същи въпроси се задаваха през няколко страници. Никой не се връща назад и не чете. Не всеки, който може да даде мнение, отговаря на въпросите, защото са много разпилени. В същото време, в "бързите" теми има много ценни отговори, които, обаче, са потънали нейде из 50-те страници на 25-те предишни теми и е почти невъзможно да бъдат намерени и прочетени.
Приемете го и като препоръка, и като молба - задавайте въпросите си в отделни теми. Там информацията ще бъде по-подредена, събрана на едно място. Когато някой търси отговори, много по-лесно ще ги намира и с търсачката.

# 1
  • Мнения: 1 496
Мерси за темата   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 622
Благодаря за темата.
Относно домашно приготвянето на каши-какви овесени ядки трябва да се вземат-фини или нормални и относно елдата колко време трябва да се вари?
Относно царевичната каша-от царевично брашно ли се прави или има нещо специфично и пак-колко време се вари?
Какво друго мога да предложа на 8 месечно бебе като домашна каша?

# 3
  • Мнения: 5 173
Местя си въпроса:
Хайде и аз да задам въпрос за млечните и жълтъка.
Моята дъщеря беше изкл. кърмено бебе 6м и 14д, когато захраних с картоф. Последваха всички сезонни плодове и зеленчуци за съответните месеци и оризова каша на Тьопфер.
Когато беше на 8м без малко започнах да предлагам глутен. Започнах с овес - 9 или 10 дена, след това ръж. На 2 ден от ръжта имаше слуз и по съвети тук го спрях. ЛЛ каза да изчакаме още месец, т. е. общо 2 месеца ще станат преди да предложа отново.
Въвела съм заешко и пилешко от месата.
Сега се чудя с какво да продължа. Когато беше на 6м имаше съмнения за АБКМ, защото имаше слуз и кръв в акото, заедно със ситен обрив. Бях на мн строга диета, постепенно се захраних с млечни, сега ям всичко и няма проблеми, затова си мисля, че може да е било нещо временно. Честно казано, ме е страх да предложа млечни, но май е време Thinking.
Или пък жълтък? Имаме си кокошки, отглеждани в голям двор, т. е. би трябвало да са щастливи и яйцата са с доказан произход. Вече не е толкова топло и опасността от салмонела не ме притеснява.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Може да съм питала вече, извинявам се ако се повтарям, но наистина се чудя какво да правя:

Дъщеря ми е на 4мес и 17 дни. Само на кърма е в момента. От 20 август някъде не иска да яде през деня - нито от гърдите, нито от шише, нито кърма, нито АМ. Яде само много, много сънена през деня или през нощта. Иначе е усмихната и жизнена, защо прави така никой не може да ми отговори.
Според нейната лекарка е добре да я захраня към средата-края на 5-ти мес, защото по това време се оформяли вкусовите рецептори и после нямало да иска друго освен кърма и все щяла да търси вкуса на кърмата... Аз мислех да я захранвам на 6 навършени месеца.
Ако някой има добре обосновано мнение по въпроса или личен опит в подобна ситуация, моля нека сподели.
С това неядене в момента според лекарката може да се наложи да я захраня още по-рано, което на мен не ми се нрави никак като идея...
Мислех да започна със зеленчукови пюрета, но ако продължава да не яде и да не качва май каша ще е по-добър вариант...

Ще съм благодарна на всякакви мнения по въпроса!   bouquet

# 5
  • Мнения: 520
Мерси за темата.  bouquet

# 6
  • Мнения: X
Може да съм питала вече, извинявам се ако се повтарям, но наистина се чудя какво да правя:

Дъщеря ми е на 4мес и 17 дни. Само на кърма е в момента. От 20 август някъде не иска да яде през деня - нито от гърдите, нито от шише, нито кърма, нито АМ. Яде само много, много сънена през деня или през нощта. Иначе е усмихната и жизнена, защо прави така никой не може да ми отговори.
Според нейната лекарка е добре да я захраня към средата-края на 5-ти мес, защото по това време се оформяли вкусовите рецептори и после нямало да иска друго освен кърма и все щяла да търси вкуса на кърмата... Аз мислех да я захранвам на 6 навършени месеца.
Ако някой има добре обосновано мнение по въпроса или личен опит в подобна ситуация, моля нека сподели.
С това неядене в момента според лекарката може да се наложи да я захраня още по-рано, което на мен не ми се нрави никак като идея...
Мислех да започна със зеленчукови пюрета, но ако продължава да не яде и да не качва май каша ще е по-добър вариант...

Ще съм благодарна на всякакви мнения по въпроса!   bouquet




Има такива моменти. Моята дъщеря натри месца и половина също отказа. Тя тогава отказа да суче. Месец и половина сецедях всеки ден по пет пъти... Когато Отказваше съм я хранила със лъжица или спринцовка. Но това е решение взето от паника.
Ако тогава бях на този акъл щях да я оставя да огладнее и сама да си поиска

# 7
  • Мнения: 747
Мон, от вторият месец на сина ми бяхме в подобно положение. Бих ти казала първо да се успокоиш, няма нищо притеснително и страшно в това. Просто дебни, когато е сънена или кърми легнала докато спи. Щом е усмихната и жизнена какво повече ти трябва. Детенцето ти си знае нуждите, едно здраво и жизнено дете ще си иска манджата, когато е гладно и няма да си мълчи, а ще вдигне комшиите и от другия квартал. Знам през какво преминаваш, при нас беше един постоянен плач и нервност, на ръце и се опитвах да предложиш гърда, коятот ой отхвърля/все още си е нервен и мнооого капризен, но не е от глад, а защото си му е такова характерчето  Heart Eyes/ Това е период, ще отшуми  Hug кърми в тиха, притъмнена и усамотена обстановка, да няма дразнители. В момента бебенцето става все по-социално и не иска да губи време в безинтересно кърмене.
Доводите на педиатъра....просто не искам да ги коментирам  Stop ами то всички кърмени деца и захранени на 6 месеца ще трябва да отказват другите вкусове  hahaha Вкуса на кърмата също се променя в зависимост менюто на майката, а може да има и солен привкус преди МЦ.
Не се отказвай да кърмиш и не захранвай още, все пак имуноглобулин А се образува след навършване на 5 месеца, а и дечко няма нужда от твърда храна.
И още - момичета, мит е, че се пълнее повече от кашите, моля ви! Кашата /оризовата/ се дава като първа храна, защото е най-щадяша бебешкото недоразвито коремче

# 8
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
Местя си въпроса:

Въвела съм заешко и пилешко от месата.
Сега се чудя с какво да продължа.
Пуешко или агнешко месо.

# 9
  • на земята
  • Мнения: 4 091
Местя си въпроса:

Въвела съм заешко и пилешко от месата.
Сега се чудя с какво да продължа.
Пуешко или агнешко месо.
аз дадох в този ред по схема на гастрото  Заешко,пуешко,пиле,телешко..))) сега предстои агнешко и свинското,но не ги бързам..)))рибата е по важна от тях..))). Мерси за новата темичка  bouquet

# 10
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
лаленце,даже и със свинското бих поизчакала още на вашата възраст  Wink

# 11
  • Мнения: 5 173
Значи, да не бързам с млечните, така ли?
Аз пилешкото го въведох преди 4-5 дена. А рибата кога?

# 12
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
Шушулче,аз въведох риба в 10м.
Първо с купешко пюре,после и в къщи приготвях.
В ДК нещо не и допадаше... Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 5 173
Значи, за 9 месец да въвеждам домат и карфиол (че още не съм, не знам и кога тр де) и после да въртя въведените до 10м, когато ще предложа риба. Ами жълтъка?
Моята дама никога не е опитвала пюре, камоли купешко Sick.

# 14
  • Мнения: 81
Мон ,  моята дъщеря беше по абсолютно същия начин. И постоянно всички ми натякваха да я насилвам едва ли не с адаптираното , нямало как да не го заиска.. нямала съм кърма и затова така правила , майка ми даже викаше,че вече й било омръзнало млякото и искала друг вкус и затова така правила...
Не мога да кажа,че бързо отмина този период, дори все още имаме такива дни. Иначе не мога да кажа и че е злояда, защото не го прави винаги. Та на мен лекарката ми каза по същия начин да захраня към 4-тия месец и то с бананова каша,за да й харесало и да искала да яде. И при нас беше проблем и наддаването. Но аз четох из форума и на други места и разбрах,че при кърмените бебета често се получава така. В крайна сметка не послушах лекарката. Не съжалявам Wink
А относно това за вкусовите качества, не го бях чувала, но все пак тук доста голям процент майки са захранили след 6-тия месец и доколкото знам няма такива проблеми  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт