време ни е да сменим Фризовома, но с какво???

  • 3 781
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 144
Мами, помагайте.
Моята Вики вече върви към навършване на шестия месец. До сега бяхме на Фризовом, тъй като имахме рефлукс силен и повръщахме след всяко хранене. Както и да е, с помощта на Фризовом-а и едни прахчета се оправихме, пък и вече пораснахме  Laughing Та дойде време да сменим храната. Обаче се чудя с какво. Тати естествено беше сбъркал веднъж и беше ни купил Фризолак, и така и така го имаме, от две седмици спряхме прахчетата против повръщане, а от 4-5 дни смесвам Фризовом-а с Фризолак-а и така започнахме да хапваме не толкова гъсто млекце. Вики не го повръща newsm44 слава Богу. Което си е прогрес. Че като се сетя какво беше #Crazy
И така, отплеснах се, въпросът ми е: с какво да продължим по-нататък? Не искам с Фризолак. Дайте съвет. Четох че от Омнео акат бебетата зелено.
Препоръчайте ми хубаво мляко за след 6 месеца. Без значение цената. Ние и без това купувахме Фризовома за 9 - 9,50 лева, така че....
Приемам  изпитани марки от вас.
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 5 577
АМи моя син ядеше НАН-2.

Доволна съм.  Peace

# 2
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Хип 2 е мляко,което също е гъсто и много вкусно-бебетата го харесват,но от моя опит мога да ти кажа,че всички майки ще си напишат марките мляко,които харесват на техните деца,а твоето бебче си има индивидуален вкус.Ако детето  е било с проблем Омнео2 е добър вариант.А педиатъра ви какво смята?

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
elegance_av, би ли ми казала, какво прахче пиехте за рефлукса  Praynig

А по темата ние от раждането сме на НАН 1, после НАН 2 и след годинката Нестле Джуниър, нямам никакви оплаквания от тази марка

# 4
  • Мнения: 120
Ние също бяхме на Фризовом и след това продължихме с Фризо 2.

# 5
  • Мнения: 7 640
а защо не искаш Фризолак newsm78

# 6
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
и ние бяхме с фризовм и след като навърши 6 месеца минахме на фризо 2.

# 7
  • Мнения: 445
И ние след 6 месец преминахме на Фризо 2.  Поради какви съображения не искаш да даваш от него? Той е на същата фирма и най-подходящ според мен в твоя случай.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 672
Ние сме на 2:1 Фризолак и Фризовом- мисля от 6-тия месещ да мина само на Фризо2- не си правя вече експерименти с млеката- само тази марка -пробвах като беше на 1.5 месеца и във форума щяха да ме "ЛИНЧУВАТ"- 5 ВИДА МРЯКО ЗА 2 СЕДМИЦИ!!!
така че съвет от мен- не сменяй марката- може да стане фал с коремчето
Успех

# 9
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Хип,Аптамил и Миомил са много добри млека.И ние бяхме на Фризовом и после минахме на Миомил(то е специално за злояди деца,ако се храни добре ти препоръчвам Аптамил).

# 10
Привет. А каква е причината да не искаш да продължих със фризолак. Ние сме на почти 2 месеца и се дохранваме с Фризовом, но педиатърката ми каза, че това е един вид лечебна храна и че след втория месец не е добре да се дава. Сега сме на Фризовом + фризолак и го понася добре. Аз също исках да сменя храната, защото малко се запичаме от Фризото, но всички ме съветват щом съм почнала с един вид да си го карам само с него.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 181
И аз мисля че е на-добре да си останете със Фризо.ЗАщо искаш да го сменяш с друго?
Първите месеци и ние бяхме на Фризолак и Фризовом,после минахме на Фризо2,а сега сме на Фризо 3.Оплаквания никакви.

# 12
  • Мнения: 87
Ами ние също бяхме на фризовом до 7 месец след това минахме на НАН, но повръщането се възстанови след около ден два. Педиатърката ми каза, че ясво това адап. мляко не и понаса на коремчето и пак го смених с Omneo. Повтори се същото нещо. Накрая пробвахме Celia, от това мляко не върна нито веднъж. Така, че както те е посъветвала и  dani66  всяко дете си има индивидуален вкус и предпочитания. Можеш да минеш през няколко марки докато нацелите тази която ще е за Вас.
Успех  Simple Smile

# 13
Моята Вики също е на Фризовом. Млякото може да се пие до 1год. Защо искаш да го сменяш? Аз също питах педито, а тя каза че по-нататък ще минем на кисело мляко. Това по-нататък явно е след годинка...

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 00:51 от Vivi

# 14
  • Мнения: 983
И ние сме на Фризовом от 2-рия месец, заради запек. Много съм доволна. Joy
А защо не искаш Фризолак newsm78 Аз смятам да преминавам на Фризолак, защото вече яде зеленчуково пюре, каша, плодово пюре и мисля, че няма опасност да се запече отново. Joy

# 15
  • Мнения: 151
И ние сме на Фризовом от 3 - тия месец  newsm30тъй като се запичаше от Фризолак.Вече сме на 6 мес. и яде зеленчукови пюрета и каши без глутен.Трябва ли да сменям млякото и ако да - с какво ?Ако минем на Фризо 2 или 3 дали няма пак да се запича? newsm78

# 16
  • Мнения: 1 217
пак се почва за и против Фризолака. ooooh!
Калоян беше на Фризовом и като стана на 6 месеца почнах Фризо-2.
Запек няма от млякото,нали яде вече пюрета.
Изхожда се по 2-3 пъти на ден.

# 17
  • Мнения: 151
А необходимо ли е изобщо да сменям млякото?Нали Фризовом е до 1год.? Sad

# 18
  • Мнения: 4 358
........... До сега бяхме на Фризовом, тъй като имахме рефлукс силен и повръщахме след всяко хранене. ............
Щом детенце е било с такъв проблем, най-добре попитай педиатъра какво ще ви препоръча!
Стабилизирали сте нещата, не рискувай сама Peace

# 19
  • Мнения: 1 217
Калоян също беше със страхотен запек,но след като захраних,
вече можех да му давам разхлабващи пюрета.
Също така минах и на Фризо-2 и от финансова причина.
Все си мисля,че разликата между двете млека е само билката рожкови във Фризовома. newsm78 Thinking
А от Фризолака няма как да се запичат защото вече може да яде доста неща и да се изхожда.
А и с този Фризовом може стомахчето да свикне с билката за да се раздвижат червата.

Друг е въпроса когато става дума за силен рефлукс и повръщане.При Калоян нямаше.

# 20
  • Мнения: 2 908
И аз съм на мнение да си минете на Фризо 2-детето е голямо ,за да се запича вече.А има толкова отпичащи храни,че няма да разбереш,че се е запекло LaughingАко искаш друго мляко-Аптамил Комфорт2,Аптамил 2,Милумил2,Хип,зависи колко ти е дълбок джоба WinkАма отдавна съм против смяната на млеката просто защото някой е чул нещо за някое мляко,ако има причина-да,но ако няма,не виждам смисъл(това си е лично мое изпитано мнение).Това,което си чула за едно мляко,при едно бебе,може въобще да не се прояви при твоето.Както всеки разправя,че Аптамил не запичал(гаранция-Франция  Laughing),моето бебе го запичаше яко.Ако можех да върна времето назад,щях да взема друго мляко,но взех това,само защото чух,че било много добро,а другите запичали,или не били така добри...

Общи условия

Активация на акаунт