"За" и "Против" капките Зимафлуор

  • 6 659
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 784
Освен с педиатърката, която не ни препоръча Зимафлуор, се консултирах и със стоматоложката ми, чието дете е малко по-голямо от Калина. Тя каза, че след като във водата, която и давам има някакъв флуор не го препоръчва, а след като започнем да мием зъбките, да спрем и водата с флуор или да минем на по-бедна на флуор вода, защото в детските пасти има предостатъчно. Доскоро давах Девин за кърмачета, отскоро си мием зъбките и минахме на Преподобна Стойна или Кинли.

# 76
  • Мнения: 143
Аз давам и то не само защото ми го е казал личния лекар на детето ,но най-вече по препоръка на майка ми ,която е стоматолог с 25 -годишна практика и не би ме посъветвала ако беше вредно.

# 77
На малката изписаха Зимафлуор и Вигантол от 20 ден.
Не съм давала.
Сигурно щях да се доверя на педи и да давам, но попрочетох някои неща и се отказах. И Вигантол не съм давала. Смятам, че предозирането е много по-вредно.
Голямата ми дъщеря вече е почти на 6 г. на зъболекар ходихме само заради едно счупено зъбче, няма кариеси, не е пила Зимафлоур, но пие много минерална вода пък и в детските пасти има повечко флуор.
Колкото до заплахата, ако не даваш - кариеси, нещо много пресилено ми се струва.

# 78
  • Мнения: 928
ЗА  Peace
След като изказах моите доводи за изгодата на фармацевтичните компании на нашият зъболекар (на когото вярвам безрезервно), той каза че доказано намаляват риска от кариес.

# 79
  • Мнения: 445
Още от втория месец започнах да давам от капките по 4 на ден. Педиатърката ми каза, че се дават до 2 годинки, т.е. докато избият почти всички зъбки. Не са помогнали за по-леко зъбоникнене, това със сигурност съм го забелязала.
Така че, ти си решаваш - да даваш или да не даваш.

# 80
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Педито не ми е казала да давам, но като чета тук, дори и да ми беше казала пак нямаше да дам

# 81
  • Мнения: 2 196
Аз пък давах на каката по всички правила, и резултата беше - 4 кариеса на 4 годинки. При това миехме зъбите и никога не съм давала залъгалки, намазани с мед, бонбони вечер и др. подобни. Та най-малкото, което мога да кажа е, че няма никаква полза от него. А на това, че някои педиатри и зъболекари го изписват, може да се отговори просто, че други пък го отричат. Има и по-информирани, и по-малко информирани доктори. Аз поне засега не давам, и като бременна не пиех.
                                                                                                                                           При нас беше същото.

# 82
  • Плевен/Германия
  • Мнения: 75
   На моето дете запоЧнах да  давам "Zymafluor D 500" още от първия месец (по съвет на педиатърката, разбира се). Но аз давам хапЧета, а не капки. И тези хапЧенца не са само флуор, а комбинация от флуор и витамин D. КолиЧеството на витамин D се равнява на 1-2 капки "Вигантол".
  А на въпроса "За" или "Против"- аз сам "За", защото имам огромно доверие в педиатърката ни и не мисля, Че би ме подвела.
Но всеки решава сам за детето си! Wink

Общи условия

Активация на акаунт