Бабешки лек при тежка анемия

  • 16 872
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 309

аа, пих и жен-шен на ампули
Успех
Кажи ми за ампулите жен-шен повече - на коя фирма, с какво съдържание и тн.
Благодаря!

# 16
  • Мнения: 811
Кажи ми за ампулите жен-шен повече
Охх, то беше идея на майка ми. Не ми го е изписвал лекар. Доколкото се сещам беще комбинация жен-шен с пчелно млечице. Ще погледна в аптека.

# 17
  • Мнения: 6 315
Загубила съм си някъде линковете относно храните, съдържащи желязо и ще карам по памет.

Червено месо, цвекло, овесени ядки, елда (гречка), варива и т.н. По принцип в спанака и копривата се съдържат фитати и оксалати, които пречат на доброто усвояване на желязото в тях. Хем-желязото от месото се усвоява най-лесно.

намерих това на английски:

http://ods.od.nih.gov/factsheets/iron.asp

http://www.mckinley.uiuc.edu/Handouts/dietary_sources_iron.html

Има таблици с храни, които съдържат желязо.

# 18
  • Мнения: 65
Там където продават плодове и зеленчуци има едно нещо-казва се панджар.Голямо е колкото черната ряпа и малко си приличат. то е по-сладко.

червено цвекло  Hug

# 19
  • Мнения: 574

аа, пих и жен-шен на ампули
Успех
Кажи ми за ампулите жен-шен повече - на коя фирма, с какво съдържание и тн.
Благодаря!
Ginseng Royal Jelly -10/10ml-по-нашему- Женшен с пчелно млечице(червена кутия). Ако искаш само жен -шен-зелена кутия

# 20
И аз съм с желязодефицитна анемия. Пия Maltofer - по една таблетка дневно. Ако обичаш сусам - препоръчвам ти по една супена лъжица. Анемията трудно се лекува - трябват ти месеци завишен прием на Fe  за да се запълнят "депата" в кръвните клетки. Успех!

# 21
  • Мнения: 11 309
Искам да благодаря на всички за дадените съвети. Вече мога да се похваля, че съм излекувана. Успях за толкова кратко време, благодарение на таблетките с желязо, яденето на коприва на корем и много солариум.
Солариум правих по съвет на доктора ми, тъй като ултравиолетовите лъчи стимулирали продукцията на еритроцити (червени кръвни клетки) и с това по-бързото усвояване на поетото желязо на таблетки (нормално организма успявал да усвои около 30 % от количеството, а така успеваемостта ставала по-висока). Резултата е налице.
Остава да пия още няколко месеца от желязото, за да попълня на доволни нива серумното желязо, което в началото беше почти на нула.

# 22
  • Мнения: 1 817
Избутвам темата на пред, за да се включат и други момичета!

Общи условия

Активация на акаунт