Колко ви струва храната на месец у дома?

  • 98 323
  • 1 880
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 7 947
За седмица имаме  над 2 кубика. Значи за месеца ще дойде към 8-10 вероятно. Това е кръга на банята.
Другият кръг е към кухнята и там е към кубик. Значи и там ще има месечно 3-4 сигурно.

# 1 141
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Душ сутрин и вечер за двама без водата да е дотопляна през деня и климатик за 40лв - е, не знам вече какво да кажа, затова ще си замълча  Whistling
Е, ами толкова! Сега да се срамувам ли трябва, че нещо не разбрах или да си пусна водата и всички налични уреди да работят един месец на макс и нон-стоп, та да се "хваля" с високи сметки и аз? Май тук някои хора приемат като геройство или признак на престиж, че харчат много и могат да си го позволят.
Знаете ли - навремето, преди седем години, в първите ми трудови години, работех за мизерна заплата и ми стигаше. Сега е в пъти повече, но навиците не са ми се променили - не потребявам нито повече ток, нито вода или храна. Колкото ми е било нужно тогава, толкова ми е нужно и сега. Друг е въпросът, че тогава цените бяха тройно по-ниски. Въпреки това, успявам да плащам два кредита, които са ми около 1/3 от заплатата, да се храня и да се обличам, да си плащам всички сметки на време, че и да пестя.
Един кубик е 1000 литра.

# 1 142
  • Мнения: 682
Трима възрастни сме - ток 100 лв лятото. Нямаме климатик.
Другите уреди са както в повечето домакинства.
Вода, между 12-14 кубика месечно. Живеем в апартамент.
И водомерът и електромерът ни са в изправност. Така твърдят поне.

При нас 40 лв за ток миналия месец. Еми различни са хората.
Много ми се вижда на мен. Зимата цената се покачва до 150 лв, като не се отопляваме на ток, а на локално парно. Не знам от какво скача така тока.

И при нас зимата е много - около 100 лв, при положение, че имаме и камина...

# 1 143
  • Мнения: 7 947
Не, не е нито за срам, нито за престиж. Но е невъзможно това, което някои се опитват да изкарат в тази тема...

# 1 144
  • Мнения: 13 786

Аз не смея да си кажа колко харча ни за храна, ни за консумативи. Но пък си извадих изводите, че явно съм от най-големите прахосници...


Е Не! Joy
мен не можеш ме би. Вче и мъжът ми това каза, като почете тук за разходие.
От днес ще ме почне и за водата  Shocked

# 1 145
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Не, не е нито за срам, нито за престиж. Но е невъзможно това, което някои се опитват да изкарат в тази тема...
Ако искаш, мога да ти сканирам фактурите и да ти ги кача тук, за да се убедиш. Празни приказки не говоря!

# 1 146
  • Мнения: 10 547
 L'Agent, следя ги, я. От СВ твърдят, че онзи, който ми беше направил 168 лева сметка за един месец, бил съвсееем наред. Независима лаборатория потвърди, но и ми каза под сурдинка, че "така си правели водомерите- от време на време превъртат с по едно сто кубика, а иначе са в норма и изрядни".  ooooh!

1000 лева е средно разходът ми за храна на месец. Преди майка ми да си остане трайно у дома, т.е. да спре да пазарува, даваше поне по още 300 на месец.

# 1 147
  • Мнения: 13 786
1000 лева е средно разходът ми за храна на месец. Преди майка ми да си остане трайно у дома, т.е. да спре да пазарува, даваше поне по още 300 на месец.

това ще го отбележа и ще накарам мъжа ми да чете тук.
Благодаря ти Hug

Не, не е нито за срам, нито за престиж. Но е невъзможно това, което някои се опитват да изкарат в тази тема...

Нали четеш колко неща са навързани  и неупоменати а после полека лека изникват от тук от там.

# 1 148
  • Мнения: X
Вода по 1,40??? Комунизъм!  Crazy
При нас цената е над 2,70 лв. с отпадните води. На кубик, не на месец.
За пиене - отделно.

При нас е 1,19 - доставяне и отвеждане, общо, без ДДС. София  Mr. Green

В сайта на Софийска вода пише 1.79.
Само да спомена, че в и около Добрич е 3.50, Варна - 2.70.

# 1 149
  • Мнения: 7 947
Не, не е нито за срам, нито за престиж. Но е невъзможно това, което някои се опитват да изкарат в тази тема...
Ако искаш, мога да ти сканирам фактурите и да ти ги кача тук, за да се убедиш. Празни приказки не говоря!

Вярвам за сметката, но не ти вярвам за разхода, който описваш.
Не само на теб - на няколкото дами назад.
Но това няма значение никакви  Peace

# 1 150
  • Мнения: 682
Вода по 1,40??? Комунизъм!  Crazy
При нас цената е над 2,70 лв. с отпадните води. На кубик, не на месец.
За пиене - отделно.

При нас е 1,19 - доставяне и отвеждане, общо, без ДДС. София  Mr. Green

В сайта на Софийска вода пише 1.79.
Само да спомена, че в и около Добрич е 3.50, Варна - 2.70.

На вилата ни е около лев кубика.

# 1 151
  • Мнения: 13 786

Само да спомена, че в и около Добрич е 3.50, Варна - 2.70.

Да бе това сме ний без градинките  ( Само добричлии са по зле от нас милите с тези 3,50 че понякога и режим  ).
И топлата вода на Теца ний 11 лева кубик ...
И туристите заради които цените ни хвърчат во блаците и магазините са ни полупразни щото те са като ята скакалци...

# 1 152
  • Мнения: X
Трима възрастни сме - ток 100 лв лятото. Нямаме климатик.
Другите уреди са както в повечето домакинства.
Вода, между 12-14 кубика месечно. Живеем в апартамент.
И водомерът и електромерът ни са в изправност. Така твърдят поне.

И при нас е същото, само че тази сметка за ток я имаме с два климатика, единият от които почти не е изключван, другият работеше само през нощта. Лятото готвя много малко, даже не помня да съм пускала фурната, главно барбекюто или нещо на бързо на котлона. И пак най-ниската сметка беше 93 лева. Водата лятото е много повече, защото поливам цветя в градината и всяка вечер мия двор.  През зимата толкова - 12-15.



Да бе това сме ний без градинките  ( Само добричлии са по зле от нас милите с тези 3,50 че понякога и режим  ).


Аз имам една мижава лехичка с цветя и пак ...  ooooh!

# 1 153
  • Мнения: 10 547
_re_ge, от началото на темата повтарям, че цените са високи, животът е скъп.
Само 100-120 лева на месец каза снощи мъжът ми, били ядките ни. Това са около 4-5 килограма, разделени на 5-ма души и гости от време на време са нищо.
Около 200 лева са обедите и следобедните закуски на децата в училище.
Аз давам сутрин за "добро утро" в Билла поне 2-3 лева- т.е. още около 60 и поне 100 за обяд, нещо сладичко.
Само до тук са 460-480 лева.

# 1 154
  • София
  • Мнения: 38 431
1000 лева за храна за София са съвсем нормални.
Аз, както казах вече, харча към 450, обаче всъщност доста се ограничавам - винаги купувам от промоции и гледам по-евтиното. Не мога и не мога да се "прескоча" и да дам 15 лв за кило месо или кашкавал, примерно.
Ха, и аз си купувам закуски от Била! И не ги броя в сметката.

А пък на нас тока лятото ни е 15-20 лв. Фук-фук. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт