Витамини и хормонални препарати-проучване

  • 3 276
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте!
Не съм потребител на форумите,но ми е безумно интересно и приятно да чета.
В момента правя проучване(назначено от медицински факултет-дисертация)за приема на витамини и хормонални препарати (за задържане в начална бременност).Проучването е насочено като сравнителна статистика между назначаваните терапий на нашите и чужди специалисти.
Имам огромна молба към вас,да ми помогнете Praynig
Ако имате време и желание,моля отговорете на следните въпроси
1.Препоръчват ли ви прием на витаминно-минерални комплекси по време на бременност,ако да -какви са те?
2.Имали ли сте проблеми през бременноста и какви препарати ви бяха назначавани?
Много благодаря предварително!

# 1
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
1.да. prenatal na Puritan's pride
2. никакви проблеми не съм имала

# 2
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз пиех мултивитамини обикновени и добавка фолиева киселина отпреди да забременея; по време на бременността, а и за после са ми изписали prenatal витамини. Имах малко кървене в първите 6-8 седмици, а напоследък повечко подготвителни контракции, но не са ги преценили за големи проблеми и нищо не са ми давали. 

Успех с дисертацията!

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 23:33 от burka

# 3
  • Мнения: 2 006
1-фолиева киселина
2-нямала съм проблеми и не сам приемала нищо допълнително Simple Smile

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 099

1.Препоръчват ли ви прием на витаминно-минерални комплекси по време на бременност,ако да -какви са те?
2.Имали ли сте проблеми през бременноста и какви препарати ви бяха назначавани?
Много благодаря предварително!

1. На мен не са. Но пиех и пия и досега фолиева киселина по собствена инициатива.
2. Да, преждевременни контракции, беше ми препоръчан магнезий.

# 5
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Ако имате време и желание,моля отговорете на следните въпроси
1.Препоръчват ли ви прием на витаминно-минерални комплекси по време на бременност,ако да -какви са те?
2.Имали ли сте проблеми през бременноста и какви препарати ви бяха назначавани?
Много благодаря предварително!

1.Не, с изкючение на фолиевата киселина.
2.Не съм имала проблеми.
Дано сме ти в помощ Peace

# 6
  • Мнения: 11 313
1. Препоръчани и приемани - фолиева киселина 400 µg
2. Магнезий заради схващания на прасците и прекаленочувствителна матка (много ми бяха болезнени тренировъчните контракции)

# 7
  • Мнения: 3 367
здр,за науката-веднага:)
в щатите се препоръчва витаминен препарат за бремени,с висока концентрация на фолиева киселина,иначе е мултивитамин нормален
-с 1 дете-пих го религиозно,много ми беше зле от него,ма го пиех;проблеми-анемия(вегетар.съм),дадоха ми желязо и закрепих положението..уроинфекция-1кратна апликация на ампицилин венозно в 6ти месец
-2ро дете-бая витамин преско1их че все забравях..проблеми-никакви
**
с кои държави сравняваш?нормални или патолог.бремености следите?
вси1ко добро,
АНна

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 194
1. Да - Фолиева киселина и Матерна
2. Магнезий след преумора и Зинат в 8 месец по повод бактерии.

# 9
  • Мнения: 1 269
1 матерна
2 магнерот,но тях ми ги изписаха когато си бях в България имах контракции.Последният месец и желязо

# 10
  • Мнения: 2 032
1. Фолиева киселина през първия триместър и желязо-през последния.
2. Нищо особено. Canesten за възпаление (активният елемент на това люкарство е Clotrimazole BP).

# 11
  • Мнения: 375
Аз по собствена инициатива  бях започнала още в БГ да пия фолиева киселина -пих я три месеца преди да забременея.В Англия ,когато за пръв път отидох на преглед и им казах че пия фол.киселина,само кимнаха одобрителнпо с глава.Категорично ми забраниха прием на каквито и да е било витамини-само здравословна храна,вкл.плодове ,зеленчуци,ядки,млека,сирена и тем подобни

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
1. фолиева киселина и Матерна
2. магнерот- някакви контракции, които аз дори не усещах

# 13
  • Canada
  • Мнения: 1 773
1. Матерна - през цялата бременност, като след раждането ми казаха да си доизпия останалото в кутията (тук 1 опаковка е 100 таблетки)
2. Получих кървене в 6-7 седмици и след консултация с гинеколожката ми в БГ пиех 3 по 2 таблетки но-шпа и бях само на легло. До лекар тук успях да се добера чак след като кървенето спря. В спешното не съм ходила, защото имам много горчив опит от преди 2,5 години - бременна в 7-ма седмица ми се наложи да слизам 19 етажа пеша с голямата ми дъщеря на ръце (имаше пожар в сградата) и няколко часа по-късно прокървих ( късно вечерта). На другия ден отидих в спешното - приеха ме веднага, но лекар видях чак след 6,5 часа. Междувременно сестрата спореше с мен, че не съм била бременна, въпреки положителния тест, който носех с мен, а след като я информирах, че съм с отрицателно RH и че трябва да ми се бие инжекция, ми заяви, че не било сигурно, че RH ми било отрицателно, какво като съм имала друго дете и съм изследвана ( явно според нея идвах от Тамбукту, където не знаят какво е кръвна проба и изследвания). След повече от 6 часа чакане лекарят дойде само за да ми каже, че да, бременна съм, но бременността ми няма да продължи и че не съм била нито първата, нито последната и че можело да си ходя. В този момент вече бях с контракции на по през 2 мин. и на въпроса ми няма ли да направят поне някакъв опит да ми помогнат да задържа бебето, едва не ми се изсмя. Като му разказах, че в България лекарите се борят за всеки един живот, ми заяви, че в моята страна лекарите си правят експерименти с бременните и бебетата им и за това. Тръгнах си... 12 часа по-късно изхвърлих зародиша в къщи, докато бях в тоалетната. Антибиотици не съм пила, тъй като не ми бяха предписани.

# 14
  • Мнения: 1 793
...
Ако имате време и желание,моля отговорете на следните въпроси
1.Препоръчват ли ви прием на витаминно-минерални комплекси по време на бременност,ако да -какви са те?
2.Имали ли сте проблеми през бременноста и какви препарати ви бяха назначавани?
Много благодаря предварително!

1. По време на бременността / по-точно до края на третия месец/ съм пила само фолиева киселина . Към края на бременността пих и желязо. Никакви други витамини не препоръчаха да пия.
2. Нямах никакви проблеми през бременността.

# 15
  • Мнения: 1 947
  Отговаряме веднага  Wink
   1. Фолиева киселина + йод /пия я малко преди забременяването/.
   2. Л-тироксин, поради проблеми със щитовидната жлеза; Желязо

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 23:03 от annamarinova

# 16
  • Мнения: 1 194
Здравей,

1. Тук частните гинеколози изписват разни поливитаминни комплекси в които има фолиева киселина, имена разни: Elevit B9, Oligobsgrossesse, Gynefam. Отделно само фолиева киселина не съм чула да дават, не знам и дали има във Франция такъв препарат. В болницата, ако там си следиш бремеността, не изписват витамини, казват , че е прекалено, ако имаш нормално и разнообразно хранене.

2. Аз проблеми не съм имала в ранна бременост, но познавам приятелки, които имаха кървене, нищо не им даваха, с мотивацията, че първите 12 седмици, ако плода е негоден се изхвърля, няма смсъл от лечение.
През втората половина на първата си бременост имах много подготвителни контракции-изписаха ми спазмолитик, а частната гинеколожка, която посетих за второ мнение добави и магнезий.

Успех в проучването.

# 17
  • Мнения: 7 605
1. От самото на4ало до края, 4е и по време на кърменето това  а откакто се преместих в Германия го zамених с Центрум Матерна.

2. Днес ми дадоха допълнително Магнеzий (300 мг/ден) понеже имам крампи и болки в корема, дори и контракций от време на време (30гс1ден)

Успех  Wink

# 18
  • Мнения: 7 803
1. витамини препоръчаха, когато попитах zа тях вzемах няколко месеца на милупа витамини zа бременни и фолиева 2 месеца
2. magnosolv магнеzий и калий

# 19
  • Мнения: 4 458
Аз съм пила витамини - Матернеле, лекарства за задържане май магнерич беше за спиране на контракците.
В болницата.... идея си нямам какво ми даваха - бях на системи и някакви инжекции в началото на бременността, че имах отлепена плацента на единия близнак. По-късно в 7-ми месец пак бях на системи за спиране на контракциите - водех се патологична бременност.


# 20
  • Мнения: 948
1 Матерна / и още един вид подобни (пре-натални с фолиева киселина) - препоръчани от гинеколог от преди да забременея до след като спрях да кърмя
2 Никакви проблеми

# 21
  • Мнения: 241
1. Само Фолиева киселина+йод
2. За контракци в 5 месец пих магнезий, в 8 и 9 пих желязо, но ми се спря тока от киселини.

# 22
  • Мнения: 4 390
1. Казаха ми, в случай че не се храня пълноценно /след 3-ти месец/ да взимам витамини - Матерна или други пренатални.
Фолиева киселина съм пила три месеца преди за забременея и през първото тримесечие на бременността.
2. Патологична бременност- имах прееклампсия. Нищо не ми е предписвано - мереха ми високото кръвно и ми следяха урината с тест-лентички. #2gunfire

/за Канада става въпрос/

# 23
  • Мнения: 49
1. Prenatal витамини с висока концентрация на фолиева киселина. Започнах ги в 8 седмица (бременността ми не беше планирана и не съм вземала нищо преди това). Не чувствах да ми се отразяват зле.

2. Pre-eclampsia - бях с високо кръвно, задържах страшно много вода (наддадох 25кг без да близвам сладко, ставаше ми лошо от него), бях много подута. Снимките от  последните седмици преди раждането са достойни за учебник по патология  Sick Лекарката ме вкара по спешност и предизвика раждането седмица преди термина ми.

# 24
  • Мнения: 160
Също мултивитамин за бременни и фолиева киселина. Антибиотик по време на раждането поради стафилококова инфекция. Други
проблеми не съм имала.

# 25
  • Мнения: 636
Препоръ4аха само витамини за бременни, които съдържат и фолиева киселина 1мг. След 5ти месец - калций.
Нормална бременност, предшествана от спонтанен аборт в ранна седмица.

Както Снежи каза - не се предприемат никакви мерки за задържане на плод, с идеята, 4е ако е негоден, природата ще го отхвърли. Ако не - ще се задържи.
По принцип не се насър4ава прием на допълнителни лекарства и химии.
За проблемни бременности не зная. Дивияна, както го описваш - и на мен същото ми правят (кръвно и уринен тест) веднъж на 2 седмици без патологии в бременността.  Thinking

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 01:47 от Gery R.

# 26
Излючително много благодаря за отзивчивоста ви!
Дисертацията която пиша е по повод семинар по акушерство и гинекология състоял се наскоро.
Невероятен спор възникна около приема на поливитаминни препарати и хормонални препарати за ЗадъРжаНе на начаЛна бременност.Когато имам повечко време ще обясня подробности!
Следя темата с интерес!

# 27
  • Мнения: 2 381
Ето това се обсъждаше в Искам бебе наскоро:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64686.0

# 28
  • Мнения: 447
1. И на мен ми казаха да приемам витамини, само ако не се храня здравословно. Аз пиех фолиева киселина, което одобриха

2. Имах към края, имам и сега нисък хемоглобин - пиех и пия Фероградумед + Фолиева киселина

# 29
  • Мнения: 93
1. Само фолиева киселина, витамини не са ми препоръчвали- казваха,че няма смисъл ако се храня здравословно.

2. Не съм имала проблеми и не са ми предписвали нищо.

Общи условия

Активация на акаунт