Има ли мами, раждали в Правителствена?

  • 5 950
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Все още не съм се ориентирала към нито една болница. Засега събирам мнения. Има доста за МД, Шейново и Св. София, но за Правителствена - не чак толкова. Ако има мами, раждали там или такива, на които им предстои да раждат там, нека споделят впечатления за условията, лекарите и цените. Благодаря ви!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 334
Все още не съм се ориентирала към нито една болница. Засега събирам мнения. Има доста за МД, Шейново и Св. София, но за Правителствена - не чак толкова. Ако има мами, раждали там или такива, на които им предстои да раждат там, нека споделят впечатления за условията, лекарите и цените. Благодаря ви!!!!
Аз родих в Правителствена. Много ми хареса отношението на всички акушерки.За всичко съм  тичала да питам, никога з анищо не с ами отказали. Аз имах лекар с уговорка, но ходя в частния кабинет на въпрсния лекар и дойде за мен , въпреки ,че не беше на дежурство. Всичко мина добре, наложи се секцио по спешност. Идеално ме закърпиха, имам си чудни шевици. Пускаха таткото при мен по всяко време,колкото пъти си искам, всеки път показваха бебето на дошлите да ни видят. Изобщо аз съм доволна от всичко.

# 2
и аз родих в правителствена болница.посещавах женската консултация, за която си плащах,след което не съм плащала никакви други пари. не са ми и искали.родих при доктора,който ме наблюдаваше през бременността, и който беше дежурен ,когато ме приеха.отношението на персонала е изключително.условията при които се ражда са стархотни(сравнявам ги с тези от предното ми раждане в провинцията).всеки ден има свиждане с близките, а таткото може да види мъничето веднага след раждането.изобщо само хубави неща за тази болница.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 740
Аз също родих там, но през 2001ва. На консултация отидох 1, направих си изследванията и не успях да устискам до 2ра консултация - Дияна се роди 20 дена по-рано.
Цялото отделение беше в родилна зала, моята лекарка не беше на смяна. Спомням си само акушерката по име, и микропедиатъра  Embarassed
Доволна съм както от отношението на персоналата, така и от обстановката като цяло.

# 4
Silvanka, напълно подкрепям написаното от другите момичета Hug HugЗа мен беше второ раждане и не може да става никакво сравнение м/у Правителствена(без уговорки) и Шейново (там раждах първото си детенце-с уговорка). Мисля, че най-добре за теб е да отидеш на място и да видиш какви са условията и лекарите. Така ще съпоставишболниците по твоите си критеерии. Mr. Green
Леко бременеене и раждане ти пожелавам Laughing Laughing

# 5
  • Мнения: 195
За Правителствена болница мога да пиша много и всичко ще от добро нагоре.Аз родих там наскоро.С Viki родихме там бебета си на 2-ри септември.Ходих там на консултация от началото на бременноста си.Плащаш изледвания за приемане в болницата.За самото раждане не се плаща.Лекарката при ,която ходех не ми е искала пари.Родих с планово секцио.Отношението и условията са прекрасни.Желая ти късмет и леко раждане.

# 6
  • Мнения: 46 477
Нямам никакви оплаквания! Задължителните изследвания ми излязоха към 300 лв. август 2004 г., сега е малко повече, защото ползват 3D ехограф, а той е малко по-скъп. Но си заслужава парите  Peace
Ако ти е интересно пиши ми на лични да ти пусна и снимки Grinning

Лека бременност   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 555
Аз родих в Правителствена и съм страшно доволна от персонала, екипите, и наи-вече от лекарката ми, която ме наблюдаваше през цялата бременност и после остана заради мен извън дежурство с желанието да родя нормално, но не, родих със спешно секцио !!!
Живот и здраве и второто си дете ще родя там  Peace
А за пари освен изследванията и прегледите нищо друго не съм плащала, е разбира се си дадох пари на лекарката ми от благодарност !!!

# 8
  • Мнения: 7 640
а има ли някой родил нормално в Правителствена, много секции по спешност нещо ми се виждат  Grinning

# 9
  • Мнения: 46 477
а има ли някой родил нормално в Правителствена, много секции по спешност нещо ми се виждат  Grinning

Аз останах с обратно впечатление  Thinking От 11 родилки 3 ни срязаха и то след мъчене до последно. От форума  AnMary е раждала нормално, за други не знам.

Аз дори имах медицински причини, но отказаха да плануват секцио ...

Всъщност се сетих за една забележка към болницата: не прилагат епидуална, нормалното раждане си е абсолютно натурално и таткото може да присъства само, ако са известни личности, за обикновените хора- не е позволено  Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 39 740
Мен ме прие нощната смяна и д-ра рече на мама "хм, то бебето не е много голямо, ама за нея е голямо, ще я резнем". Аз да ви кажа бях навита. Ами... като ми почнаха здравите контракции... такова... рекох на акушерката "хич не искам да раждам" Simple Smile Ама Дияна бързаше Simple Smile

Тогава бяхме две родилки, и двете родихме нормално.

# 11
  • Мнения: 99
Аз също родих там наскоро, нормално раждане. Изключително доволна съм и от лекарите и от условията. Така че и нормално си раждат, не само ги плануват Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 596
Има още няколко теми за Правителствена болница - пусни търсачката!  Laughing

А по въпроса - да, и аз родих там, секцио по спешност /маймуната се обърна напряко на 6 см разкритие/. Отношението на персонала е невероятно - грижат се за родилката, сякаш е тяхно дете, включително и санитарките. Само хубави спомени имам  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 423
аз ще раждам там през март дай Боже Praynig.от положителния тест ходя на консултации досега всеки месец в болницата+в часния кабинет на лекарката от правителствена , при която искам да родя.
ехографа е 50 лв.,изследванията също по скъпи от на друго място.нивото е много по високо от това в другите болници.за упойките-май са се промеинили нещата защото питах лекарката може ли да си поискам упойка и тя каза ,че разбира се-значи вече естественото раждане не е напълно натурално Hug
и другото което питах е за кувьозите и лекарката ми ,ми каза,че в правителствена има най модерните кувьози от в цяла България-това защото в една от предните теми за правителствена,някой беше споменал,че нямало.

искам и аз да попитам нещо,родилите там маминки-татковците кога си виждат бебчетата-може ли да чакат пред родилната зала или да наблюдават зад стъкло.ако съм секцио може ли таткото да посрещне бебо?

# 14
  • Мнения: 2 950
а има ли някой родил нормално в Правителствена, много секции по спешност нещо ми се виждат  Grinning

взе ми го от устата (може и пръстите)  Thinking

# 15
  • Мнения: 451
 Здравейте !
А къде по точно в Лозенец се намира тази Правителствена болница и някой знае ли някакъв телефон за връзка?
 Simple Smile

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 127
аз съм раждала и двата пъти там и то нормално. първия път ме попитаха дали искам упойка и аз се съгласих. за втория път лекарят ми каза, че е второ раждане и няма смисъл. сложиха ми само някаква болкоуспокояваща инжекция и наистина родих по-лесно от първия път. аз съм много доволна от отношението на целия персонал.

# 17
  • Мнения: 3 423
Здравейте !
А къде по точно в Лозенец се намира тази Правителствена болница и някой знае ли някакъв телефон за връзка?
 Simple Smile
АГ кабинет в Правителствена 9607206
намира се до американското посолство

# 18
  • Мнения: 2 241
И аз там родих, макар и доста отдавна, както се вижда по лентичката. Тогава още нямаше ВИП стаи в другите болници, а там условията бяха просто на светлинни години по-добри. И не са само условията - отношението беше съвсем различно, поне тогава.

Родих си съвсем нормално. А и бързо и лесно (което вече не зависи само от болницата Simple Smile).

Пак там бих родила.

# 19
  • Мнения: 46 477
prasentze , за упойките и на мен ми казаха, че слагат, но когато наближи термина и реших да говорим конкретно се оказа, че имали предвид "Диазепан", което аз някак си не го признавам за упойка. Ако си решила, уточни това предварително, за да не се изненадаш неприятно накрая.

Кувьози има, виждала съм ги.

Татковците може да чакат пред родилна зала и виждат бебето веднага.
Ако си секцио, бебето и мъжа ти ще те видят веднага след като излезеш от упойка и те пренесат в Интензивното. В другите болници не пускат в него, но в Правителствена роднините ти имат свободен достъп до теб, докато си в Интензивно  Peace

тел. 960 72 06 АГ кабинет
тел. 960 73 31 Родилно отделение

# 20
  • Мнения: 3 423
prasentze , за упойките и на мен ми казаха, че слагат, но когато наближи термина и реших да говорим конкретно се оказа, че имали предвид "Диазепан", което аз някак си не го признавам за упойка. Ако си решила, уточни това предварително, за да не се изненадаш неприятно накрая.

Кувьози има, виждала съм ги.

Татковците може да чакат пред родилна зала и виждат бебето веднага.
Ако си секцио, бебето и мъжа ти ще те видят веднага след като излезеш от упойка и те пренесат в Интензивното. В другите болници не пускат в него, но в Правителствена роднините ти имат свободен достъп до теб, докато си в Интензивно  Peace

тел. 960 72 06 АГ кабинет
тел. 960 73 31 Родилно отделение
много мерси   bouquetза предупреждението за упойките-ще разпитам подробно  bouquet
много си мила  bouquet

# 21
  • Мнения: 451
Много благодаря за информацията!
Хубав ден желая на всички! newsm03

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 14:24 от Mama Pisana

# 22
  • Мнения: 45
аз раждах два пъти там, секцио като вторият път преа септември, всички са страхотни-лекари и сестри, препоръчвам ти д-р Асенова най - добрата е.Упойките са най-качествените, стаите са вип, кувозите са ок
но са само три

# 23
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз съм раждала там преди 9 месеца нормално, без упойка и много бързо. Доволна съм разбира се Simple Smile И кувиозите са едни от най - добрите (2 от тях), дъщеря ми беше в единия 3 дни поради жълтеница

# 24
  • Мнения: 7 640
Всъщност се сетих за една забележка към болницата: не прилагат епидуална, нормалното раждане си е абсолютно натурално и таткото може да присъства само, ако са известни личности, за обикновените хора- не е позволено  Confused
вече правят, има печени млади анестезиолози  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 138
Много ви благодаря за информацията:))

# 26
 Здравейте мами,

вярно ли е, че всички секциота в правитлствена се правят само с пълна упойка? Че нещо ме стреснаха!!!

 Благодаря ви!

# 27
  • София
  • Мнения: 5 744
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73034.0
 Тук май имаше доста мнения за там, може би и за това, което те интересува. Успех!

# 28
  • Мнения: 523
айде пак да се разпиша:) както във всички теми свързани с правителствена, от както съм родила:)
изключително съм доволна!:)
 
Цитат
а има ли някой родил нормално в Правителствена, много секции по спешност нещо ми се виждат  Very Happy
  аз родих нормално, зълва ми роди нормално, съдружничката ми роди нормално, (все при д-р Асенова) 2 майки, с които раждахме по едно и също време... въобще, повечето хора, които познавам и са раждали там - са родили нормално:)
уви, преди 1 г. нямаше епидурална за нормалното раждане... ще съм супер щастлива, ако вече има, защото това ми беше единствената критика към болницата:)
Мхъм, обче по въпроса... уф не знам дали слагат епидурална при секцио... май не мога да помогна...
иначе за всичко друго - имам едно писмо в кутията, към една друга мама, ако искаш ще ти го пратя
успешно раждане:)

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 19:13 от beti_bratanova

# 29
  • Мнения: 523
айде пак да се разпиша:) както във всички теми свързани с правителствена, от както съм родила:)
изключително съм доволна!:)
 Мхъм, обче по въпроса... уф, аз родих нормално... не знам дали слагат епидурална при секцио... май не мога да помогна...
иначе за всичко друго - имам едно писмо в кутията, към една друга мама, ако искаш ще ти го пратя
успешно раждане:)

# 30
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз раждах там, юли 2004 г. и по-доволна нямаше как да остана. Всичко беше перфектно.

# 31
  • Мнения: 799
Малко пресни впечатления - от преди 40 дни:
И аз съм от спешните секциа и то при 10 см. разкритие и почти показало се бебе - просто на финала малкото магаре се извъртя настрани и рамото се запречи в таза ми. И при алтернативата форцепс или секцио се радвам, че избраха второто. Иначе доктор Асенова направи чудеса от храброст и хвана мускулна треска на дясната си ръка да постигне пълно разкритие за 4 часа, при условие, че ме приеха преносваща, без нито една контракция и без грам разкритие.
Но всички, с които лежах в стая (секциото лежахме по 7 дни, нормалното по 3-4) бяха нормално родили. Едното момиче роди при д-р Христова (ей, няма такъв борсук, много добър специалист, ама голям темерут), а другото при д-р Станев. Като цяло там са привърженици на нормалното раждане (за което ги поздравявам).
За парите - женската консултация е платена и то доста, така че те съветвам да започнеш да ходиш там два месеца преди термина. Така, със задължителните изследвания преди раждането процедурата ще ти излезе към 500 лева.
Условията са много добри и въпреки че не е модерно и луксозно, хигиената е на много високо ниво и в стаите са настанение по 2 жени със собствена баня и тоалетна. Храната е добра и разнообразна, всеки ден има натурален сок, кисело мляко и плод. Менюто е различно за оперираните и първите дни ни захранваха с каши (за сравнение преди години ме оперираха в Майчин дом и на първия ден ни захранваха с боб #Crazy).
Свиждането е малко "куцо", защото както отбелязах д-р Христова (шеф на отделението) е борсук и вечно мрънка за нещо, но когато не е тя на смяна цари атмосфера на щастие и ведрост  Mr. Green
И за хинал - вече съм се разбрала с д-р асенова, че следващото дете пак там ще го раждам, но този път направо ще ме режат, няма да се мъчим по нормален начин.

# 32
  • Мнения: 46 477
pachikrak, аз когато раждах, Христова не беше шефка още, но пак така си се държеше Laughing дори тук в темите бях писала, та мамите ме поправяха  Embarassed 

... вярно ли е, че всички секциота в правитлствена се правят само с пълна упойка? Че нещо ме стреснаха!!!...

По желание е, ако нещо не я налага (здравословна причина), няма проблем да ти сложат спинална  Wink

# 33
  • Мнения: 7 640
pachikrak, аз когато раждах, Христова не беше шефка още, но пак така си се държеше Laughing дори тук в темите бях писала, та мамите ме поправяха  Embarassed 

официално шеф е д-р Папазов

# 34
  • Мнения: 46 477
официално шеф е д-р Папазов

Явно и pachikrak се е заблудила като мен  Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 2 708
pachikrak, аз когато раждах, Христова не беше шефка още, но пак така си се държеше Laughing дори тук в темите бях писала, та мамите ме поправяха Embarassed

официално шеф е д-р Папазов

И аз така знам  Simple Smile

А относно Христова и държанието й - ами тя си е малко дръпната, но ако ти не се заяждаш се държи добре, а там границата е тънка  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 143
Аз родих също там и мога да кажа ,че и пет пъти да раждам все ще е в Правителствена болница!!Най-доброто място за една родилка!Това че нямало специалисти са абсолютни глупости.Вярно ,че преди 10 ноември 1989 година там са работили само доктори,които са били деца или роднини на "този" или "онзи" и нивото не е било много високо,но нещата коренно са се променили-сега там са едни от най-добрите специалисти
 /министърът на здравеопазването проф.Гайдарски е бил хирург в Правителствена б-ца!!!!/.Помислете само-ако не беше така нито Бойко Борисов,нито Патриарх Максим ,нито Симеон щяха да се лекуват там,а аз лично съм виждала при една от консултациите си колата на Симеон /тогава все още премиер/ в която беше съпругата му Маргарита.Това са хора с големи възможности  и ако не бяха доволни от болницата надали щяха да ходят там.Който е избрал тази болница за раждане е направил страхотен избор!!!А относно лекар -препоръчвам Д-р Асенова!!! 

Последна редакция: вт, 07 фев 2006, 13:35 от fofi

# 37
  • Мнения: 799
Доколкото знам Папазов е шеф на АГ-клиниката (която включва родилно + АГ интервенции). Христова е шеф на родилното и зам. на Папазов.

# 38
  • Мнения: 3 423
аз съм пациент на д-р Христова и определено не смятам ,че се държи лошо -защо и създавате такова име newsm78
както тя ми каза и лекарите са хора и те имат симпатии така,че било важно и двете страни да се харесат-на мен ми е много симпатична  Hug

pachikrak кажи ми моляте и ти -таткото къде чакаше да види бебчо-пуснаха ли го в родилното и после в интензивното?
Писана ми беше отговорила, но нали ти си най скоро родила там -моляте сподели и ти Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 2 708
Прасенце, както знаеш аз раждах при Христова Simple Smile Споделям мнението ти напълно  Wink Ще ти кажа на мойто раждане как беше (нормално раждане). Разбира се аз отидох с таткото и понеже разкритието ми не беше достатъчно (4 см) Христова ме прати в една стая с таткото да се разхождам Simple Smile И така 2 - 3 часа. Когато решиха че съм за предродилна таткото остана в фоайето в отделението. Стоял е около 40 - 50 мин и Христова го е "изпратила" да си ходи Simple Smile След като родих веднага му се обадих (беше 8 ч вечерта) и той веднага дойде и стоя до 10 ч. Веднага му донесоха малката ни принцеска да се запознаят Simple Smile В 10 ч му казаха да си ходи, защото заключват портала и няма как да излезне след това Simple Smile После той + още 2 човека могат да те посещават всеки ден (дават едно талонче за роднини), но да ти кажа честно всеки може да дойде по обяд да ви види Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 423
куки мерси миличка Hugаз с моя вече в предродилна треска луднал  мозък, съм се притеснила,че ако съм секцио няма кой да посрещне бебчето ако не пускат таткото ,а аз съм в упойка Embarassed Embarassed
още веднъж мерси много bouquet  bouquet

# 41
  • Мнения: 5 370
куки мерси миличка Hugаз с моя вече в предродилна треска луднал  мозък, съм се притеснила,че ако съм секцио няма кой да посрещне бебчето ако не пускат таткото ,а аз съм в упойка Embarassed Embarassed
още веднъж мерси много bouquet  bouquet
Мило Прасенце,
Щом ще си за отбора на Правителствена-като едно и едно две идвам да те видя   bouquet
Имам едно поръчение-ако се сетиш-март месец да поздравиш моя си лекар д-р Станев.
Мнооого съм доволна, вчера писах за Болница Лозенец, днеска пак, няма да ми омръзне.
От всички най-голямата проклетийка е Христова, но това се понася. Момичето ,което беше в стая с мене, я хвалеше много-а тя роди нормално.
Колкото до секциите- ми ако можех-бих родила още 2 бебета, и то секцио в Болница Лозенец. Аз цяла бременност си мислех тайничко абе как нямам е така, пусто, никакъв показател за планово. Но съм пристрастна, та...затова не говоря за нормалното раждане.
При мене стана така-23 дена преди термин напълно изтекли води, преспах там, на другия ден-система, никаква родова дейност и почти май без разкритие. Съответно наистина си требеше секцио. Като го чух това-умрях от кеф, ако и да не съм оперирана в живота си.  Party
Наистина, мила, ако искаш-пиши ми на ЛС или Кю-да не се оливам тук. За справка-на почти 35 съм, възстанових се много бързо, никакъв проблем. И никой да ме изнудва за пари, за да ме среже-оказа се впоследствие, че бебе е било с 2 пъти увита връв.

# 42
  • Мнения: 3 423
Сърдечко и на теб много мерси миличка  bouquet
ще те чакам да знаеш Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 2 708
куки мерси миличка Hugаз с моя вече в предродилна треска луднал  мозък, съм се притеснила,че ако съм секцио няма кой да посрещне бебчето ако не пускат таткото ,а аз съм в упойка Embarassed Embarassed
още веднъж мерси много bouquet  bouquet

Ще ти разкажа какво видях и по повод секциото Simple Smile На слушане на тоновете съм и си чакам предишната жена да приключи (в коридора на родилното съм Simple Smile ) Появява се един мъж и една по - възрастна жена (явно бъдещ татко и баба Simple Smile ) и чакат. В същия момент се появява и една акушерка с едно малко бебче на ръце - оказва се тяхното бебче. Ами те го видяха веднага, дадоха им го да го пипнат, а като попитаха за майката тя каза - ами много бързате за нея, сега тепърва я шият, почакайте още малко Simple Smile Не се притеснявай, ще има кой да посрещне бебчето, нали таткото ще е с теб, разбира се че ще го пуснат, той няма да те остави по пътя Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 596
куки мерси миличка Hugаз с моя вече в предродилна треска луднал  мозък, съм се притеснила,че ако съм секцио няма кой да посрещне бебчето ако не пускат таткото ,а аз съм в упойка Embarassed Embarassed
още веднъж мерси много bouquet  bouquet

Ще ти разкажа какво видях и по повод секциото Simple Smile На слушане на тоновете съм и си чакам предишната жена да приключи (в коридора на родилното съм Simple Smile ) Появява се един мъж и една по - възрастна жена (явно бъдещ татко и баба Simple Smile ) и чакат. В същия момент се появява и една акушерка с едно малко бебче на ръце - оказва се тяхното бебче. Ами те го видяха веднага, дадоха им го да го пипнат, а като попитаха за майката тя каза - ами много бързате за нея, сега тепърва я шият, почакайте още малко Simple Smile Не се притеснявай, ще има кой да посрещне бебчето, нали таткото ще е с теб, разбира се че ще го пуснат, той няма да те остави по пътя Simple Smile

 Joy Joy Joy Отбора на Правителствена - добре казано  Hug

И при мен беше така - тати и бабите посрещнаха Александър много преди мен, ... аз докато се събудя напълно ми беше малко размазан, но след това /часове по-късно де/ ми го сложиха на ръката да легне и направо се разтопих  Hug

# 45
  • Мнения: 799
Прасенце, при мен таткото беше във фоайето, въпрке че докторките (Асенова и Христова) и акушерките положиха доста усилия да го отпратят, но той категорично отказа. В родилна зала категорично не го пуснаха. Но пак се наслуша на всичките ми викове и крясъци  Mr. Green Когато ме сваляха към операционната (тя е на долния етаж) минах покрай него и успях да му кажа чао. Та той е останал във фоайето на родилното и е видял детето веднага след раждането, когато са го качили да го мерят. Мен са качили час по-късно, а след още 1 час ме събудиха и ми дадоха да ги гушна и двамата - и таткото и малкото магаренце. Всичко това става в реанимацията - една стая, обзаведена по същия начин като другите стаи, но има стелаж с всякакви разтвори и лекарства и се намира непосредствено до акушерската стая.
За Христова - едно от момичетата, с които лежах в стая роди към 6 вечерта и съпругът й, другото й дете и майка й дойдоха към 8 да я видят и да й донесат някои работи. Естествено акушерките ги пуснаха, но точно след 5 минути се развихри някакъв нечовешки скандал (Христова викаше по акушерките) и ги изгониха.
Друг случай: съпругът ми имаше пропуск да идва на свиждане всеки ден между 12 и 14ч. Един от дните, когато Христова беше на смяна, точно в 12:30 ми заяви, че вече сме прекалявали със свиждането и е време съпругът ми да си ходи  Rage Свиждането провеждахме във фоайето, където е мястото за свиждания и си говорехме тихо. В същото време в една от стаите лежеше ВИП родилка (няма да й казвам името, защото тя не е виновна), и по същото време съпругът й и 4 годишния й син бяха при нея и Христова специално отиде да ги поздрави.  #Cussing out
Още един случай: изписват ми някакви антибиотици, заради които не мога да кърмя. След няколко дена цикълът с лекарствата свършва и правим опит да възстановим кърмата ми, която е драстично намаляла. За целта на всяко хранене с акушерките правим пробно кърмене - мерят детето, кърмя го, пак го мерят и тогава се решава с колко грама адаптирано мляко да го дохранваме. Акушерките ми бяха казали да влизам в детската стая (стаята с бебета), където е кантара и да ги чакам вътре, за да не стоим в коридора с малката. Влизането в детската стая е забранено и аз изрично ги попитах може ли и те ми казаха, че за тях така е по-удобно. Идва смяната на Христова, започва процедурата по храненето,  отиваме в детската стая, в този момент минава Христова и вдига невероятен скандал каво правя аз там, бебета вечер не ги мерели т.н. Опитвам се да й обясня за какво става въпрос, но тя крещейки се отдалечава, без да ме изслуша. Акушерките не знаят какво да правят и ми връчват 150 мл адаптирано мляко, което детето лакомо изцоква и след 1 минута повръща (щото е преяло).
Имам и други примери, но тези ме изкараха извън нерви.
Иначе по време на самото раждане Христова се държа перфекто и въпреки усложненията, които имаше, в нито един момент не се поколеба какво да прави.
За това пак казвам - страхотен специалист, но пълен темерут и борсук като човек.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 230
Здравейте мамчета, нека и аз се присъединя към отбор "Правителствена"Wink окончателно решихме с мъжа ми, да раждам там. Тази или началото на другата седмица отивам да се запиша. Така като чета, май ще говоря с Асенова, познавам си се добре и ако някой така ми се резкрещи за каквото и да било и независимо какъв специалист е, ще побеснея. Иначе приятелката ми е раждала там при Христова и ме предупреди предварително. Христова й казала, че ако иска нормално раждане, а не секцио /раждането продължило 3 дни/  ще търпи и няма да крещи, какво и да й прави, защото тя не обичала ревлите и крясъците. Та й направила една процудура, от която почти изпаднала в безсъзнание. Подчертавам, че това е разказ на моя приятелка. Е ако имате още впечатления пишете. Кажете и за ВИП стаята, таткото иска да присъства на раждането.

# 47
  • Мнения: 7 640
няма ВИП стая, всички са еднакви. А д.р Асенова е наистина печена Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 799
Под ВИП имам предвид ВИП персона, иначе няма ВИП стаи и таткото не може да присъства на раждането. Общо стаите в АГ отделението са 6, от които 3 са за родилното, но ако има повече родлики предполагам, че ще ги настанят и в другото (АГ) крило.

# 49
  • Мнения: 5 393
Ето ме и мен в отбора на Правителствена
Родих планово секцио.Моята лекарка е Христова,от 8 години ходя при нея.Вярно е че е малко цапната в устата,но аз си я харесвам.Много се радва на бебчетата,не говори излишно, и е много добър специалист.
Условията са много добри,таткото веднага видя бебо,даже го снима.Анестезиолога е много добър,нищо не усетих от упойката.Има избор между пълна и спинална упойка.
Акушерките,сестрите,санитарките-всички са страхотни,грижат се за бебчетата като техни.Педиатърката д-р Григорова е много грижовна,ако се налага остава и дълго след работно време.Храната е прилична,даже много (за болнична де)
Да обобщя-Само хубави отзиви и живот и здраве второто пак там ще го раждам  bouquet

# 50
  • Мнения: 3 423
мерси на всички  Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 5 370
Аз да допълня и за Григорова. Наложило се да сложат бебонски на системка поради сгъстяване на кръвта- малко количество течности. Григорова дойде лично да ми го съобщи и да ме успокои, отговори ми на всички въпроси и ми разреши да отида да си го видя в бебешката стая-аз лежах точно до нея.
Един ден ревах яко следобеда-нещо с кърмата бях зле, Станислав не пожела да цока, взеха го и до следващото ядене рева, горкият. Мина мъжът-педиатър...пусто, забравих му името.....влезе в стаята, човешки ме попита какъв е проблемът...абе на фона на това, което съм слушала за отношението в други болници, беше просто....фарси.
А на акушерката Ваня съм и лично благодарна, задето дойде и на два пъти ме цеди на ръка-много болезнена, но необходима за мене в онзи момент процедура.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 708
... Мина мъжът-педиатър...пусто, забравих му името.....влезе в стаята, човешки ме попита какъв е проблемът......

Когато аз раждах неонатолог беше само Григорова  newsm78 идваше абсолютно всеки ден на работа (стоях 1 седмица) от 8 до към 14 ч и при нужда (например мойто раждане в почти 8 ч вечерта) пак дойде Simple Smile И понеже малката беше на лампа в кувиоза и на системи (в стаята срещу детската) аз си стоях почти непрестанно при нея, никой не ми е направил забележка  Simple Smile Но нещо от което не съм особено впечатлена е че тъпчеха малката с адапте и вода на воля, без да се опитат да ми обяснят как да ми се увеличи кърмата (за престоя в болницата почти не ми дойде кърмата), но аз оправих положението като се прибрахме у дома  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 5 370
Ми куки-имаше някакъв мъж, аз ли съм останала с впечатление, че  е педиатър??? newsm78
Може и да бъркам....

# 54
  • София
  • Мнения: 2 708
Ми куки-имаше някакъв мъж, аз ли съм останала с впечатление, че  е педиатър??? newsm78
Може и да бъркам....

Може и да не бъркаш, просто тогава може да го е нямало  Mr. Green

# 55
Zdraveite,
Az sum ot mamite, rodili v Pravitelstvena estestveno i imam dve sladki bebcheta.
Atmosferata, personalut i grizhite tam sa izkljuchitelni.Niama nikakva baza za sravnenie spored men s drugite bolnitsi.

# 56
педиатърът се казва д-р павлов. редуват се с д-р григорова.и двамата са много добри специалисти.моето бебе получи хемолитична болест на новороденото . на втория ден от раждането д-р станев каза че ме пуска да си ходя(ПОНЕЖЕ ВЕЧЕ БЯХ ОК), но те не разрещиха да напуснем отделението, докато не стабилизират малкото. итака след 5 дни престой в кувъоз и още 3 с останалите бебета ние се прибрахме в къщи.

много отговорни хора. държаха ме непрекъснато в течение на лечението и прогнозите.може напълно да им се доверите.

и до всички бъдещи майки=ако нещо ви интересува или притеснява докато сте в болницата- не се притеснявайте да питате.няма да ви се откаже.

# 57
  • Мнения: 5 370

много отговорни хора. държаха ме непрекъснато в течение на лечението и прогнозите.може напълно да им се доверите.

и до всички бъдещи майки=ако нещо ви интересува или притеснява докато сте в болницата- не се притеснявайте да питате.няма да ви се откаже.
Абсолютно съгласна и се подписвам под това  Hug Peace
Имаше едно майче, родило преди май две седмици, когато лежах аз. Ми беше си още там, ако не се лъжа-заради тежка жълтеница на бебчето.
П.С. Деска, явно паметта яко ми е изневерила, щом не се сетих за името му, а ми бяха давали телефона му за една частна конултация за дребонски-леле, мноо съм зле  Tired ooooh!

# 58
сърдечко-така като гледам с теб сме били по едно и също време в болницата. твоето бебче е 2 дни по-голямо.

# 59
  • Мнения: 5 370
сърдечко-така като гледам с теб сме били по едно и също време в болницата. твоето бебче е 2 дни по-голямо.
Деска, аз точно това си мислех одеве. Я се сети веднъж да сме се събирали с тебе в нашата стая?  4 мами??? Ние бяхме точно до бебетата???
Говоря за периода 6.03-12.03

# 60
би ли си вкл. кю-то?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 230
Е това е! Ще раждам в Правителствена!

# 62
  • Мнения: 10 758
Е това е! Ще раждам в Правителствена!
Страхотен избор Peace.
И в предишни теми за Правителствена съм се изказвала, но да си кажа и тук - и двете ми раждания бяха в Правителствена.едното 99-та година, а другото 2004-та.И двете бяха секцио.При първото бях с пълна упойка, а при второто със спинална.И двете операции ми ги направи д-р Папазов, като при втората присъстваше и Христова.Наистина е цапната малко в устата, но хватката е да се държиш като нея Mr. Green.
И 100 раждания да имам и 100-те там ще ми бъдат.

Общи условия

Активация на акаунт