СТАФИЛОКОКОВА ИНФЕКЦИЯ

  • 25 426
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
Мили МАМИ, предполагам, че част от Вас, които сте родили в родилните домове в София имат този проблем. Докато бях бременна си направих абсолютно всички изследвания, и задължителни и незадължителни, нямах нищо. Това стафилококи, стептококи и всякакви други от този род, никога не съм имала. Познайте от "Майчин дом" в София с какво изписаха бебето??? Със стафилококи!!! Открихме ги когато беше на около 4мес.,заради непрекъснато течащия нос и кашлица от време на време.
Естествено разпитах сто медицински лица, всички ми отговаряха, че тази инфекция я има почти във всички болници и за да се изчисти, трябва да се кърти до тухла.
Също така след направени сондажи установих, че лабораторията на 4-ти километър, е правела ваксина против инфекцията, но вече не помага. Някога е помогнала на доста хора, даже и на мои познати.
Педиатърът ме успокоява, че бебето досега се справя добре и след време ще действаме по проблем /скоро/. Даже досега се наложи два пъти да пие антибиоитици за бебета и пак ми каза, че с тях ще се успокоят бактериите.
Е, ДОБРЕ ВЪПРОСЪТ МИ Е СЛЕДНИЯТ: ХЕМ РЕВАТ ЗАРАДИ ДЕМОГРАФСКОТО НИ ПОЛОЖЕНИЕ В МОМЕНТА, ХЕМ, ЗДРАВО РОДЕНИТЕ БЕБЕТА СЕ ИЗПИСВАТ ВЕЧЕ БОЛНИ, ЕДИН ВИД.
Много съм доволна от престоя си в болницата и от акушерки, гинеколога, въпреки че имах трудно и продължително раждане, но на фона на всичко това, колкото и да съм доволна от болницата, сега цял живат ще борим стафилококи!
Ще се радвам някой да сподели, ако е имал такъв или сходен проблем! Целувки на малките сладурковци!!!

# 1
  • Мнения: 1 393
Принципно стафилококите са нещо,което бебетата си носят от родилния дом,но минава много бързо с бактробан,бани с калиев перманганат,а понякога и антибиотик,но това го решава педито.И аз се бях шашнала,но се оказа,че паниката ми е безпричинна  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7 831
сега цял живат ще борим стафилококи!
Ще се радвам някой да сподели, ако е имал такъв или сходен проблем! Целувки на малките сладурковци!!!


Това не го разбрах  newsm78 ... защо цял живот да борите стафилококите  Rolling Eyes ?!? И защо педиатъра не действа сега, а чака да мине време?

Големия ми син го изписаха със стафилококова инфекция в носа и очите от Шейново. Направихме му Микробиологично изследване и антибиограма и му изписаха локални антибиотици за носа и очите и за 10-тина дни всичко се изчисти. След това се е налагало още 2 пъти да му пускаме микробиология по други поводи, но от стафилококите не е имало и следа. Но дори и да имаше стафилококи в последващите през годините изследвания не бих решила че за това са виновни в Шейново  newsm78 .
Иначе като цяло си права, аз също се ядосвах преди години, но нещата не са фатални.
Успех

# 3
  • Мнения: 1 838
Първото ми дете се роди в "Шейново". Имаше стафилококова инфекция в носоглъдката. Редовно й взимаха гърлен и носен секрет (на 2 седмици), без да изписват антибиотици, защото иначе беше клинично здрава - нямаше нито хрема, нито нищо. Когато стана на 3 месеца стафилококите изчезнаха от само себе си - без никакво лечение. Организмът сам се пребори. Второто ми дете се роди в Самоков и имаше стафилококова инфекция по кожата
- едни ужасни пъпки по цялото телце - помогна мехлемът "Бактробан", но преди две седмици го търсих в аптеките в Бургас и го нямаше в нито една, така че си мисля дали не е спрял вносът или нещо друго. Дано да съм ти била полезна.

# 4
  • Мнения: 299
Нормално е да се се ядосваш - аз вече минах по този път - като до 5 месец на сина ми не се провеждаше кой знае какво адекватно лечение. Доводът е че детето само ще се пребори с инфекцията, само че според мен зависи много от типа стафилококи, защото на Стефан беше стафилококус ауреус, така нареченият златист стафилокок , който доколкото разбрах е резистентен към повечето антибиотици - така че на някой ако е помогнал бактробан - на нас не е, както и тобрекс, немибацин, гентамицин и т.н. истината е че поради липса явно на средства , комисиите си затварят очите, защото доколкото разбрах бяха решили да закрият само инфекциозна  болница поради това че не покрива санитарните стандарти - но дори това не стана , поради липса на алтернатива на тази болница.
по другия ти въпрос - аз също не оставих нещата без развитие и в крайна сметка се свързах с лаборатория Анаста , кадето ни направиха антитоксин, който специално в наши случай помогна. успех

# 5
Дъщеря ми е на месец и половина и от 4 дни се борим със стафилококова инфекция под формата на обрив по цялото лице, вратле, ушички и две трети от косата. Започна се с малко пъпчици, но докато я види педиатър и започнем лечение, пъпчиците плъзнаха навсякъде и дори продължават да се уплътняват докато се лекуваме.
Предписаха й вечер след баня да мажем с Пиоктанин (онова лилавото, което всички познаваме от детството си!) и сутрин и вечер с Бактробан, но не го намерихме и заместихме с Фусидин. Педиатърката не взе проба, директно предписа лечението.
Ще ме посъветвате ли къде може да се направи такава проба, за да сме сигурни, че става дума за стафилококи? Също така никой не споменава за Пиоктанин - значи ли това, че може и без него? Бебо изглежда като дяволче с това синьо-лилаво личице, освен това сума дрешки и пелени ще идат в кошчето след това.
Ще се радвам да ми помогнете със съвети!
много благодарности и поздрави на всички,
Снежа

# 6
  • Мнения: 1 150
Маги ДС, Бактробана все още се продава, но трудно се намира.
Скоро купувах за малкия че имаше в нослето.В повечето аптеки ми казаха че не им го изписвали от Търговска лига

snezha06, направете микробиологично изследване във някоя лаборатория, наВики изследванията аз ги пускам в Цибалаб.

 Peace

# 7
  • Мнения: 959
И ние имахме стафилококи по тялото кагато ни изписаха, но за 10 дни (преди още да сме навършили и месец) ни минаха. Мажех я само с бактробан.

# 8
  • Мнения: 816
Без да съм прочела всички постове до тука ( извинете за което, но бебката реве и бързам да отговоря, че после не се знае как ще ме отвърти) искам да кажа, че от човек от ХЕИ-то знам че стафилококите вече се считат за нормална бактериална флуора по домове, градини и болници. Факт - уви Close
И двете ми щерки бяха със стафилококова инфеция след раждането, па и още са си носители. Ето какво четох: ( не мога да цитирам - изивинете) та, стафилококовите бактерии са постоянен жител у 75% от населението на земята. Някой от тези 75% развиват непоносимост спрямо тях и получават т.нар. инфекции ( в повечето случаи се изразяват с хъркащ нос, кашлици, хреми, често и кожни прояви - обриви и др.)
Етор няма борба с тези наши съжители. За да изтрепеш с АБ стафилокон е нужно да изпиеш едно огромно количество от него, а и пак не е гаранция че ще се измъкнеш - обикновенно и родители и съседи и приятели си ги носят в носоглътката. (съветвам те да си направиш един носен секрет и ти, макар и да си намяла преди сега може би вече имаш).
Относно ваксината - правиха я  фирма Анаста! Не я правете ( ако все още съществуват). Тези ваксини, както всички останали ( разбира се) са нож с две остриета. Предизвикват оргомен спад на имунната система, което при едно малко бебе води до невероятни последици - нон стоп болести, от там - нон стоп АБ-ци, и се получава един порочен кръг, дето да не ви казвам как се излиза от него...
Та, както казах и двете ми щерки са със стафилококос ауреус в нослето ( и аз също). И двете започнаха да хъркат още на десетия ден след раждането. Каката на 6м.в. получи отити и се наложи да й пукат тъпанчетата ( по народен език) и на двете уши и да изпие два вида едно след друго АБ. Последва силно алергизиране на организмът й, ( а тя си е и предразположена наследствено), та до ден днешен вече е диспансеризирана с астма и дерматит) не може да диша през нослето си. Слава Богу, открих хомеопатията , която доста ни е спасила за сега.
Малката щерка вече лежа и в болница поради подобно развитие на нещата и то доста по-рано започнаха при нея проблемите, поради допълнителни обстоятелства(ГЕР, бронхоспазми и т.н.).
И все още си й хърка нослето. Нещата се израстват, това е което искам да ви кажа, и ако искате да ги третирате с нещо, то нека това бъде само хомеопатия. Поне няма да ви навреди както АБ-те. Но трябва да знаете че е редно да се лекувате и вие иначе - никакъв ефект няма да има.
Успех в борбата с коварните ни дружинки.  bouquet

# 9
  • sofia
  • Мнения: 769
Изобщо не е цял живот. Аз се преборих за 20 -30 дни с хомеопатия

# 10
  • Мнения: 2 381
Още в деня на раждането на дъщеря ми забелязах, че тя киха.Педиатърката в родилното извади зеленикав секрет от нослето й и каза, че такъв вижда за пръв път ShockedДотогава не бях и чувала за подобна стафилококова инфекция.Попитах каква е причината и що е това чудо в нослето на бебчето ми, а в отговор получих следното:"Те бебетата така си кихат, може да има алергия към парфюма на някоя от акушерките." Shocked
Паолина кихаше и всеки ден изваждах секрети от носито.Започна и да кашля.Плаче всеки път, когато нослето се запуши и хърка.
Нашата педиатърка взе секрет и се оказа, че има въпросната инфекция от родилното.Предписа й Оspamox (антибиотик), капки Коларгол и сиропче Мукоплант.Секретите от зеленикави преминаха в кафеникаво-жълти до бели.Кашлицата обаче продължи.Последва лечение с друг антибиотик-Zinnat (10 дена), и физиологичен разтвор за нослето.Предписа още и сироп Киди- с витамини.
Кашлицата все още я има, като давеща е.И секретите не са изчезнали.Идната седмица сме на контролен преглед и се чудя какво лечение ще й предпише.
Изобщо не е цял живот. Аз се преборих за 20 -30 дни с хомеопатия
аja, би ли споделила с какво се лекувахте?

# 11
  • Мнения: 816
daisy_st , навярно поредния антибиотика ще предпише. Може ли такова нещо??? Нали ви казвам - за да ги изтребете до крак трябва да се изпие бая множко антибиотик. Хомеопатията е истината.
Нямам думи - на два месеца и два антибиотика Shocked -ужас!

# 12
  • Мнения: 417
Koki от различни видове се лекуват с хомеопатия. На дъшеря ми стафилокок, плевмокок и стрептокок появили се в рамките на една година са премахнати успешно без антибиотик, а само с хомеопатични грнанулки. Т.е стрепокока беше в очите, а другите два в носа.  Хомеопатията лекува човека, а не заболяването така че не препоръчвам да се пробват лечения предписани на други деца само защото синтомите са едни и същи. Странното е, че инфекциите ги хвана само каката, а малкия нямаше т.е те са като сиамски близнаци т.е в една група са в градината и постоянно са в много близък контакт.

# 13
  • Мнения: 1 809
И моята щерка я изписаха с такова "подаръче "от болницата  Close
Тогава не знаех още какво е това вечно хъркащо носле и 3 месеца нашето педи ми обясняваше,че било от околоплодната вода  #Crazy и до 6мес щяло да й мине  ooooh!
Добре,че накрая се взех в ръце и направихме микробиологично изследване (че даже 2 пъти,понеже не им се вярваше някак на лекарите,че са сгрешили в преценката си Tired) и 2-те показаха стафолококи в нослето и с кой АБ ще ги махнем. Купихме го -Бактробан (локален АБ) и за 10-тина дни нямаше и помен от сополки  Peace

Та съвета ми е  направете микробиологично изследване в някоя лаборатория и се отървете от тия коки  Flutter
Успех !

# 14
  • Мнения: 2 381
daisy_st , навярно поредния антибиотика ще предпише. Може ли такова нещо??? Нали ви казвам - за да ги изтребете до крак трябва да се изпие бая множко антибиотик. Хомеопатията е истината.
Нямам думи - на два месеца и два антибиотика Shocked -ужас!
Бактериите са упорити.И на мен не ми се иска да се лекуваме с антибиотик, но педиарърката е преценила какво да предпише.Надявам се при следващото ни посещение да започнем с друг вид илач PraynigНо е факт, че секретите се измениха Peace

Общи условия

Активация на акаунт