ваксини в Германия

  • 3 507
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте мамита,
не можах да намеря отговора на въпроса и затова пускам нова темичка Simple Smile
Та ще се местим с бебка в Германия, когато тя е на 3 месеца без малко. Ще минем на техния имунизационен календар и понеже се наплаших от мненията за ваксините тук в БГ си мислех дали имате впечатления от ваксините в Германия. Как се казват - аз разбрах, че втори, трети и четвърти месец са - инфанрикс и превенар 13. Дали има възможност да се бият други марки или това са с които се ваксинират всички немски дечица....абе като цяло много ме е страх да не се обърка нещо...и да си призная не знам защо съм си втълпила, че искат ако могат да навредят на бебчето   Rolling Eyes ама това са само филми в главата ми  Embarassed
Няма да й бия ваксината втори месец в БГ, направо ще започна от трети.
Но моля ви за повече информация относно ваксините в Германия, имахте ли наблюдения относно нежелани реакции и тн...
ааа и друго искам да попитам - чувствам се по-сигурна ако ги направя в поликлиниката на някоя болница, но не можах да се свържа (вече трети ден) с униклиниката в Хамбург, та съм намерила по интернет някакъв лекар с кабинет в града. Някак не вярвам много и затова се притеснявам.
Споделете моля ви опит и впечатления и въобща някаква информация, че вече ми идват много притесненията - как ще се преместим, как ще се чувства бебето там....

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в немската тема има много информация.

ваксините се слагат от педиатъра - намираш си някой на близо и записваш детето при него. преди това ти трябва здравна застраховка...

ето ти немския имунизационен календар
. в Германия ваксинирането не е задължително.

успех с местенето.

Общи условия

Активация на акаунт