Restless-Legs-Syndrom (RLS)

  • 4 023
  • 10
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Синдром на неспокойните крака, RLS,  е неудобно изтръпване на долните крайници с неволеви движения. Симптомите се проявяват главно през почивка (седнало или легнало положение). Това е реална нужда за движение, хронично състояние, което може да бъде открито само чрез целенасочени консултации на лекаря.

Това ни дойде до главата....Изписаният медикамент се казва Sofrol, страничните му ефекти са обаче повече от ужасни Confused...

Някой с подобна диагноза? Какво може евентуално да помогне?

Благодаря предварително на всички за отговорите, мненията и съветите  Hug

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
явно никой не страда от това заболяване, което е добре  Wink, но ми се щеше да прочета някой и друг коментар....поздрави  Hug

# 2
  • Мнения: 109
Здравейте, аз не съм ходила на лекар за тези оплаквания, но сама си поставих диагнозата след като разбрах че съществува и такова чудо newsm78  При мен се появява вечер, когато се унеса, точно преди да заспя дълбоко...постоянно подритване в леглото и нужда да си протегна мускулите на краката....Не се случва абсолютно всяка вечер- на периоди е. Понякога е дни наред, дори седмица/и, друг път само 3-4 пъти месечно след продължително ходене или натоварване на мускулите на краката.. Категорично отказвам да приемам медикаменти и за това...предвид, че други неща са ми на главата...въпреки че може би е свързано с другия ми проблем...

При вас как беше поставена диагнозата? Какви са причините и лечението на този...ъм..синдром? Thinking

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
диагнозата се постави от лекар невролог....причините за появата са неизвестни, а синдромът е локализиран като заболяване едва преди 10-тина години...при ММ се установи, че бета блока, който пие за сваляне на кръвното засилва симтомите...постепено започна да намалява количеството и дозировката и сега е доста по спокоен...помага му и чая от жълтурчета, а предписаното лекарство изобщо го отказа....

# 4
  • Мнения: 109
Супер, че има подобрение Simple Smile А от колко време е с тези оплаквания?

# 5
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
от доста години на периоди, но по - интензивно и натрапчиво се появи в последните няколко месеца....

# 6
  • Мнения: 438
Това го имах докато бях бременна, особено последните месеци по време на летните жеги. Вечер не можех да заспя. Ставах и обикалях по коридора като луда. Ужасно е неприятно. Единственото, което ми помагаше е студена мокра кърпа на краката.
Тогава някъде четох, че може да се появи и от недостиг на желязо и калций, защо не направите изследвания за тези минерали дали са в нормите при мъжа ви.

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
здравейте, и желязото и калция са в норма....не е това проблемът.....

# 8
  • Мнения: 106
Моите крака им е много топло нощем като легна, без значение колко студено е в помещението и от това постоянно се въртя и търся по-хладна част от чаршафа. Реално краката ми не са потни или горещи, а само усещането е такова и ми пречи на съня.

Отскоро научавам за заболяването и се чудя какво да предприемам.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 508
На мен много ми помогна Арника на гранули, 3-4 дена по 5 гранули преди сън, след това само ако отново се появят симптомите. Води се хомеопатично, но никога не съм спазвала инструкциите с какво може и с какво не може да се пие, и пак ми помага.

# 10
  • Мнения: 1 305
Дали можем да събудим темата.
И дали някой има какво ново да сподели?
Забелязвам при мъжа ми такива симптоми, които не са всяка вечер, на периоди е, но снощи например беше доста интензивно движението на краката му.
 Чета за изследвания на кръвта и си мисля първо да ги пуснем , а след това на лекар.
При някой от вас , има ли развитие по темата?

Общи условия

Активация на акаунт