Едногодишното кърмаче вече много ме тревожи

  • 808
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 547
Или ядосва  Twisted Evil не съм сигурна кое повече.

От началото на януари почти не иска да яде твърда храна. Особено като види лъжица, стиска устата и за мен става ад. Непрекъснато изхвърлям храна. По принцип закусва към 9-9.30, после обяд към 13-13.30, следобедна закуска като стане от сън 17 и ако иска, нещо за вечеря с нас към 20.30. През останалото време виси на цицата. Не заспива без нея. Ако се наложи да изляза, никой у дома не може да го приспи.  Crazy Предлаганите му храни ги е опитвал и одобрил, но сега не иска и да ги погледне. И знае, че като не яде, мама после дава цица и изобщо не се тревожи. Не мога да не го накърмя, защото иначе няма да заспи.  Освен това сам си иска вода и си пийва вече доста сериозно. Не може обаче да кара само на банани и обикновени бисквити. А не се справя добре с човешка храна, защото изяжда минимални количества и дъвче по 100 часа. Храненето ни обикновено продължава час  #Crazy Не мога да го оставя гладен. Не е слаб, не е анемичен, но нямам никакво намерение да му позволявам да ме прави на луда с това постоянно кърмене. Мислех си, че е период, но не продължава ли твърде дълго??  Confused Наистина не знам какво да правя. Реве ми се вече. Не мога да си организирам времето по никакъв начин, защото никога не знам кога ще яде, кога няма да яде. А беше разкошно бебе - никакви проблеми, никакви претенции. А сега... Whistling

Изплаках се. Ако имате идеи, казвайте. Само да добавя, че имаме всички видове лъжици, всички видове паници. Но съм на мнение, че когато се храниш, се храниш и не мога да играя театър.  Tired

Това е омагьосан кръг.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Леле и Мартина е почти същата с яденето, само дето е по-малка. Лошо ми става, като чета и си помисля, че и при нас може да стане така.
Защо казваш, че не можеш да го оставиш гладен? Аз си мисля, че тове е един от начините. Няма дете доброволно умряло от глад. Като огладнее ще се наяде. Да му даваш бисквитки и разни други сухоежбини е по-лошо според мен, защото ще свикне с тях. Пробвай да го откажеш от кърменето, явно в това е проблема.

# 2
  • Мнения: 88
Съчуствам ти, аз все пак си мисля че е момент.
Съгласна съм, че не трябва да му даваш бисквитки и други между яденетата и е хубаво че си имате режим за твърдите храни.
А кърменето не мисля че е проблем, както е писало другото момиче.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При нас в момента е почти същата ситуацията - отказва категорично да хапне каквото и да е с лъжица,може да виси на циците почти постоянно,а твърда храна яде само ако й я слагам в устата,докато тя примерно завърта и отвърта капачки на шишенца и кутийки.Но при нас това е заради страничните резци,които излизат - явно й е много болезнено ръбчетата на лъжицата да се опират в напиращите зъбчета.
Потърси причина за ситуацията и не се отчайвай - със сигурност е само период,който ще отмине.Опитай храните за самостоятелно хранене с пръстчета или просто да му слагаш парченца нещо си в устата,без лъжички и панички.
Аз също съм против да се залисва и разсейва бебето по време на хранене - но около годинката идва един такъв момент,когато всичко друго е по-интересно от яденето и позволявам сама да се заплесва с нещо дребно,но без аз да й правя циркове и да я залъгвам.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе я остави адаша на баба му и излез малко на фризьор Twisted EvilДа видиш като му огладнее дупето как ще яде, каквото има и после ще откърти Mr. GreenЩе пореве малко де, ама...вече са големи, могат да понесат малко възпитание Mr. Green
Освен това, пробвай да го храниш, когато нещо любимо му отвлича вниманието.Аз съм установила, че ако бързам да нахраня Ники, достатъчно е да открия по ТВ някъде рекламен блок.Докато свърши - изяли сме една купичка манджа CrazyНе знам доколко е добре, но действа newsm10

# 5
  • Мнения: 790
И при Марти имаше подобен период за седмица-две, когато му никнеше един резец.
Но той ядеше храна на парченца сам  - банани, филия и сирене, варени картофи и моркови.
Иначе подкрепям Белинда за рекламите - и аз се възползвам от тях, независимо какво пише по книгите.  Wink

# 6
  • Мнения: 1 722
Забелязвам, че и при нас има нещо такова. Когато съм на работа - от 9 до 14 яде каквото му дадат - нали го храни бабата. Но събота и неделя, както и в следобедните и вечерни часове стиска устата, дай му само да ме джвака. Изобщо не мога да го храня. Затова - съвет: Давай друг да му дава твърдата храна, просто гледай да не си у дома когато искаш да яде нещо различно от кърма.

# 7
  • Мнения: 4 242
Споко, Ива до преди няма и месец беше така. Не временно, вие поне в началото на захранването сте били добре, тя винаги е била злояда по отношение на твърдата храна. Едва от скоро изяжда по около 200гр на ядене, което ми се вижда страшно постижение пред предишните 50-60гр. И ние наблягаме на кърменето, от което я лишавам единствено следобед когато сме навън, тогава я залъгвам с бисквитки и подобни. Само тогава мога да зачезна ако ми се наложи за няколко часа по човешки.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Значи не съм само аз в тази ситуация, вече си мислех да пускам подобна тема... Wink Ами все пак колкото е да е вредно докато се храним на столчето си и играем, иначе не става и естествено рекламния блок. Но най важното е да се създаде навика, и ние бяхме на някакво хаотично кърмене нон стоп и стискаше устата при вида на  лъжица, но сега съм й направила строг режим на твърдите храни, като започнахме малко по малко след този "сучещ" период и сега си хапва необходимото количество. Не че не се приспиваме и ние с цица, но поне яде и друга храна. Само където не иска вода  ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 547
 Hug Благодаря! Известно успокоение е, че не сме сами в лудницата  #Silly

Упорито е и това си е. Сега се връщаме от обиколка по магазините. Акостирахме в една сладкарница и много добре си хапна печен сандвич с шунка, кашкавал и ананас (майка му си пада по комбинациите  Blush). Хапна и краставица, пийна вода. А у дома - луди, луди гъби ни прави. Носят ни детска кухня. Отделно баба готви и замразяваме във фризера - в момента има налични поне 4-5 вида манджи. За големите също има готвено, а това стиска устата и толкова.

Белинда, поизнервила съм се, да  Crazy До фризьора има още време обаче. Сега май ще е шопинг  Mr. Green В черна предрожденденна яма съм  Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 6 242
Хедра, мога да ти дам идея - ако й даваш студени неща да яде. Напоследък Емо отказва месните и зеленчукови пюрета и му давам сам да яде замразени малки кубчета моркови и броколи - направо от фризера. Мисля, че му облекчава венците (още няма нито един зъб, нищо, че от 5тия месец уж пробиват Laughing), а и все пак хапва нещо полезно на обяд (не солети и бисквити).

# 11
  • Мнения: 4 242
А моята щерка настръхва от студена храна и прави странна физиономия. Дори парче ябълка на стайна Т не може да гризка. Rolling Eyes Явно са и много чувствителни зъбите.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 242
Аз съм с много чувствителни зъби, дано като порасне да не е, че е доста неприятно понякога.

# 13
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Смърфи, като гледам доста мами са се изказали, че са минали и те през това натази възраст долу-горе.И при нас беше така, но сега да ти казвам, че е временно и ще отмине, няма да ти помогна особено.Та, затова, какво ми помогна в случая-ами преглътнах си глупавата гордост и започнах да го оставаям на свеки, в тях, а не в нас както ни беше практика до този момент.Може би и смяната на обстановката не му напомняше за "мама", респ. за "кърмене", но после го вземах "нов човек", т.е. "старият нов човек", защото и той като Ники към що-годе безпроблемните го числя. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 583
ох ами и аз имам голям проблям.бебе е на година и 2 месеца и още заспива на гърда,нищо не признава.а и през деня търси цица,вдига ми блузата вече-направо ще откача.разликата при нас е че се храни нормално и то ни личи,обаче с това кърмене направо полудявам.как да я отуча,как да заспива сама не знам.оставях я да плаче и какво ли не-не става. smile3511 smile3514

Общи условия

Активация на акаунт