Къде си държите обувките

  • 4 018
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Малко странен въпрос, но аз имам много обувки и често се случва да реша, че трябва да нося точно определен чифт. Лошото е, че те не са на едно място и ми се налага да обърна цялата къща, за да намеря това, което търся  Crazy Crazy

Реших, че не може да продължава повече така и търся вашето съдействие. Един нормален шкаф за обувки не ме оправя от никъде. Трябва ми нещо, което може прегледно да побере около 20 чифта.
Вие как се справяте с това? Аз си мислех за онези етажерки, които са разделени на много квадрати, но не мога да открия такава никъде. Идеи ?

Приемам всякакви предложения Simple Smile Но да не забравяме, че цената също е от значение Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 245
Моите стоят в едно резервно помещение в кутии за обувки. Всяка е надписана, и е поставена така, че да се вижда надписа. Поставени са една над друга за икономия на място. Дори една приятелка им беше залепипа по една снимка отпред, зо по-голяма яснота, но аз не съм чак такъв маниак... Joy Joy Joy

# 2
  • София
  • Мнения: 194
Моите стоят в едно резервно помещение в кутии за обувки. Всяка е надписана, и е поставена така, че да се вижда надписа. Поставени са една над друга за икономия на място. Дори една приятелка им беше залепипа по една снимка отпред, зо по-голяма яснота, но аз не съм чак такъв маниак... Joy Joy Joy

+ 1, само дето половинката и сина не си връщат в съответната кутия обувките и после не могат да си ги намерят Simple Smile обмислям варианта със снимките отдавна и май ще взема да го направя..

# 3
  • София
  • Мнения: 1 390
На този телескопичен стелаж в отделно крило на гардероба в антрето. Побира 96 чифта обувки, завърташ и ги виждаш. Аз също имам много обувки и никога досега не съм ги имала всички така видимо подредени : )

http://www.ebay.de/itm/Schuhregal-Schuhkarussell-Schuhstander-Sc … 20#ht_5726wt_1037

# 4
  • Мнения: 349
Melany99, little stranger Благодаря ви, но кутиите за обувки не са решение за мен, тъй като пак няма да ми е подредено, а и не пазя всички кутии.  Hug

Vayana, ето това е идея, до сега не го бях виждала.  HugПодходящо ли е за токчета и дали може да се намери в БГ или трябва да го поръчвам Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 390
Да, подходящо е. Всички мои обувки са с 10-13 см ток и няма проблем. Ако каруселът е в гардероб, както е моят, само трябва да се премери точно колко широк трябва да бъде за да се въртят свободно поставките.
Дали се намира у нас - не знам, аз го купих от сайта и го получих чрез доставчик - бързо става.

# 6
  • Мнения: 1 780
Обувките които използваме често /различни според сезона/ стоят в коридора на стелажа за обувки, тези които чакат ред да бъдат обути, почистени и измити, стоят в отделението за обувки в стаята-гардероб. 

# 7
  • Мнения: 560
Vayаnа, хитро е , не съм виждала досега, благодаря. Чак  изглежда просто. А простите неща са гениални.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 199
Великият проблем вкъщи!
Завладяла съм старото шкафче за обувки и там седят само моите равни обувки.
Сега прибрах сандалите в пликове, за тавана.
Обаче идват ботушите!
Чакам да ми стане гардероба в коридора да видя там какво и как ще слагам.
Обаче пак остава проблемът с обувките на децата...
Ужас. Crazy
Честно ви казвам - при нашите 48 квадрата за всичко друго намирам място, обаче за обувките е неразрешим проблем.

# 9
  • Мнения: 349
Glamur, сериозно ли имаш стая-гардероб? Винаги съм си мечтала за такава  Heart Eyes
Нивиана  Hug много харесвам темата ти и с удоволствие я разглеждам, когато имам време. Доста идеи съм почерпила от там  Hug
L'Agent, вече няколко седмици се чудя как да оптимизирам пространството удома, за да може обувките да са подредени, защото последния път си мислех, че съм загубила един чифт и го открих прилежно прибран в един шкаф с книги Simple Smile


Vayana, аз мога ли сама да си го поръчам и колко горе-долу излиза доставката му? или трябва да се свържа с подредник? Знам немски, но не много добре затова не съм много сигурна каква е процедурата Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 390
Да, можеш сама да си го купиш от сайта с кредитна карта - като напишеш името на артикула в търсачката ще ти излязат още много от  същите карусели, дори и на по-ниски цени. Има и нови на търг - ако ти се занимава : )
Аз ползвам като посредник

www.gabco.org

 - трябва да се регистрираш там и като дадеш техния адрес в Германия ти го доставят до 7-10 дни. Цената на 1 кг доставка е 4 лв. За съжаление не помня колко платих за доставката, имам го от няколко месеца.

И да, Нивиана, много просто нещо, но върши чудесна работа. Аз ползвам цялата му височина до тавана - 2,50 м и е стабилно. Честно казано го купих малко с недоверие, готова да прежаля парите, но се оказа една приятна изненада. Сигурно няма да е вечно, но бих купила друго и така - колкото пъти се наложи. Нямам друго място, където да побера всичките ни обувки, затова оставам с него : )

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 16:56 от Vayana

# 11
  • Мнения: 2 245
Този карусел е добра идея, но какво става с обувките във времето?
Прашат се, стоят на открито...
Има офциални обувки, които се слагат по 1-2 пъти годишно.
В кутията са ми почистени, боядисани, с хартия, за да не се деформират (или със специални калъпи), да не говорим, че не мен лично не ми харесва обувките ми да са до дрехите. По-добре е да стоят отделно.
Но всеки си има предпочитания и вкусове.
Надявам се всеки да си намери неговият начин.

# 12
  • Мнения: 5 340
http://media.snimka.bg/s1/2690/031624498.jpg?r=0
Преди седмица си поръчах това портманто. Шкафът с вратата е за обувки.  Освен него, имам и таван, който приютява кутиите с  тези, които не са от сезона
Иначе този карусел  е добра идея, но не бих го сложила при дрехите. В отделен шкаф- да.

# 13
  • Вила Великула
  • Мнения: 1 944
и понеже обувките са ми слабото място и имам доста-направих в коридора един огромен гардероб-само за обувки. За сега ги събирам  Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 1 390
Май не сте ме разбрали - моят карусел е в отделна част от гардероба в антрето, само за него, с врата. Нито се виждат, нито се прашат, нито са на открито.

Общи условия

Активация на акаунт